Зубнi пасти можуть... пошкоджувати емаль

Нiмецькi стоматологи заявили, що зубнi пасти не захищають зуби вiд карiєсу чи зубного каменю, бiльше того - вони можуть бути шкiдливими.

Фахiвцi з унiверситету Саар кажуть, що, наприклад, вiдбiлювальнi пасти призводять до руйнування емалi та пiдвищеної чутливостi зубiв, а пасти з фтором можуть спричинити появу плям на зубах. Крiм того, бiлий колiр емалi є неприроднiм, тому усi "вiдбiлювальнi" пасти -- лише рекламний трюк.

Так це чи нi, ми з'ясовуємо в Надії Мельник, слена Асоціації стоматологів України.

-- Чи справдi зубнi пасти можуть нашкодити?

-- Почнемо з того, що людина не повинна самостiйно обирати собi пасту. Адже у кожного своя емаль, рiзний ступiнь чутливостi зуба, стан ясен тощо. Щоб обрати "свою" пасту, треба спочатку проконсультуватися з лiкарем.

Наприклад, вiдбiлювальнi пасти мiстять абразивнi частки, якi можуть пошкодити слабку емаль. Їх категорично не можна застосовувати людям з захворюваннями твердих тканин зуба. А використання паст з фтором може спровокувати флюороз,  особливо у дiтей -- на зубах можуть з'явитися плями, рiзноманiтнi дефекти, зуби стають "рябими".

-- Чи правда, що здоровi зуби у дорослої людини не можуть бути бiлоснiжними?

-- Як правило, чисто бiлий колiр притаманний молочним зубам. Iнодi у дiтей бувають зуби з блакитним вiдтiнком. Коли людина дорослiшає, пiд дiєю зовнiшнiх обставин та генетичних складових колiр емалi поступово жовтiє. В iдеалi, здоровi зуби мають бути злегка бежевими. Проте нормою вважається палiтра вiд бiлого до жовтого.

-- Дехто радить використовувати для вiдбiлювання зубний порошок...

-- Я проти. Вiн має дуже високий iндекс абразивностi, тому може пошкодити емаль. Його здебiльшого використовують для зубних протезiв. Доречнiше хоча б раз на пiвроку проходити чищення та вiдбiлювання зубiв у стоматолога, коли вiн професiйно знiмає налiт та камiнь.

-- То ж якими пастами краще користуватися у повсякденному життi?

-- Якщо це лiкувальнi пасти, вони мають бути призначенi лiкарем, але ними не можна користуватися понад два мiсяцi поспiль. А лiкувально-профiлактичнi пасти треба змiнювати кожнi три-шiсть мiсяцiв.

Зокрема, iснують пасти, що мiстять амiнофториди та натрiймонофторфосфати, якi сприяють ремiналiзацiї зубiв. А пасти iз вмiстом пiрофосфатiв та з'єднань на основi цинку запобiгають утворенню каменю (однак вони не мають здатностi знищувати     камiнь, що вже вiдклався). А пасти останнього поколiння мiстять гексаметафосфат, який не тiльки вiдчищує прилиплi залишки їжi, а й на кiлька годин запобiгає розповcюдженню мiкроорганiзмiв.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.