Народила жінка, яка від природи не мала матки

Дивовижна новина сталася в США, там жінка, яка від народження не мала матки, виносила й народила дитину. Таке стало можливим завдяки пересадці органу, донором якого стала 35-річна мама двох дітей. Більше того, жінка народила самостійно, без проведення кесаревого розтину.

В американській практиці це перший випадок. Наразі відомо лише, що породілля й немовля почуваються чудово.

- Як взагалі таке стало можливо?

- Це перші випадки в світі, коли діти з"являються на світ за допомогою пересадженої матки. В кожному з таких випадків лікар приймає рішення, чи народжуватиме жінка природнім шляхом, а чи краще провести кесарів розтин, - пояснює Сергій Бакшеєв, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, акушер, гінеколог, репродуктолог. - Так от, якщо пересаджена матка працює, як повноцінний орган, якщо вона справляється навіть з такими функціями, як перейми та пологи (а це надзвичайне навантаження, адже мають відбуватись скорочення, задіюється м"язова активність), то це справжня перемога.

- Отже це правда, що краще, якщо жінка самостійно народжує?

- Зрозуміло, що це кращий варіант, але це питання неоднозначне, адже потрібно враховувати ризики як для самої жінки, так і для дитини. Тому за певних обставин доцільніше все ж таки буває провести кесарів розтин. Головне, що це взагалі стало
можливим, коли матір"ю стає жінка, яка на це не мала шансів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.