Є люди, які панiчно сприймають навіть невелике пiдвищення температури тіла

Якщо людина погано переносить навiть незначне пiдвищення температури тіла, слiд перевiрити судини головного мозку

Звiсно, пiдвищення температури тiла -- стан не з приємних. Хоча бiльшiсть з нас вiдчувають її лише тодi, коли стовпчик термометру переходить за позначку 38. Проте є люди, якi навiть невеличке пiдвищення до 37,2-37,5 переносять дуже погано.

До речi, навiть iснує навiть термiн "лихоманкофобiя", який характеризує людей, що панiчно сприймають пiдвищення температури.

-- Мiж тим, пiдвищення температури тiла -- нi що iнше, як захисна реакцiя органiзму на вторгнення вiрусу, наявнiсть запального процесу, активiзацiю патогенних мiкроорганiзмiв, -- пояснює Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Це бiохiмiчний процес, який "вмикається" в органiзмi, коли вiн iдентифiкує чужi бiлки -- плодi дiяльностi вiрусiв чи мiкроорганiзмiв. Тому й не радять збивати температуру до позначки 38-38,4 градуси, адже саме тодi в органiзмi активно виробляються анттитiла.

-- Є люди, яким важко перенести навiть невелику температуру. Чому?

-- Насамперед, це люди з високим рiвнем психоемоцiйного напруження, якi неадекватно, навiть панiчно сприймають пiдйом температури. Крiм того, таке часто буває у людей, якi перенесли черепно-мозкову травму, мали струс мозку. А ще, якщо ви погано переносите невисоку температуру, раджу перевiрити судини головного мозку та серцево-судинну систему. Часто при цих патологiях будь-яке пiдвищення температури людина сприймає дуже важко -- болить голова, є головокружiння та запаморочення, загальна слабкiсть. Звiсно, таким людям не варто "дотягувати" до 38 градусiв -- треба знижувати вiдразу.

-- А як?

-- В аптеках є великий перелік жарознижувальних препаратів — і у пігулках, і у сиропі, і у свічках, і у порошку.

-- Скiльки часу може триматися температура? Яка позначка є смертельно небезпечною?

-- Наприклад, при грипi допускається пiдвищення температури тіла протягом 5 днiв. Проте iснують стани, коли температура раптом пiднiмається на день-два, а потiм сама зникає. Це свiдчить про те, що в органiзмi є осередок iнфекцiї, яка дрiмає, але перiодично "вилазить". Таке може бути при запальних захворюваннях статевих органiв у жiнок, при проблемах з пiдшлунковою залозою, джерела iнфекцiї можуть осiдати у кiстках, лiмфатичних вузлах, щитоподiбнiй залозi, легенях, бронхах, придаткових пазухах носу... Тому якщо перiодично пiднiмаєтсья температура, варто провести повне обстеження органiзму.

Що стосується найвищої позначки, то при температурi поза 40-41 градусiв цей процес може стати некерованим, а тому велика ймовiрнiсть летальних наслiдкiв. Тому якщо, незважаючи нi на що, температура "повзе" нагору, обов'язково  викликайте швидку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.