Народила жінка, яка від природи не мала матки

Дивовижна новина сталася в США, там жінка, яка від народження не мала матки, виносила й народила дитину. Таке стало можливим завдяки пересадці органу, донором якого стала 35-річна мама двох дітей. Більше того, жінка народила самостійно, без проведення кесаревого розтину.

В американській практиці це перший випадок. Наразі відомо лише, що породілля й немовля почуваються чудово.

- Як взагалі таке стало можливо?

- Це перші випадки в світі, коли діти з"являються на світ за допомогою пересадженої матки. В кожному з таких випадків лікар приймає рішення, чи народжуватиме жінка природнім шляхом, а чи краще провести кесарів розтин, - пояснює Сергій Бакшеєв, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, акушер, гінеколог, репродуктолог. - Так от, якщо пересаджена матка працює, як повноцінний орган, якщо вона справляється навіть з такими функціями, як перейми та пологи (а це надзвичайне навантаження, адже мають відбуватись скорочення, задіюється м"язова активність), то це справжня перемога.

- Отже це правда, що краще, якщо жінка самостійно народжує?

- Зрозуміло, що це кращий варіант, але це питання неоднозначне, адже потрібно враховувати ризики як для самої жінки, так і для дитини. Тому за певних обставин доцільніше все ж таки буває провести кесарів розтин. Головне, що це взагалі стало
можливим, коли матір"ю стає жінка, яка на це не мала шансів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.