Є люди, які панiчно сприймають навіть невелике пiдвищення температури тіла

Якщо людина погано переносить навiть незначне пiдвищення температури тіла, слiд перевiрити судини головного мозку

Звiсно, пiдвищення температури тiла -- стан не з приємних. Хоча бiльшiсть з нас вiдчувають її лише тодi, коли стовпчик термометру переходить за позначку 38. Проте є люди, якi навiть невеличке пiдвищення до 37,2-37,5 переносять дуже погано.

До речi, навiть iснує навiть термiн "лихоманкофобiя", який характеризує людей, що панiчно сприймають пiдвищення температури.

-- Мiж тим, пiдвищення температури тiла -- нi що iнше, як захисна реакцiя органiзму на вторгнення вiрусу, наявнiсть запального процесу, активiзацiю патогенних мiкроорганiзмiв, -- пояснює Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Це бiохiмiчний процес, який "вмикається" в органiзмi, коли вiн iдентифiкує чужi бiлки -- плодi дiяльностi вiрусiв чи мiкроорганiзмiв. Тому й не радять збивати температуру до позначки 38-38,4 градуси, адже саме тодi в органiзмi активно виробляються анттитiла.

-- Є люди, яким важко перенести навiть невелику температуру. Чому?

-- Насамперед, це люди з високим рiвнем психоемоцiйного напруження, якi неадекватно, навiть панiчно сприймають пiдйом температури. Крiм того, таке часто буває у людей, якi перенесли черепно-мозкову травму, мали струс мозку. А ще, якщо ви погано переносите невисоку температуру, раджу перевiрити судини головного мозку та серцево-судинну систему. Часто при цих патологiях будь-яке пiдвищення температури людина сприймає дуже важко -- болить голова, є головокружiння та запаморочення, загальна слабкiсть. Звiсно, таким людям не варто "дотягувати" до 38 градусiв -- треба знижувати вiдразу.

-- А як?

-- В аптеках є великий перелік жарознижувальних препаратів — і у пігулках, і у сиропі, і у свічках, і у порошку.

-- Скiльки часу може триматися температура? Яка позначка є смертельно небезпечною?

-- Наприклад, при грипi допускається пiдвищення температури тіла протягом 5 днiв. Проте iснують стани, коли температура раптом пiднiмається на день-два, а потiм сама зникає. Це свiдчить про те, що в органiзмi є осередок iнфекцiї, яка дрiмає, але перiодично "вилазить". Таке може бути при запальних захворюваннях статевих органiв у жiнок, при проблемах з пiдшлунковою залозою, джерела iнфекцiї можуть осiдати у кiстках, лiмфатичних вузлах, щитоподiбнiй залозi, легенях, бронхах, придаткових пазухах носу... Тому якщо перiодично пiднiмаєтсья температура, варто провести повне обстеження органiзму.

Що стосується найвищої позначки, то при температурi поза 40-41 градусiв цей процес може стати некерованим, а тому велика ймовiрнiсть летальних наслiдкiв. Тому якщо, незважаючи нi на що, температура "повзе" нагору, обов'язково  викликайте швидку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.