Спеціалісти назвали найбільш забруднені бактеріями місця на роботі

Вчені з університету Арізони провели дослідження, результати якого шокували: виявляється, швидкість зараження в межах офісного простору становить не більше двох годин. При цьому розсадниками бактерій стають телефони, поверхні робочих столів, дверні ручки, офісний принтер, кнопки ліфта і холодильник.

То під час холодного сезону офісні працівники належать до групи  ризику?

-- Певною мірою, адже за умов підвищеної активізації збудників працівники приносять їх на роботу. Методів поширення інфекцій та вірусів у кабінетах є два. Основною проблемою при тім є недотримання норм особистої гігієни, -- поясню лікар-імунолог Тетяна Бондаренко. -- Для прикладу, переважна більшість людей,
повертаючись додому, перш за все миє руки, однак цього принципу часто не дотримуються, приходячи на роботу.

Тоді як дорогою до свого місця праці ми їдемо в громадському транспорті, де беремось за поручні, нерідко поряд із нами знаходяться хворі на застуду особи, при тім кашляють і пчихають, поширюючи збудники з краплинами слизу. Мало хто дотримується елементарних норм культури, більшість закривають рота долонею, а
тоді знову хапаються за поручні. Тоді як треба прикривати рот серцеткою, у крайному разі, тильним боком долоні чи згином руки в ділянці ліктя.

До слова, рекордсменом з наявності яєць гельмiнтiв визнано грошовi купюри. А ми ж оплачуємо проїзд у транспорті дорогою на  роботу. 

Тоді, приходячи в офіс, беремось за дверні ручки, обмінюємось рукостиканнями, сідаємо за комп"ютер, телефонуємо, зрештою, йдемо на кухню. У такий спосіб небезпечні збудники осідають на всіх повернях, яких ми торкались. Скажу більше, чимало людей чомусь воліє не мити руки після відвідин туалету... От вам і причина
поширення не лише вірусів, які провокують грип і застуду, але й кишкових паличок та гельмінтів. Загалом же, більш як 80 % інфекцій передаються в тому числі через немиті руки, у такий спосіб можна підчепити стафілокок, сальмонельоз, дизентерію, гепатит, навіть коросту.

Додам, що руки слід мити з милом, витрачаючи на це заняття щонайменше дві хвилини, за цей час слід двічі повністю намилити й змити поверхні кистей.

-- А другий метод поширення інфекцій який?

-- За результатами опитування відчизняних фахівців, кожен четвертий українець ходить на роботу з високою температурою тіла. Лише 14 % не йде на роботу через кашель, стільки ж робітників залишається вдома через болі в горлі, а 10 % -- через болі в животі, -- розповідає кандидат медичних наук Петро Бідзіля. -- Переважна ж більшість наших співвітчизників продовжує ходити на роботу при погіршенні самопочуття.

-- Основний принцип за таких обставин один: захворiв, сиди вдома.  Аби не наражати на небезпеку оточуючих -- при появi симптомiв застуди чи грипу, слід тримайтесь на вiдстанi 2 -- 3 метрiв вiд інших. Але якщо ви продовжите ходити на роботу, інфікування швидко зазнають ваші колеги, -- говорить лікар-інфекціоніст
Наталія Тімко.  

-- То з метою профілактики поширення хвороб треба регулярно мити 
руки й дотримуватись ліжкового режиму, якщо захворіли?

-- Це обов"язкові умови. Але крім того, при підвищенні рівня  захворюваності серед населення, необхідно регулярно проводити вологе прибирання в кабінетах і по кілька разів на день провітрювати приміщення. Це перешкоджатиме поширенню збудників. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.