Стало відомо, чому псуються молочні зуби навіть у найменших дітей

За даними фахівців ВООЗ, найбільш поширеною проблемою зубів є карієс. А розвиватись він починає вже у дворічного віку малюків. Тому медики радять привчати дітей до процесу догляду за зубками з найменшого віку.

А якими є причини розвитку карієсу? Чому ця проблема може  з"явитися вже в дитистві?

-- Потрібно розуміти, що йдеться про інфекційне захворювання, а молочні зуби псуються так само як і постійні, -- пояснює Володимир Ричков, лікар-стоматолог вищої категорії. -- Тож  дбати про здоров"я зубів потрібно з найменшого віку. 

Спершу, звісно, чистити зубки малюкові мають батьки, а згодом слід привчати до цього самих дітей. Найкраще робити це в формі гри, пам"ятайте, дитина не має боятися зубної щітки. Нехай сприймає цей предмет як іграшку, котра, щоправда, має певне застосування. З цієї причини виробники й пропонують зубні щітки
для малюків у формі звіряток на ручці.

-- А чи правду кажуть, що схильність до карієсу передається по  спадковості?

-- Є така версія, але вона не має наразі наукового підтвердження. У цьому процесі важливе значення має не стільки спадковість, скільки робота імунної системи (що вищим є імунний статус, то рідше виникає карієс).

А ще важливе значення має розташування зубів, якщо в дитини зубки ростуть криво, варто пройти консультацію в стоматолога. Бо швидше за все потрібно буде вдатися до їх вирівнювання. Проблема в тому, що йдеться про фактор ризику розвитку в майбутньому не лише карієсу, але й парадонтозу чи парадонтиту. Тож не варто сподіватися, що згодом це вирішиться само собою, нерідко зубам потрібна допомога, аби вони стали в рівний ряд.

-- Незрозуміло тільки, звідки ж при цьому береться карієс?

-- Уявити собі цей процес неважко. Щойно зуб прорізався і з"явився в ротовій порожнині, на ньому починають осідати бактерії (основними серед яких є стрептококи). А після споживання їжі, якщо не почистити зуби, на них через це залишаться частки їжі, тоді бактерії починають свою активну діяльність. Вони виділяють кислоту, котра й нищить зуби, роз"їдаючи їх оболонку. В такий спосіб згодом розвивається карієс.

-- Врятувати зуби можна лише за допомогою зубної щітки?

-- Потрібно розуміти, що в ротовій порожнині містяться мільйони бактерій, через це стерильними зуби не можуть бути. Але бездіяльність лише "на руку" карієсу, тож чистити їх слід обов"язково бодай двічі на день (зранку і перед сном).

І не забувайте про міжзубні проміжки, щітка там безсильна, тому необхідно регулярно користуватись зубною ниткою. А крім того треба резулярно (бодай раз на рік) проходити огляд у стоматолога. Не забувайте, що на зубах може з"являтись так званий зубний камінь, позбутись якого в домашніх умовах неможливо.

-- Карієс якось проявляється, окрім почорніння зуба?

-- Звісно, при цьому з"являється чутливість зуба на холодне чи  гаряче, кисле чи солодке. Такі симптоми свідчать про те, що в зубі утворилась маленька порожнина. Якщо не зупиняти процес, інфекція добереться до нерва, при цьому розвивається запальний процес, з"являються сильні різкі болі. Погодьтеся, йдеться про  дуже непримний процес. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.