Тепер зрозуміло, чому одні люди байдужі до алкоголю, а інші - не можуть зупинитися

Дослідники з Лондонського Королівського коледжу (Великобританія) виявили особливий ген, який підштовхує людину до надмірного споживання алкоголю. Ген отримав кодування RASGRF-2.

Під час досліджень за участю майже 700 підлітків було виявлено, що у тих, у кого цей ген був активним, спостерігався підвищений вміст гормону дофаміну. А саме дофамін відповідає за нашу узалежненість від алкоголю, нікотину чи наркотиків.

-- Вчені встановили, що саме цей ген підвищує рівень дофаміну у мозку під час вживання алкоголю. Тобто, стане людина алкоголіком чи ні -- залежить від генів?

-- Йдеться, скорше, про схильність до алкоголізму, -- каже Юрій Пакін, доктор медичних наук, професор, керівник Центру терапії залежностей АТОС. -- Адже одні люди від природи є байдужими до алкоголю, інші п'ють час від часу для задоволення, і є категорія людей, які не уявляють життя без щоденного "вживання" у гучній компанії. До речі, генетичний чинник справді має значення у проблемі алкоголізму, адже часто ця схильність передається спадково.

Загалом, алкогольна, нікотинова чи наркотична залежність базується на впливі хімічних агентів на організм. Чому людина п'є або курить? Бо  вона отримує від цього задоволення. Навіть незважаючи на те, що і алкоголь, і нікотин є  чужерідними для організму речовинами. Проте вони викликають активне вироблення гормону дофаміну, який регулює відчуття задоволення.

Але це пастка, оскільки з часом дофамінові рецептори вимагають щораз бiльших дози для отримання вiдчуття задоволення. Тому нині одним з перспективних методів лікування залежностей є вивчення впливу на дофамінові рецептори.

Власне, вчені виявили певний взіємозв'язок між рівнем дофаміну та певним геном, це може підказати шляхи для активації вироблення гормону іншим шляхом.

 -- До речі, не так давно фінські вчені виявили ще один ген, який робить п'яного агресивним. Тобто, справа, все-таки, в генах?

-- Є версія, що агресивну поведінку людини у стані сп'яніння зумовлює ген, який вiдповiдає за вироблення ферменту пiд назвою "моноамiн оксидаза А". Цей фермент вiдповiдає за гiперактивний стан, а якщо його рiвень високий, на фонi сп'янiння  виникає неадекватна поведiнка.

Адже вiдомо, що поведiнка людини залежить вiд речовин, що продукуються в органiзмi. За таким принципом вiдбувається й механiзм виникнення агресiї пiд час вживання алкоголю, який є хімічною речовиною. Зокрема, під дією алкоголю знижується так званий поріг роздратованості. І якщо зазвичай людина спокійно сприймає те, що відбувається навкруги, у стані сп'яніння вона може гостро відреагувати навіть на нейтральне слово.

Хоча дається взнаки i виховання людини, i соцiальний статус, проте пiд дiєю алкоголю усе це може зiйти нанiвець. Недарма бiльшiсть важких злочинiв скоюється саме у станi алкогольного сп'янiння.

-- Тож, алкоголізм тепер лікуватимуть не наркологи, а генетики?

-- Наразі усі ці відкриття потребують дослідження, клінічних експериментів, випробувань. Проте не виключено, що у майбутньому проблема залежності від алкоголю, нікотину чи наркотиків вирішуватиметься за допомогою генної корекції.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
15:22
Є і хороша новина - діти до 15 років майже не хворіють.
14:52
Найчастіше малюки отруюються ліками, які дорослі залишають без нагляду.
16:51
Завдяки сканеру машина швидко знаходить потрібну судину і вводить голку з першої спроби.
20:06
Статеве дозрівання у дівчаток настає приблизно на 12 місяців раніше, ніж 40 років тому, вважають вчені.
12:38
Спершу, ці люди мають підписати згоду на 14-денний карантин. Крім того, у МОЗ ще не визначилися, де їх розмістити.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.