Лікар: "Гайморит може проявлятись лише мікросимптомами"

Одним з найважчих наслідків застуди є гайморит. При тім медики попереджають: ця хвороба може бути малосимптомною! Виявляється, пацієнти  асто впродовж кількох тижнів не можуть зрозуміти, що з ними коїться, ніби й не хворі, однак самопочуття є значно гіршим від норми. При тім небезпека є великою, адже йдеться про ураження ділянки, яка в безпосередній близкості до мозку.

То за якими проявами можна запідозрити гайморит, якщо недуга не проявляється характерними симаптомами? Про таке розповів Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, доцент, кандидат медичних наук.

-- Хіба така важка хвороба може бути малосимптомною?

-- Доволі часто гайморит має латентну (приховану) форму, таке  стається здебільшого з дорослими пацієнтами, але трапляється і з  дітьми. Йдеться про доволі небезпечний стан, адже хворий навіть  не підозрює, що став жертвою такої важкої хвороби. 

Проблема в тому, що симптоми при латентній формі гаймориту справді є незначними. Для прикладу, може бути злегка закладений ніс, таке людина списує на погану погоду. Може поболювати голова, тоді думають, мовляв, перенервував. Доймає відчуття слабкості, кажуть, від перевтоми. А незначне підвищення температури тіла (до рівня 37,2 -- 37,3 градуси) чимало людей взагалі не відчувають.

Неріднко буває, що внаслідок застуди розвивається кашель, тож хворий приймає відповідні ліки, натомість на закладеність носа не зважає. Однак при тім органи дихання стають жертвами одночасного вірусного ураження, та ще й додається бактеріальна складова.

Ось такими мікросимптомами й проявляється гайморит.

-- Як це відрізняється від звичних проявів хвороби?

-- Характерною для гаймориту симптоматикою є болі в ділянці  орбіти (мова про очі), голови та брів. Також хворий потерпає  через запаморочення, підвищену температуру тіла, сильні  виділення з носа, що нерідко супроводжується втратою нюху. 

-- До чого може призвести тривала відсутність лікування такого  стану?

-- Окрім того, що хвороба може перейти в хронічну форму, під загрозою опиняються органи зору та головний мозок. Тож йдеться про небезпеку розвитку внутрішньоочних та внутрішньочерепних ускладнень. Про таке свідчить набряклість ока, різкі головні болі.

-- А що потрібно для діагностики?

-- Звернутись до лікаря. Для діагностики проводять рентген або  навіть комп"ютерну томографіію голови (при скаргах на болі),  натомість виявляють ураження приносових пазух. Але часто  лікареві достатньо вислухати скарги пацієнта, аби встановити діагноз. 

-- Лікування базується на яких принципах?

-- Потрібно регулярно промивати ніс сольовими розчинами, відварами трав (ромашка, звіробій), антисептиками і навіть соком буряка, аби змусити слизову оболонку працювати. Метою є самоочищення носа. І майте на увазі, у жодному разі не можна вигрівати ніс, це вкрай небезпечно.

Натомість ефективними є фізпроцедури, такі як кварцування оса,  магнітолікування, електрофорез, інгаляції. Окрім того лікар 
пропише препарати для стимулювання роботи імунної системи.  Будьте здорові!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.