Вчені: "Два предмети в домі виявились бруднішими, ніж кришка унітаза"

Щодня ми користуємося сотовим, планшетом чи ноутбуком, навіть не підозрюючи, яку небезпеку вони можуть нести. Ні, йдеться зовсім не про шкідливе випромінювання від гаджетів.

Наші науковці з'ясували: техніка, без якої годі й уявити повсякденне життя, кишить небезпечними бактеріями. І від такого сусідства цілком реально захворіти. Отримані результати шокували навіть досвідчених вчених.

-- Ми перевіряли поверхню комп'ютерної техніки, -- розповідає доктор медичних наук Олена Сурмашева. -- Це клавіатура, мишка, а також -- телефони, смартфони, планшети. Загалом в наше поле зору потрапило вісім зразків -- ще й дверні ручки, кнопка в ліфті.

-- І що виявили на мобілці й техніці? 

-- Наприклад, на клавіатурі та мишці -- умовно-патогенні мікроорганізми, зокрема, дріжджоподібні гриби роду Candida та патогенний стафілокок. За певних умов ці мікроорганізми здатні викликати недуги. Наприклад, при пошкодженні рук чи при якихось царапинах, мікротріщинах стафілокок може провокувати гнійничкові
хвороби, а дріжджоподібні гриби -- як поверхневі хвороби, приміром кандідоз (молочницю) ротової порожнини, особливо у дітей, так і системні -- недуги бронхолегеневої системи. Гриби -- сильний алерген, тому можуть провокувати й алергічні риніти, бронхіальну астму. І навіть стати причиною сепсису, тобто зараження крові.

-- Чи правда, що наші гаджети забруднені й кишковою паличкою?

-- Цього разу ми не виявляли на оргтехніці цих мікроорганізмів. Але раніше -- так, знаходили їх. Це також небезпечні мікроорганізми, що можуть викликати різноматні захворювання з боку кишково-шлункового тракту, зокрема розлади шлунка.

-- Подібні дослідження неодноразово проводилися за кордоном. Й
з'ясовувалося, що поверхні мобілок бруднішs, аніж кришка унітаза в 10 разів. Що скажете на це?

-- Цілком можливо. Все залежить від господаря техніки. Якщо людина неакуратна, не миє руки, не очищає свою мобілку чи клавіатуру, то на ній може бути що завгодно. Не забуваймо також, що на мобілках та поверхні оргтехніки можуть бути й
різноманітні віруси, як-от вірус грипу, кишкові віруси, ентеровіруси, вірус гепатиту А. Доведено, наприклад, що вірус грипу може жити на телефоні 4 -- 5 годин і більше. Контактним способом цими вірусами цілком можна заразитися, якщо не протирати
періодично клавіатуру й телефони.

-- Від чого залежить -- захворіє чи ні людина після контакту з брудними комп'ютерною мишкою чи телефоном?

-- Найперше від стану її імунної системи. Деякі люди -- фізично міцні, ведуть здоровий спосіб життя, тому стійкі до вірусів та інфекцій. Для того, щоб захворіти, потрібно, щоб до їхнього організму потрапила велика доза шкідливих бактерій та були створені певні умови, за яких би знизилася імунна стійкість. Такими факторами може бути переохолодження, перегрівання, недоїдання чи авітаміноз. Але є люди від природи фізично слабкі. І навіть маленька доза цих умовно-патогенних організмів може викликати серйозні хвороби. Тож багато залежить від
здоров'я людини.

-- Як уникнути неприємностей зі здоров'ям через власну мобілку? Адже нею ми користуємося часом й по кільканадцять разів на день!

-- Це дослідження показало, що деякі особи не належним чином  ставляться до очищення поверхні, включаючи й оргтехніку. Всі поверхні мобілок, комп'ютерів, тобто пристроїв, з якими людина багато часу протягом дня контактує, повинні оброблятися спеціальними спиртовими розчинами, що вбивають ці мікроорганізми,
обеззаражують поверхню. Щоб убезпечити себе, необхідно ретельно очищати техніку хоча б раз на два -- три дні. Можна застосовувати для цього й вологі серветки.

Якщо загалом, то варто повсякчас дотримуватися правил особистої гігієни. Не забуваймо, що 80% усіх хвороб переносяться через брудні руки.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.