Для життя цієї категорії людей зима може становити найбільшу небезпеку

Раптове загострення бронхiальної атсми -- ось чим загрожує зимовий перiд. При нападах цiєї недуги людину доймає кашель, пiд час якого вона починає задихатися. Медики радять людям iз такою проблемою ретельно дбати про своє самопочуття та здоров"я, аби застрахувати себе вiд важких наслiдкiв.

-- Якi чинники провокують загострення бронхiальної астми?

-- Однiєю з причин є вдихання холодного й вологого повiтря, тому ця недуга часто загострюється саме взимку, - говорить пульмонолог Iван Махонько. . - Також таке може статися на тлi перенесених аденовiрусних, застудних захворювань (мова в тому числi про грип, ГРЗ, котрi призводять до загострення бронхиту, а тодi вже й
бронхальної астми), на тлi надмiрного фiзичного навантаження.

-- А якими є першопричини розвитку хвороби?

-- Серед основних причин, спадковiсть, важливим провокуючим фактором є сенсибiлiзацiя (чутливiсть) до алергенiв (домашнiй пил, що збирається на килимах чи книжках, шерсть тварин, продукти харчування, пилок, пiр"я в подушках, корм
рибок). Знову ж таки, причиною розвитку бронхiальної астми нерiдко є частi застуднi захворювання та перенесенi бронхiти. До цього списку слiд додати й шкiдливi умови працi (наявнiсть пилу, хiмiчне випаровування, цвiль).

Хворий на астму потерпає вiд сухого кашлю, задухи, з"являється вiдчуття нестачi повiтря, хрипи в грудях зi свистом, подовжений та важкий видох. Напади бронхiальної астми найчастiше стаються у нiчний час.

Мова про специфiчний запальний процес, при лiкуваннi якого застосовують протиалергiчнi препарати та гормональний iнгаляцiйний метод лiкування. Якщо у хворого впродовж двох -- трьох днiв лiкування не вiдбувається покращення самопочуття, слiд негайно переходити на iнгаляцiйнi гормональнi препарати. Це
допомагає зняти бронхоспазм та розширити бронхи.

З цiєю метою зазвичай застосовують кишеньковi iнгалятори. А ще є сучасний метод лiкування -- небулайзерна терапiя (мова про iнгалятори iз небулами). Завдяки таким iнгаляторам лiки у формi мiкрочасток потрапляють глибше (нiж при застосуваннi кишенькових iнгаляторiв) у дихальнi органи. Це допомагає досягти кращого та швидшого ефекту.

-- Що ж порадите робити зараз людям iз такою недугою, аби вберегтися вiд загострення?

-- Виконувати рекомендацiї лiкаря, приймати регулярно лiки, не контактувати алергенами. А ще в комплексi iз такими дiями слiд виконувати дихальну гiмнастику. 

Наприклад, дуже дiєвою є вправа, для виконання якої знадобиться пiвторалiтрова пластикова пляшка. Наберiть у пляшку воду, але лише до половини, тодi вставте трубку (найкраще пiдiйде трубка вiд системи для крапельницi). Один кiнець має бути в трубцi, а iнший вiзмiть у рот. Тодi треба повiльно видихати в трубку, вправу слiд виконувати тричi на день бодай по п"ять хвилин. Завдяки цьому покращується робота легень.

Також дуже позитивно на стан хворих впливають солянi шахти. В них абсолютно немає алергенiв, повiтря є чистим, чудово на роботу дихальної системи впливає сама сiль. Деяким хворим вистачає одного курсу (примiром, що складається з 20-ти днiв) для того, аби впродовж року не зазнавати рiзкого погiршення самопочуття.

Додам, що бронхiальна астма може бути iнтермiтуючою (кiлька нападiв на рiк) та персистуючою, що дiлиться на чотири стадiї: легку, середню, важку та вкрай важку. При останнiх двох стадiях хворим доводиться найгiрше. А ще треба розумiти, якщо бронхiальна астма заявила про себе, її вже не позбудешся. Завдання полягає
лише у тому, аби перевести хворобу в легку стадiю або домогтися ремiсiї.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

16:00
Медики застерігають: продукти з цими Е можуть провокувати висипку, кропив'янку і задишку.
12:07
Якщо немає змоги помити руки водою та милом – обирайте просто вологі серветки, без антисептика. А щоб вберегтися від бактерій, наприклад, під час прогулянки на природі – майте напоготові аптечний антисептик – хлоргексидин або настоянку календули
11:10
Через неконтрольоване вживання серйозних препаратів розвивається резистентність до них.
09:40
Активізувався збудник гострого інфекційного захворювання.
22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.