Не плутайте мiгрень iз звичайним болем голови – знеболювальні тут не допоможуть

Чомусь мiгрень прийнято вважати жiночою вигадкаю. Мовляв, щось не  так -- i "у панi мiгрень". Мiж тим, цей складний стан ще досi не розкрив всiх своїх таємниць. Адже як такої хвороби не iснує, вона проявляється лише непрогнозованими нападами найсильнiшого головного болю, коли боляче навiть дихати...

-- Кажуть, щасливими є люди, яким не довелося пережити нападiв мiгренi. Чому?

-- Мiгренозний головний бiль характеризуєтсья як дуже сильний, -- каже Катерина Дзевицька, лiкар-невролог. -- Вiн може бути рiзким, дуже гострим, а напади тривають вiд кiлькох годин до кiлькоїх дiб. Бiль може локалiзуватися у певнiй  частинi голови, а може стискати цiлу голову. Як правило, в моменти нападу людина "боїться" свiтла, а будь-який звук чи навiть запах може ще бiльше посилити бiль, напади супроводжуються нудотою та блювотою.

 До речi, першi напади мiгренi можуть виникнути у досить ранньому вiцi -- непоодинокi випадки, коли вони бувають навiть у п’ятирiчних дiтей. А пiк припадає на 30-40 рокiв. Якщо до 40-рiчного вiку у вас не було жодного нападу, це означає, що ця хвороба вас оминула. Але є i добра новина: тим, хто страждав вiд мiгренi у молодостi, у поважному вiцi буде легше, адже з вiком  ризик нападiв мiнiмiзується.

-- Чи можливо приборкати мiгрень?

-- Рiч у тiм, що прийом знеболювальних  в цьому випадку не має сенсу -- вони не приносять полегшання. Лiкування мiгренi зводиться до купiрування цих нападiв прийомом специфiчних лiкiв, адже бiль виникає внаслiдок спазму судин мозку, м’язiв мозкових оболонок та пiдвищення внутрiшньочерепного тиску. Є спецiальнi препарати для приборкання нападу мігрені -- ці лiки повиннi завжди бути "з собою", якщо у людини був бодай один напад. Адже нiхто не може передбачити, коли станеться другий -- за день чи за рiк.

Причому важливо прийняти пепарати ще до початку нападу. Як правило, є певнi передвiсники -- "мушки", феєрверки, точки, що свiтяться перед очима, вiдчуття розбитостi, нiмiють руки та ноги. Якщо за пiвгодини пiсля прийому лiкiв не стане  легше (загострення болю викликає будь-який рух головою, свiтло та звуки, вас нудить), можна прийняти ще одну пiгулку

-- А якось можна подовжити перiод мiж нападами?

-- Оскiльки  мiгрень -- це генетичне захворювання (передається по жiночiй лiнiї, тому 80 % тих, хто страждає вiд мiгренi -- саме жiнки), вилiкувати її раз i назавжди неможливо. Тому якщо ви  знаєте, що опинилися у числi цих "щасливиць", маєте вiдкоригувати стиль життя.

Вiдомо, що напади мiгренi частiше стаються у людей, що постiйно недосипають та занадто виснажуються на роботi (трудоголiкiв). Тому уникайте стресових ситуацiй, займайтеся плаванням, йогою, гiмпастикою. Помiчено, що напади мiгренi можуть  спровокувати  деякi продукти, багатi на тирамiн. Це сири, кава, какао, шоколад, оцет, гiрчиця, кетчуп, майонез, свинина, копчене м'ясо, деякi сорти риби, шпинат, зелена цибуля, квасоля, соя, селера. Класичним провокатором нападiв мiгренi вважається червоне вино.

Змiни погоди, яскраве або флюоресцирующим освiтлення, постiйне перебування перед монiтором комп'ютера також можуть викликати мiгрень. А у деяких жiнок напади мiгренi виникають в перший день мiсячних або за день до її початку (внаслiдок дисбалансу жiночих статевих гормонiв естрогену та прогестерону). Тобто, ще одна причина мiгренi -- у нервово-гормональному дисбалансi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.