Малина та... “картопляні ковбаски”: народні методи зниження температури при застуді

Зима – час найбільш активного розповсюдження вірусів грипу та ГРЗ. Найпершою реакцією на проникнення вірусів є підвищення температури тіла. Це нормальна реакція організму, яка свідчить, що він активно бореться проти інфекції, тому до позначки 38 градусів медики не рекомендують знижувати температуру.

А якщо вона й далі повзе нагору, слід прийняти жарознижувальні препарати.

-- А чи можна знизити температуру народними методами?

-- Звiсно. Вiдомою жарознижувальною рослиною є малина. Причому вона не втрачає своїх властивостей анi пiсля термiчної обробки (тому ефект варення з малини не поступатиметься свiжим ягодам), анi пiсля сушiння, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Столову ложку ягiд залийте склянкою холодної води, доведiть до кипiння та кип'ятiть 5 хвилин, остудiть, процiдiть та пийте кiлька разiв на день.

Помiчним є такий вiдвар: вiзьмiть жменьку (це приблизно 20-25 грамiв гiлок по 30-35 сантиметрiв) гiлочок верби, малини, ожини, чорної смородини, сушеного суничника та запарте як чай. Пийте такий вiдвар протягом дня. А вiдвар квiтiв липи, крiм жарознижувальної дiї, має ще й противiрусну. До вiдварiв трав додавайте трохи меду.

А от ще такий рецепт: вiзьмiть скибочку натурального прополiсу розмiром з нiготь мiзинця та покладiть його за щоку (мiж щокою та яснами). Так можна робити на нiч -- зранку почуватиметеся свiжiшими та здоровiшими. А ще можна брати аптечний прополiс та по 7-10 крапель розчиняти у теплiй водi, приймати тричi на день за 40 хвилин до їжi.

Крiм того, при гарячцi потрiбне рясне пиття. Якщо в органiзмi мало рiдини, температура зростатиме. Це можуть бути чаї, узвари, компоти, морси, киселi, проста водi (навiть рекомендується, щоб з 2-3 лiтрiв рiдини лiтр становила чиста питна вода).

Полегшать стан при температурi i вологi компреси. Насамперед, оцтовий. Якщо це 6-процентний оцет, пропорцiя має бути 1 до 2, якщо 9-процентний -- 1 до 3. До речi, найкраще обирати яблучний оцет -- виноградний може викликати подразнення.  Тканину змочують в розчинi та прикладають на чоло.

А ще дуже помiчними є так званi "картоплянi ковбаски". На дрiбнiй терцi натрiть сиру картоплю, цю масу складiть у чистi шкарпетки та розподiлiть у виглядi  "ковбасок". Прикладати можна до чола, а також пiд пахвами та у паху -- там проходять магiстральнi судини, якi, охолоджуючиь, сприятимуть загальному охолодженю органiзму. Зробiть стiльки "ковбасок", щоб, поки одна лежить, iншi вистигають.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.