Від грипу можна вберегтися і без штучного вітаміну С

Цього року в країні "гуляє" новий вірус грипу, який викликає важкий перебіг та має високий ризик ускладнень. Нагадаємо, що характерним для штаму грипу “Мічіган” є малий інкубаційний період – один-два дні від зараження – і дуже швидкий розвиток хвороби. Особливо небезпечним є те, що вірус може спровокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.

Як краще підготуватися до вірусної атаки, радимося з лікарями.

-- На полицях багато препаратів, поряд з якими табличка: "Для профілактики грипу та ГРВІ". Які з них бажано мати в сімейному "арсеналі"?

-- Не раджу самостійно призначати собі жодного, -- каже імунолог Сергієм Сапєгін. -- Синтезовані імуномодулятори можуть активізувати імунітет, але ненадовго. До того ж ефективність не всіх так званих імуномодуляторів доведена   експериментально -- деякі виробники лише проголошують це.

Ковтати штучний вітамін С також не раджу -- надмір аскорбінової кислоти може "вдарити" по шлунку, кишківнику, нирках та сечовому міхуру. Краще вже їсти лимони (і то без фанатизму), апельсини і квашену капусту. У склянці свіжовичавленого цитринового соку і порції капустяного салату  (бажано з олією і морквою) -- денна доза потрібних вітамінів.

Щоб імунітет був мiцним, слід добре відпочивати. Не можна недосипати. Коли ми спимо, наш мозок "дiагностує" системи органiзму i запускає механiзм самовiдновлення. Аби клiтини продукували iнтерферон, треба спати повноцінно -- не менш як 8 годин на добу, притiм регулярно.

-- Які є інші найпростійші методи підтримати імунну систему?

-- Один iз них -- вiдмовитися вiд спиртного. Вiн заважає лейкоцитам дiставатися iнфiкованих клiтин i залишкiв вiрусiв, аби їх знищити. Слід кинути курити, бо продукти згорання тютюну пригнiчують активнiсть iмунних клiтин та виснажують запаси вiтамiну С.

-- А правда, що мед та інші бджолопродукти допомагають захиститися від грипу?

-- Справді, це так. Мед містить багато вітамінів та мікроелементів, що підсилюють імунний захист, -- долучається апітерапевт Олексій Пащенко. -- Достатньо чайної ложки якісного меду щодня, аби бути здоровим.

Але найбільший ворог вірусів -- це прополіс (бджолиний клей). Він має доведену противiрусну активнiсть, а крім того, знищує спороподiбнi мiкроорганiзми, трихомонади, гриби, навіть дифтерiйну паличку. Дужа важлива якiсть прополiсу -- вiн стимулює утворення антитiл, чим збiльшує здатнiсть людини опиратися  iнфекцiйним хворобам.

-- Нинi, коли ми потерпаємо вiд грипу, якi препарати з прополiсу треба тримати напоготові?

-- В аптецi можна придбати спиртову настоянку (до речi, добре  допомагає при фарингiтах, тонзилiтах, гайморитах). А самотужки можна зробити прополiсову мазь для захисту носових слизових оболонок вiд вiрусiв. Для цього достатньо змiшати 200 грамів якiсного, натурального масла i 20 грамiв прополiсу, розiгрiти та ретельно перемiшати на водянiй банi, процiдити. Коли сумiш загусне, покласти її до холодильника i змащувати нею носовi пазухи.

Утім є і зовсім простий метод -- горошинку прополiса покласти за щоку й поволi розсмоктувати. Це добре робити перед виходом на вулицю, поїздкою у громадському транспортi.

Для лікування і профілактики грипу корисно:

- закапувати в носові ходи по 3 -- 5 крапель 4 -- 5 разів на день сік алое або каланхое;

- двічі на день приймати по 20 крапель спиртової настоянки евкаліпта, розведеної у невеликій кількості води;

- з'їдати щодня 1 -- 2 зубчики часнику.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.