Фахівці розповіли про несподівану загрозу для здоров'я з боку прибирання

Медики попереджають, що навіьт взимку може розвинутись алергія... На побутову хімію.  Здебільшого таке стається з особами, які вже мають алергічні захворювання або схильність до цього. Але такий вид алергії може розвинутись і самостійно.

- Якими ж є симптоми алергії на побутову хімію?

- Проявляється така проблема здебільшого у вигляді дерматиту - з"являється почервоніння, висип, свербіж, іноді виразки. А якщо скомпроментованими є органи дихання, розвивається нежить, сльозотечіння, кашель, є навіть ризик розвитку задухи (хоча спершу такий вид алергії зазвичай проявляється на шкірі), - Борис
Пухлик, доктор медичних наук, президент Асоціації алергологів України.

Найчастіше до цього призводять миючі засоби. Але буває, що причиною розвитку алергії стають засоби для боротьби з комахами чи засоби для догляду за тваринами.

-- Що за таких умов слід робити?

-- Негайно звернутися до лікаря, адже проблема такого виду алергії в тому, що згодом (при відсутності адекватного лікування й дотримання рекомендацій лікаря) може розвинутись алергічна реакція на продукти харчування, рослини, сонячні промені, є ризик розвитку бронхіальної астми. Наголошую, йдеться про доволі
агресивний вид алергії, котрий найчастіше стає причиною запуску механізму розвитку інших проблем зі здоров"ям.

Мушу сказати, що алергопроби на побутову хімію в нашій країні  не роблять, тому лікар визначає причину розвитку алергії завдяки розмові з пацієнтом (зокрема важливо знати, на тлі яких подій почали з"являтись тривожні симптоми). 

-- Крім необхідного лікування, якими мають бути дії людини,  котра стала жертвою алергії на побутову хімію? Адже цими  засобами ми користуємось щодня...

-- Найперше правило, котрого мають дотримуватися й ті, в кого  немає алергії (аби застрахувати свій організм від агресивного  впливу), уважно читайте інформацію про склад того чи іншого  товару. Рекомендовано обирати засоби, до складу котрих не  входять фосфати. Крім того, якщо йдеться про порошки, обирайте  засоби для прання дитячих речей, вони є менш агресивними. 

Що дуже важливо, при наявності алергії на побутову хімію під час  хатніх робіт потрібно вдягати рукавички, але не одну пару, а  дві. Спершу слід вдягнути тканинні рукавички, тоді -- гумові. Якщо на побутову хімію реагують органи  дихання, при застосуванні цих засобів надягайте марлю, змочену у  воді. При цьому варто вмикати витяжку, аби повітря зазнавало  очищення. 

Але проблема в тому, що на даний момент на ринку України, на жаль, немає засобів побутової хіфії, котрі би не викликали алергію. Тому якщо вже організм зазнав такого впливу, необхідно якомога більше мінімізувати їх застосування. Для цього при ручному пранні краще використовувати мило, для миття посуду -- соду.

А ще обов"язковим при наявності алергії на побутову хімію є обмеження у виборі продуктів харчування. Зі свого раціону слід виключити мед, цитрусові, арахіс, шоколад, обережними слід бути у споживанні молочних та морепродуктів. Також потрібно знати, що проблему можуть спричинити продукти з фарбниками, страви зі
спеціями. І що дуже важливо, варто відмовитись від так званих екзотичних продуктів, бо організм людини добре сприймає лише ті продукти, що є  характериними для рідної місцевості.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.