Сьогодні вночі не забудьте загадати бажання

Не пропустіть останній, проте найяскравіший зорепад цього року. Йдеться про метеорний потік Гемініди, який називають "великим грудневим метеорним дощем". Загалом, він триває близько двох тижнів, а пік його припаде на ніч з 13 на 14 грудня -- саме цієї ночі українці зможуть спостерігати найяскравіший зорепад.

-- Загалом, зорепад Гемініди входить до трійки найкрупніших -- за годину в небі може пролетіти близько сотні метеорів, швидкість яких сягає майже 35 кілометрів на секунду. Тобто, вони не такі швидкі, як серпневі Персеїди, які летять із  швидкістю 70 кілометрів на секунду, проте саме через це їх видно краще, --  каже Юрій Горбаньов, старший науковий співробітник Одеської астрономічної  обсерваторії. -- Це буде дуже яскраве небесне шоу. Адже метеори Гемініди відзначаються своєю яскравістю та білим кольором, через що є дуже видовищними.

Радіант Гемінід (це уявна точка на небосхилі, з якого "висипаються" метеори) розташований у сузір'ї Близнят -- через те він і отримав свою назву ("Близнята" латинкою буде "Gemini"). Власне, усі метеорні потоки називають іменами сузір'ів, у яких розташовані їх радіанти.

-- Як і коли краще спостерігати за зорепадом?

-- Щоб спостерігати за "зоряним дощем", не треба якоїсь спеціальної апаратури. Натомість, краще робити це за межами великих міст, у сільській місцевості, де мало освітлення -- таким чином ви зможете насолодитися нічним видовищем на повну силу. А ще, згідно прикметам, отримаєте можливість задумати передноворічне бажання, доки "падає зірка".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.