Зимовий перiод, на думку лiкарiв, є кращим часом для очищення судин

Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин

Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини. Вiдтак, розвивається атеросклероз, коли судини звужуються, крiзь них важче пройти кровi, а серце працює з зайвим навантаженням.

У народнiй медицинi фiтопродуктом номер один для очищення судин вважається часник. Його антисклеротичнi властивостi доведено й сучасними науковими дослiдженнями. Так, австралiйськi вченi виявили, що часник мiстить алiцин, який, вступаючи у реакцiю з еритроцитами (червоними кров’яними клiтинами), знiмає напруження iз стiнок судин та сприяє кровотоку. Тому людям iз серцево-судинними проблемами, а також тим, хто хоче їх уникнути, фахiвцi радять щодня з’їдати 1-2 зубчики часнику. Особливо це стосуєтьcя тих, кому за 50.

-- Справдi, часник помiчний не лише для подолання грипу та застуд, хоча його антивiруснi властивостi справдi дивують (скажiмо, вiн може вбивати вiрус як всерединi органiзму, так i в повiтрi, тому у перiод епiдемiй завжди тримайте вдома  покраяний часничок),  -- каже Георгiй Гах, травознай. -- А ще часник прекрасно чистить судини, тому корисний людям з атеросклерозом.

Скажiмо, настояний на горiлцi часник (100 грамiв подрiбнених зубчикiв заливають 250 грамами горiлки та  настоюють 2-3 тижнi, постiйно збовтуючи) приймають по кiлька крапель (починаючи з 4 та доводячи до 30) тричi на день перед їжею. Але такий рецепт не пiдходить людям з виразковою хворобою шлунку та  дванадцятипалої кишки, проблемами з пiдшлунковою залозою, при  хвооробах нирок, печiнки, цукровому дiабетi та патологiях серця.

Тому пропоную бiльш щадний рецепт -- часник на квасному молоцi. Три зубчики часнику подрiбнюють та додають три столовi ложки квасного молока чи кефiру. Це денна норма (приймають по столовiй ложцi тричi на день), але такi "лiки" можна заготовити на три днi наперед, зберiгаюсчи сумiш у холодильнику. Курс такий: два  тижнi прийому, два тижнi перерви, i знову два тижнi прийому.

Протисклеротичнi властивостi має й цибуля. Закладiть рiзану цибульку у банку, залийте звичайною рослинною олiєю, нехай настоїться два тижнi. Таку цибулеву олiю додавайте до всiх салатiв, каш, перших чи других страв.

-- Якi ще рослини "чистять" судини?

 -- Ефективним є регулярне вживання баклажанiв, болгарського перцю, черемшi. Крiм того, судини чистить спиртова настоянка конюшини (у пропорцiї 1 до 5), яку приймають по 10-15 крапель тричi на день. Таку ж дiю має шипшина, квiти бузини, бруньки берези, а корiння кульбаби ще й має жовчогiнний ефект. Можна робити й спецiальнi збори. Наприклад, вiзьмiть 5 частин ягiд глоду, 3 частини ягiд шипшини, 3 частини корiння кульбаби, 2 частини розхiднику, по 1 частинi бруньок берези, безсмертнику та пустирнику. Столова ложка сумiшi запарюється склiнкою окропу, настоюється, процiджується. Вживати по третинi склянки тричi на день.

Такi збори сприяють зниженню рiвня холестерину у кровi та виводять з органiзму надлишки жирового обмiну, що засмiчуюють судини. Але кожна рослина має й певнi протипокази, тому перед прийомом варто проконсультуватися з лiкарем.

-- Як часто можна проводити очищення судин?

-- Залежно вiд стану. У тих, хто вже має атеросклероз, двотижневi курси проводяться щомiсяця. З метою профiлактики можна робити їх раз на пiвроку (найкраще робити це в осінньо-зимово-весняний період). Адже дуже важливо утримувати судини у доброму станi, адже вiд цього залежить i здоров’я  серця, i тиск, i дiяльнiсть iнших органiв та систем, адже все потребує повноцiнного кровопостачання. Тому вiдмовтеся вiд наваристих супiв, бульонiв, холодцiв, натомiсть, вживайте бiльше овочiв та фруктiв у будь-яких варiацiях (свiжими, вiдвареними, тушкованими, запеченими), морську рибу (вона мiстить омега-3 жирнi  кислоти, кориснi для серця та судин), горiхи.

I ще один момент. З психосоматичної точки зору, атеросклероз -- це вiдповiдь організму на пiдсвiдоме бажання людини щось забути. Тому проаналiзуйте своє минуле та теперiшнє, вiдпустiть старi образи або попросiть пробачення у когось.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.