Народила жінка, яка від природи не мала матки

Дивовижна новина сталася в США, там жінка, яка від народження не мала матки, виносила й народила дитину. Таке стало можливим завдяки пересадці органу, донором якого стала 35-річна мама двох дітей. Більше того, жінка народила самостійно, без проведення кесаревого розтину.

В американській практиці це перший випадок. Наразі відомо лише, що породілля й немовля почуваються чудово.

- Як взагалі таке стало можливо?

- Це перші випадки в світі, коли діти з"являються на світ за допомогою пересадженої матки. В кожному з таких випадків лікар приймає рішення, чи народжуватиме жінка природнім шляхом, а чи краще провести кесарів розтин, - пояснює Сергій Бакшеєв, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, акушер, гінеколог, репродуктолог. - Так от, якщо пересаджена матка працює, як повноцінний орган, якщо вона справляється навіть з такими функціями, як перейми та пологи (а це надзвичайне навантаження, адже мають відбуватись скорочення, задіюється м"язова активність), то це справжня перемога.

- Отже це правда, що краще, якщо жінка самостійно народжує?

- Зрозуміло, що це кращий варіант, але це питання неоднозначне, адже потрібно враховувати ризики як для самої жінки, так і для дитини. Тому за певних обставин доцільніше все ж таки буває провести кесарів розтин. Головне, що це взагалі стало
можливим, коли матір"ю стає жінка, яка на це не мала шансів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.