Невропатолог підказав, як можна позбутися болю голови без пігулок

Головний біль завжди настає невчасно. У багатьох для такого випадку є з собою знеболювальні пігулки. А якщо нема при собі чи забув — як можна зняти головний біль?

Скажімо, людину з головним болем часто зображують з пов'язкою на чолi. Цікаво, невже цей спосіб дозволяє позбутися болю голови? Чи це більше психологічний прийом?

-- Це також один з прийомiв нейтралiзацiї болю голови, -- каже Віталій Осташко, лікар-невропатолог вищої категорії. -- Наприклад, якщо бiль пульсує, можна покласти холодний мокрий рушник на чоло та скронi. Адже через скронi проходять артерiї, якi живлять кору головного мозку. А якщо бiль тисне (часто таке буває при пiдвищеному тиску), треба покласти теплий рушник на потилицю -- це створить умови для вiдтоку кровi, чим знизить внутрiшньочерепний тиск.

Врештi, головний бiль може минути, якщо людина рослабиться. Адже часто причиною болю є стрес, перенапруження. В такi моменти вимкнiть комп'ютер, посидiть кiлька хвилин з закритими очима. Якщо є можливiсть, вийдiть на свiже повiтря, подумайте про щось приємне. Загалом, голова потребує перiодичного "розвантаження", тому пiсля важкого робочого дня можна послухати релакс-музику, спробувати хоча б кiлька хвилин нi про що не думати (насправдi це дуже важко, тому просто концентруйте увагу на диханнi або подумки "пройдiться" по органiзму, розслабляючи кожний м'яз). Такi заняття справдi дуже важливi, адже дозволяють органiзму звiльнитися вiд щоденного стресу, який, накопичуючись, стає руйнiвним.

Загалом, якщо ви часто потерпаєте вiд головного болю, варто пройти обстеження судин головного мозку, з'ясувати, чи нема у вас гiпертонiї або гiпотонiї (щоби вчасно реагувати на змiни тиску лiками для його нормалiзацiї, а не просто приймати знеболювальну пігулку).

Часто голова болить при змiнах погоди -- це вказує на вегето-судинну дистонiю. У пiдлiтковому вiцi головний бiль може бути наслiдком гормональної перебудови, а хронiчний бiль голови може вказувати на рiзноманiтнi патологiчнi стани в органiзмi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:07
Нові висновки науковців - додаткова причина продовжити навчання у виші.
13:00
Українські прикордонники будуть посилено оглядати людей, що прибувають з цієї країни.
11:00
За лаштунками роботи медиків, від яких часто залежить людське життя.
10:42
Як різкі зміни синоптичної ситуації призводять до проблем зі здоров'ям. Важливі пояснення та поради.
09:00
Розповідаємо про гормон, який допомагає нам прокидатися й бути активними.
13:28
В Україні кожна 4-5 пара має проблеми з настанням вагітності, кажуть медики.
11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.