Квашенi овочi закислюють органiзм, захищаючи його вiд хвороб

Ви вже наквасили капусти? А помiдорчикiв-огiрочкiв? Кожна господиня на зиму заготовляє овочi саме таим способом. I не дарма. Адже квашенi овочi є не лише смачним додатком до страв чи прекрасною закускою. Вони є справжнiми лiками.

Зокрема, молочна кислота, яка виникає у процесi квашення, нормалiзує роботу травного тракту та очищує судини. Чому ще корисно вживати квашенi овочi, цiкавимося у Надiї Матчук, лiкаря-дiєтолога.

-- Саме квашення називають найкориснiшим способом заготiвлi овочiв. Чому?

-- Рiч у тiм, що такий спосiб дозволяє максимально зберегти вiтамiни та мiкроелементи. Крiм того, на вiдмiну вiд, скажiмо, маринування чи соління, якi вимагають присутностi оцту, солi, теплової обробки, квашення вiдбувається завдяки природнiм процесам бродiння. А це дозволяє запобiгти розвитку патогенних мiкробiв як у самому продуктi, так i стати лiкувальною їжею.

-- У чому саме користь квашенини?

-- Вiдомо, що квашена капуста є справжнiм лiдером з вмiсту вiтамiну С. А iнша квашенина багата на вiтамiни групи В, Р, а також кориснi бактерiї. Крiм того, квашенi овочi мiстять багато клiтковини, а тому сприяють обмiну речовин, який   дещо сповiльнюється в холодну пору року, виводить токсини тощо. Крiм того, квешенi продукти закислюють органiзм, що є прекрасною профiлактикою вiрусних захворювань. Ось чому напередоднi та пiд час епiдемiї грипу бажано кiлька разiв на  день вживати щось кисле -- вiруси "бояться" кислого середовища.

А завдяки молочнокислим бактерiям, якi утворюютсья в процесi бродiння, квашенi овочi нормалiзують мiкрофлору кишкiвника, згубно дiють на патогеннi бактерiї у травному трактi, а також змiцнюють iмунiтет (адже вiдомо, що саме у кишкiвнику формується левова частка iмунiтету). А ще квашенина зменшує рiвень холестерину у кровi, нормалiзує рiвень цукру, сприяє нормалiзацiї ваги (як завдяки малiй кiлькостi калорiй та великiй кiлькостi клiтковинi, так i завдяки позитивнiй дяї на  шитоподiбну залозу).

До того ж, квашенi овочi мiстять антиоксиданти, якi запобiгають онкоутворенням та оберiгають клiтини вiд дiї вiльних радикалiв.   Квашенi продукти дуже добре пiдходять для рiзноманiтних дiєт. Зокрема, їх корисно споживати дiабетикам, гiпертонiкам, ослабленим людям (наприклад, пiсля тривалої хвороби або травми).

-- Що саме можна квасити?

-- Та все що завгодно. Є безлiч рецептiв квашення капусти, огiркiв, помiдорiв, яблук, буряка, кабачкiв, баклажанiв, перцю, слив навiть кавунiв. До речi, квашення дозволяє виокристовувати рiзноманiтнi приправи -- хрiн, часник, зерна гiрчицi тощо, якi також додають корисної дiї.

-- Чи є якiсь протипокази?

-- Оскiльки квашенина має кисле середовище, не варто сильно налягати на неї тим, хто має проблеми iз шлунком (гастрит чи виразку). Та й вiдносно здоровим людям не варто з'їдати бiльше 200 грамiв квашених овочiв за один раз. До речi, найкраще поєднувати їх з бiлками (м'ясом, рибою) та вуглеводами (картоплею, хлiбом, кашами).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.