Невропатолог підказав, як можна позбутися болю голови без пігулок

Головний біль завжди настає невчасно. У багатьох для такого випадку є з собою знеболювальні пігулки. А якщо нема при собі чи забув — як можна зняти головний біль?

Скажімо, людину з головним болем часто зображують з пов'язкою на чолi. Цікаво, невже цей спосіб дозволяє позбутися болю голови? Чи це більше психологічний прийом?

-- Це також один з прийомiв нейтралiзацiї болю голови, -- каже Віталій Осташко, лікар-невропатолог вищої категорії. -- Наприклад, якщо бiль пульсує, можна покласти холодний мокрий рушник на чоло та скронi. Адже через скронi проходять артерiї, якi живлять кору головного мозку. А якщо бiль тисне (часто таке буває при пiдвищеному тиску), треба покласти теплий рушник на потилицю -- це створить умови для вiдтоку кровi, чим знизить внутрiшньочерепний тиск.

Врештi, головний бiль може минути, якщо людина рослабиться. Адже часто причиною болю є стрес, перенапруження. В такi моменти вимкнiть комп'ютер, посидiть кiлька хвилин з закритими очима. Якщо є можливiсть, вийдiть на свiже повiтря, подумайте про щось приємне. Загалом, голова потребує перiодичного "розвантаження", тому пiсля важкого робочого дня можна послухати релакс-музику, спробувати хоча б кiлька хвилин нi про що не думати (насправдi це дуже важко, тому просто концентруйте увагу на диханнi або подумки "пройдiться" по органiзму, розслабляючи кожний м'яз). Такi заняття справдi дуже важливi, адже дозволяють органiзму звiльнитися вiд щоденного стресу, який, накопичуючись, стає руйнiвним.

Загалом, якщо ви часто потерпаєте вiд головного болю, варто пройти обстеження судин головного мозку, з'ясувати, чи нема у вас гiпертонiї або гiпотонiї (щоби вчасно реагувати на змiни тиску лiками для його нормалiзацiї, а не просто приймати знеболювальну пігулку).

Часто голова болить при змiнах погоди -- це вказує на вегето-судинну дистонiю. У пiдлiтковому вiцi головний бiль може бути наслiдком гормональної перебудови, а хронiчний бiль голови може вказувати на рiзноманiтнi патологiчнi стани в органiзмi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:00
Новоутвір спричиняв часті кровотечі та загрожував життю дитини. На щастя, операція минула успішно.
17:00
Синдром гнівного погляду, сонливість, тріщини на п'ятах, різка зміна ваги - усі ці симптоми можуть мати одну-єдину причину.
10:59
Цінні поради лікаря, як алергіку комфортно пережити цей складний для нього етап.
11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.