Переохолодження може загрожувати чоловікові непліддям - лікар

Медики застерігають: майже у 40% випадкiв причиною запальних процесів інтимних органів у представників сильної статі -- це, власне,переохолодження. Чому воно таке небезпечне для чоловіків?

-- На жаль, хлопчикам мами рідше нагадують про те, як важливо тримати своє тіло  в теплі. Однак це застереження стосується не лише дівчат, – каже Василь Черепанинь, лікар-андролога. --  Річ у тім, що у чоловіка є дуже "ніжні" органи -- яєчка і простата, які миттєво реагують на переохолодження. Унаслідок цього  чоловік чи юнак дістає орхіт (запалення яєчка) чи простатит -- запалення передміхурової залози. Обидві недуги підступні тому, що дуже часто переходять у хронічну форму. Наприклад, наслідком хронічного нелікованого орхіту може бути порушення секреторної функції яєчка, а як наслідок -- непліддя.

-- А чим загрожує простатит?

-- Загрозливим є не стільки сам простатит, скільки запізніла його діагностика і несвоєчасне лікування. Тоді запалення може перерости в аденому та рак простати, а також в еректильну  дисфункцію.

Є навіть перелік професій, представники яких найчастіше наражаються на цю проблему. Це рибалки і будівельники, а також спортсмени, прихильники зимових видів спорту, водії. У першому випадку йдеться про статичне перебування на холоді, в іншому -- про розігрівання, а потім різке переохолодження. Причому, спеціалісти звертають увагу на невтішну статистику: якщо раніше на аденому простати і  порушення ерекції скаржилися переважно чоловіки після 40 років, то в наш час ці захворювання помолодшали. Вони зустрічаються навіть у 20-річних юнаків.

-- Як уникнути цих проблем? Чи достатньо просто тепло вбиратися у холодну пору?

-- Тримати тіло в теплі, ясна річ, необхідно. Але цього замало. Якщо в організмі жевріє прихований запальний процес (так буває при недолікованих інфекціях, що передаються статевих шляхом), то найменше переохолодження дасть поштовх до активізації інфекції. Тому людям із ослабленим внаслідок інфекцій імунітетом не просто слід уникати перебування на холоді, а й слід завжди доводити лікування до логічного фіналу. До того часу, поки імунна система справляється зі своєї захисною функцією, усе гаразд. А щойно захисні механізми слабшають, виникає запалення з усіма характерними для нього симптомами: хворобливими виділення, болем, різями, збільшенням лімфовузлів. Навіть однократне переохолодження може бути  фактором, що завдає удару по імунітету.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:00
Розповідаємо про гормон, який допомагає нам прокидатися й бути активними.
13:28
В Україні кожна 4-5 пара має проблеми з настанням вагітності, кажуть медики.
11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.