Це допоможе зекономити на ліках від застуди, ще й посилити імунітет

Із кожною застудою суми, витрачені на лікування, стають все бiльшими. А вдома ж маємо чудову апкечку, котру створила сама природа,  запевняють спеціалісти.  Про те, як правильно використовувати засушенi влiтку рослини й трави або навiть баночки iз варенням, розповiла Iнна Брижаль, фiтотерапевт.

-- Тож за допомогою яких засобiв, що є у кожнiй домiвцi, можна лiкуватись?

-- У багатьох є варення з калини,  розведiть його у кiп"яченiй водi й матимете чудовi лiки вид кашлю. Бо саме калина покращує вiдхаркувальний ефект, i не забувайте про велику кiлькiст вiтамiнiв та мiкроелементiв, що мiстять цi ягоди. Тому я би радила їсти навiть засушенi ягоди, а кiсточки потiм можна зилити окропом -- такий чай має тонiзуючу дiю. Найкраще ж засипати ягоди цукром (в пропорцiї один до одного) або видусити з них сiк i вживати пiд час недуги.

Варення, мороженi ягоди чи просто гiлочки малини та смородини є незамiнними у боротьбi з мiкроорганiзмами, змiцненнi iмунної системи. Чаї з малини дають найкращий жарознижувальний ефект.

При застудi також помiчною є горобина, бо мiстить велику кiлькiсть вiтамiнiв. Потрiбно просто залити ягоди гарячою водою й додати цукру. А у гострий перiод протiкання застуди не обiйтись без липи (квiти мають бути зiбранi на початку цвiтiння чи в перiод бутонiзацiї). Липовi чаї допомагають при високих
температурах та дають вiдхаркувальний ефект.

-- А чи можна робити лiкувальнi чаї на травах?

-- Звичайно, але найкраще робити чай на основi збору трав. Наприклад, чудодiйу силу має мати-й-мачуха -- вiдхаркувальний, протизапальний, iмуностимулюючий ефект. До неї можна додати декiлька гiлочок iсламського моху, який краще за липу допомагає вiд кашлю. Тому цю траву можна використовувати навiть при пневмонiї.

Чаї можна робити з материнки, веронiки лiкарської, пелюсток соняшника (протизапальна дiя), в невеликих кiлькостях можна додавати й корiнь дивосила (вiдхаркуюча дiя). А фiалка триколiрна й бузина чорна вiдомi тим, що мають доволi сiльний iмуностимулюючий ефект та протизапальну дiю.

Якщо вас доймає сильний кашель, перетрiть на кавомолцi корiнь алтея i трохи додайте до здору трав. А при високих температурах серйозне навантаження отримує серце, аби його пiдтримати, допоможуть квiти глоду. Такi чаї помiчнi й проти застуди.

I ще одне -- пам"ятайте, що рослини та трави не можна кип"ятити, iнакше вони втрачатимуть свої властивостi. Аби приготувати лiкувальний чай, спешу обдайте окропом емальований чи парцеляновий посуд (лiтрової ємкостi), покладiть туди 1,5-2 столовi ложки (доза для дорослих) подрiбнених рослин, залийте трави кип"яченою водою. А через пiвгодини процiдiть крiзь марлю i  пийте протягом дня, роздiливши на 3-4 прийоми. Такi чаї слiд готувати зранку, а до них дуже корисно додавати мед.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.