Вже за кiлька годин пiсля заварювання у чаї утворюються небезпечнi речовини

15 грудня — міжнародний день чаю

Чай — чи не найпопулярніший напій на Землі. Тож щороку 15 грудня відзначається Міжнародний день чаю.

Найгучніше святкування цього дня відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці, але такі країни, як Непал, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, будучи також у ряді провідних світових виробників чаю, не залишаються байдужими до цього свята.

Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано чимало. Проте все-таки, слід нагадати деякі нюанси.

-- Чим взагалі корисний чай?

-- Він мiстить антиоксиданти та бiофлавонiди, i саме за їх вмiстом визначається кориснiсть чаю, -- каже Борис Скачко, лікар-натуропат, дієтолог, фітотерапевт. - - Так, найкориснiшим є зелений чай, потiм йде бiлий, жовтий та червоний чаї, а цей список завершує чорний чай.

Загалом, чаї здавана були вiдомi тим, що, завдяки концентрацiї антиоксидантiв, сповiльнюють процеси старiння в органiзмi. А, наприклад, зелений чай сприяє пiдвищенню iмунiтету, зменшення ризику захворювання на рак шлунка, пiдшлункової залози, а також сечового мiхура. А от чорний чай сприяє зниженню  холестерину у кровi У червоних чаях мiститься бiльше, нiж в iнших, антиоксидантiв, а тому вiн найкраще з усiх запобiгає розвитку ракових клiтин. А бiлi чаї покращують обмiн речовин, сприяють утриманню ваги у нормi або ж допомагають схудненню.

Мало хто знає, але зелений чай виробляють з того ж листя, що й чорний, проте є  певнi рiзниця у технологiї -- для отримання зеленого чаю листя термiчно обробляють, пiд час чого знищують певнi ферменти, що надають листю забарвлення. Мiж тим, саме зелений чай є найближчим до натурального листя. Найбiльш якiсним вважається крупнолистовий, а дрiбнолистовий дешевший та має менш виражений смак та аромат. Якiсний зелений чай повинен мати нiжно-салатовий колiр листя, а не тьмяно-зелений чи коричневий, а на дотик має бути трохи маянистим, адже мiстить багато ефiрних олiй.

Червоний чай (не плутати з каркаде) є промiжним мiж чорним та зеленим. Вiдразу пiсля збору листя розкладають тонким шаром та тримають пiд сонячними промiннями до зав'ядання, пiсля чого складають у кошики та ставлять у тiнь, щогодини акуратно перемiшуючи. Червоним вважається чай, листя якого по краях стає червоним, а всереднi має зеленi прожилки. А бiлий чай -- це чайне листя, зiбране ранньою весною до тьго, як воно розпустилося. Є ще жовтi чаї (рiвень ферментацiї -- 10-20 вiдсоткiв) та навiть синi (ближчi до чорного за рiвнем ферментацiї).

А якщо говорити про традиційний чорний чай, краще обирати листовий (а не пакетований і не гранульований) -- листя пiд час заварювання максимально розкриває смак та аромат. Сухе чайне листя повинно бути темно-коричневим чи навiть чорним -- свiтло-коричнева заварка свiдчить про низьку якiсть, а сiро-кориснева -- на старiсть чи навiть зiпсутiсть.

-- Фахiвцi кажуть, що чай вимагає правильного заварювання та вживання...

-- Оскiльки у чаях мiститься щавелева кислота, яка вимиває кальцiй з органiзму, бажано пити чаї з додаванням молока. Крiм того, щавелева кислота сприяє утворенню в органiзмi оксолатiв кальцiю, якi вiдкладаються у нирках у виглядi камiнчикiв. Молоко, додане до чаю, запобiгає цьому.

До того ж, чай має бути солодким. Адже вiн мiстить кофеїн, який активiзує дiяльнiсть мозку. А цукор -- це паливо для мозку. У всiй кровi людського органiзму мiститься приблизно двi столовi ложки цукру. Якщо його запаси не поповнювати, багато систем залишаться на голодному пайку.

Причому є рiзниця, коли саме цукор додавати в чай. Це треба робити пiд час заварювання. Оптимальна кiлькiсть цукру -- стiльки ж, скiльки чайного листя. I, звiсно, пити треба лише свiжозаварений чай, адже деякi його речовини дуже швикдо окислюються, i в напої утворюються шкiдливi для органiзму речовини -- танiни. До речi, несвiжий чай можна помiтити по тонкiй коричневiй плiвцi на стiнках заварника чи горнятка. При вживаннi такого чаю ця ж плiвка покриває клiтини печiнки. Заварювати чай треба гарячою водою 90-100 градусiв та  настоювати не менше семи хвилин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.