Стало відомо, чому псуються молочні зуби навіть у найменших дітей

За даними фахівців ВООЗ, найбільш поширеною проблемою зубів є карієс. А розвиватись він починає вже у дворічного віку малюків. Тому медики радять привчати дітей до процесу догляду за зубками з найменшого віку.

А якими є причини розвитку карієсу? Чому ця проблема може  з"явитися вже в дитистві?

-- Потрібно розуміти, що йдеться про інфекційне захворювання, а молочні зуби псуються так само як і постійні, -- пояснює Володимир Ричков, лікар-стоматолог вищої категорії. -- Тож  дбати про здоров"я зубів потрібно з найменшого віку. 

Спершу, звісно, чистити зубки малюкові мають батьки, а згодом слід привчати до цього самих дітей. Найкраще робити це в формі гри, пам"ятайте, дитина не має боятися зубної щітки. Нехай сприймає цей предмет як іграшку, котра, щоправда, має певне застосування. З цієї причини виробники й пропонують зубні щітки
для малюків у формі звіряток на ручці.

-- А чи правду кажуть, що схильність до карієсу передається по  спадковості?

-- Є така версія, але вона не має наразі наукового підтвердження. У цьому процесі важливе значення має не стільки спадковість, скільки робота імунної системи (що вищим є імунний статус, то рідше виникає карієс).

А ще важливе значення має розташування зубів, якщо в дитини зубки ростуть криво, варто пройти консультацію в стоматолога. Бо швидше за все потрібно буде вдатися до їх вирівнювання. Проблема в тому, що йдеться про фактор ризику розвитку в майбутньому не лише карієсу, але й парадонтозу чи парадонтиту. Тож не варто сподіватися, що згодом це вирішиться само собою, нерідко зубам потрібна допомога, аби вони стали в рівний ряд.

-- Незрозуміло тільки, звідки ж при цьому береться карієс?

-- Уявити собі цей процес неважко. Щойно зуб прорізався і з"явився в ротовій порожнині, на ньому починають осідати бактерії (основними серед яких є стрептококи). А після споживання їжі, якщо не почистити зуби, на них через це залишаться частки їжі, тоді бактерії починають свою активну діяльність. Вони виділяють кислоту, котра й нищить зуби, роз"їдаючи їх оболонку. В такий спосіб згодом розвивається карієс.

-- Врятувати зуби можна лише за допомогою зубної щітки?

-- Потрібно розуміти, що в ротовій порожнині містяться мільйони бактерій, через це стерильними зуби не можуть бути. Але бездіяльність лише "на руку" карієсу, тож чистити їх слід обов"язково бодай двічі на день (зранку і перед сном).

І не забувайте про міжзубні проміжки, щітка там безсильна, тому необхідно регулярно користуватись зубною ниткою. А крім того треба резулярно (бодай раз на рік) проходити огляд у стоматолога. Не забувайте, що на зубах може з"являтись так званий зубний камінь, позбутись якого в домашніх умовах неможливо.

-- Карієс якось проявляється, окрім почорніння зуба?

-- Звісно, при цьому з"являється чутливість зуба на холодне чи  гаряче, кисле чи солодке. Такі симптоми свідчать про те, що в зубі утворилась маленька порожнина. Якщо не зупиняти процес, інфекція добереться до нерва, при цьому розвивається запальний процес, з"являються сильні різкі болі. Погодьтеся, йдеться про  дуже непримний процес. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.