Переохолодження може загрожувати чоловікові непліддям - лікар

Медики застерігають: майже у 40% випадкiв причиною запальних процесів інтимних органів у представників сильної статі -- це, власне,переохолодження. Чому воно таке небезпечне для чоловіків?

-- На жаль, хлопчикам мами рідше нагадують про те, як важливо тримати своє тіло  в теплі. Однак це застереження стосується не лише дівчат, – каже Василь Черепанинь, лікар-андролога. --  Річ у тім, що у чоловіка є дуже "ніжні" органи -- яєчка і простата, які миттєво реагують на переохолодження. Унаслідок цього  чоловік чи юнак дістає орхіт (запалення яєчка) чи простатит -- запалення передміхурової залози. Обидві недуги підступні тому, що дуже часто переходять у хронічну форму. Наприклад, наслідком хронічного нелікованого орхіту може бути порушення секреторної функції яєчка, а як наслідок -- непліддя.

-- А чим загрожує простатит?

-- Загрозливим є не стільки сам простатит, скільки запізніла його діагностика і несвоєчасне лікування. Тоді запалення може перерости в аденому та рак простати, а також в еректильну  дисфункцію.

Є навіть перелік професій, представники яких найчастіше наражаються на цю проблему. Це рибалки і будівельники, а також спортсмени, прихильники зимових видів спорту, водії. У першому випадку йдеться про статичне перебування на холоді, в іншому -- про розігрівання, а потім різке переохолодження. Причому, спеціалісти звертають увагу на невтішну статистику: якщо раніше на аденому простати і  порушення ерекції скаржилися переважно чоловіки після 40 років, то в наш час ці захворювання помолодшали. Вони зустрічаються навіть у 20-річних юнаків.

-- Як уникнути цих проблем? Чи достатньо просто тепло вбиратися у холодну пору?

-- Тримати тіло в теплі, ясна річ, необхідно. Але цього замало. Якщо в організмі жевріє прихований запальний процес (так буває при недолікованих інфекціях, що передаються статевих шляхом), то найменше переохолодження дасть поштовх до активізації інфекції. Тому людям із ослабленим внаслідок інфекцій імунітетом не просто слід уникати перебування на холоді, а й слід завжди доводити лікування до логічного фіналу. До того часу, поки імунна система справляється зі своєї захисною функцією, усе гаразд. А щойно захисні механізми слабшають, виникає запалення з усіма характерними для нього симптомами: хворобливими виділення, болем, різями, збільшенням лімфовузлів. Навіть однократне переохолодження може бути  фактором, що завдає удару по імунітету.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.