Взимку змащуйте губи не помадою, а... вершками

Ця проблема виникає у багатьох. На вулицi губи обвiтрюються, а через постiйнi перепади температури та пересушене батареями повiтря примiщень починають лущитися та трiскатися.

-- Рiч у тiм, що шкiра на губах є тоншою, нiж на iнших дiлянках тiла, а також не має пiдшкiрного жирового прошарку, який би захищав її зсередини, -- каже Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї. -- У домiвках, де нинi на повну силю грiють батареї, шкiра губ найпершою втрачає необхiдну вологу, тому починає лущитися, а вiтер та мороз на вулицi ще бiльше виснажують її.

Тому взимку завжди користуйтеся гiгiєнiчною помадою -- як перед виходом на вулицю, так i вдома. До речi, якщо на губах з'явилися ранки, тимчасово варто вiдмовитися вiд декоративної косметики -- такi помади лише подразнюватимуть запалену шкiру. Помiчними також стануть жирнi живiльнi креми з вiтамiнним комплексом, якими варто змащувати губи на нiч.

Загалом, поганий стан шкiри губ вказує, насамперед, на внутрiшнi проблеми. Зокрема, це свiдчить про брак вiтамiнiв (у першу чергу А та групи В), а також певних мiкроелементiв (залiза, цинку тощо). Тому насамперед слiдкуйте за рацiоном.  Вiтамiн А можна "взяти" з моркви, гарбуза, хурми, шипшинової та облепихової олiй, а вiтамiни групи В -- з молочних продуктiв, яєць, риби, грибiв, бобових, горiхiв, м'яса. Для забезпечення потрiбного рiвня залiза у кровi їжте гранат, яблука, петрушку, гречку, а на цинк багатi морепродукти, гарбузове насiння, пророщенi зерна пшеницi.

-- Як можна захистити губи ззовнi?

-- Добре змащувати губи олiйним розчином вiтамiнiв А та Е, а також облiпиховою, шипшиновою чи оливковою олiями. А ще можна запропонувати смачне лiкування: накладайте на губи вершкове масло, мед, йогурт, вершки чи навiть тонкий шар домашнього сиру -- за 15-20 хвилин це можна просто злизати.

Якщо вже справа дiйшла до трiщинок, якi кровоточать, кремами тут не вiдбудешся. Щоби продезинфiкувати ранки та запобiгти iнфекцiйному ураженню, варто прикладати до губ ватнi тампони з вiдваром ромашки, шавлiї, календули, дубової  кори. Помiчним стане алое -- листя розрiзають вздовж та протирають м'якiттю губи кiлька разiв на день.

В принципi, усi цi заходи дають дуже швидкий ефект. Але якщо за 7-10 днiв стан губ не покращиться, ранки нагноюватимуться та кровитимуть, це вже може вказувати на активiзацiю грибкiв чи бактерiальної iнфекцiї. А це вимагає консультації лікаря.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

12:00
В Україні тимчасово заборонили реалізацію та застосування лікарського засобу "Розчин Рінгера"
10:00
Він почувається здоровим та сповненим сил, а ще здобуває спортивні нагороди.
09:20
Виробники можуть обробляти їх фунгіцидом або восковими сполуками, а вони - небезпечні для здоров'я.
22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.