Не плутайте мiгрень iз звичайним болем голови – знеболювальні тут не допоможуть

Чомусь мiгрень прийнято вважати жiночою вигадкаю. Мовляв, щось не  так -- i "у панi мiгрень". Мiж тим, цей складний стан ще досi не розкрив всiх своїх таємниць. Адже як такої хвороби не iснує, вона проявляється лише непрогнозованими нападами найсильнiшого головного болю, коли боляче навiть дихати...

-- Кажуть, щасливими є люди, яким не довелося пережити нападiв мiгренi. Чому?

-- Мiгренозний головний бiль характеризуєтсья як дуже сильний, -- каже Катерина Дзевицька, лiкар-невролог. -- Вiн може бути рiзким, дуже гострим, а напади тривають вiд кiлькох годин до кiлькоїх дiб. Бiль може локалiзуватися у певнiй  частинi голови, а може стискати цiлу голову. Як правило, в моменти нападу людина "боїться" свiтла, а будь-який звук чи навiть запах може ще бiльше посилити бiль, напади супроводжуються нудотою та блювотою.

 До речi, першi напади мiгренi можуть виникнути у досить ранньому вiцi -- непоодинокi випадки, коли вони бувають навiть у п’ятирiчних дiтей. А пiк припадає на 30-40 рокiв. Якщо до 40-рiчного вiку у вас не було жодного нападу, це означає, що ця хвороба вас оминула. Але є i добра новина: тим, хто страждав вiд мiгренi у молодостi, у поважному вiцi буде легше, адже з вiком  ризик нападiв мiнiмiзується.

-- Чи можливо приборкати мiгрень?

-- Рiч у тiм, що прийом знеболювальних  в цьому випадку не має сенсу -- вони не приносять полегшання. Лiкування мiгренi зводиться до купiрування цих нападiв прийомом специфiчних лiкiв, адже бiль виникає внаслiдок спазму судин мозку, м’язiв мозкових оболонок та пiдвищення внутрiшньочерепного тиску. Є спецiальнi препарати для приборкання нападу мігрені -- ці лiки повиннi завжди бути "з собою", якщо у людини був бодай один напад. Адже нiхто не може передбачити, коли станеться другий -- за день чи за рiк.

Причому важливо прийняти пепарати ще до початку нападу. Як правило, є певнi передвiсники -- "мушки", феєрверки, точки, що свiтяться перед очима, вiдчуття розбитостi, нiмiють руки та ноги. Якщо за пiвгодини пiсля прийому лiкiв не стане  легше (загострення болю викликає будь-який рух головою, свiтло та звуки, вас нудить), можна прийняти ще одну пiгулку

-- А якось можна подовжити перiод мiж нападами?

-- Оскiльки  мiгрень -- це генетичне захворювання (передається по жiночiй лiнiї, тому 80 % тих, хто страждає вiд мiгренi -- саме жiнки), вилiкувати її раз i назавжди неможливо. Тому якщо ви  знаєте, що опинилися у числi цих "щасливиць", маєте вiдкоригувати стиль життя.

Вiдомо, що напади мiгренi частiше стаються у людей, що постiйно недосипають та занадто виснажуються на роботi (трудоголiкiв). Тому уникайте стресових ситуацiй, займайтеся плаванням, йогою, гiмпастикою. Помiчено, що напади мiгренi можуть  спровокувати  деякi продукти, багатi на тирамiн. Це сири, кава, какао, шоколад, оцет, гiрчиця, кетчуп, майонез, свинина, копчене м'ясо, деякi сорти риби, шпинат, зелена цибуля, квасоля, соя, селера. Класичним провокатором нападiв мiгренi вважається червоне вино.

Змiни погоди, яскраве або флюоресцирующим освiтлення, постiйне перебування перед монiтором комп'ютера також можуть викликати мiгрень. А у деяких жiнок напади мiгренi виникають в перший день мiсячних або за день до її початку (внаслiдок дисбалансу жiночих статевих гормонiв естрогену та прогестерону). Тобто, ще одна причина мiгренi -- у нервово-гормональному дисбалансi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.