Кашель і нежить визнали позитивними симптомами

Симптоми застуди свiдчать про те, що органiзм намагається позбутися iнфекцiї, отдже, кашляти і шморгати носом... корисно. Такою заявою здивували медики. То в чому ж полягає користь?

-- Вiруси здебiльшого атакують слизову оболонку носа, тому саме ця дiлянка першою приймає удар ззовнi, -- пояснює Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук, доцент. -- Секрет у тому, що слизова оболонка носа виконує не лише функцiю зiгрiвання -- щоби холодне повiтря не потрапляло
в легенi, вона мiстить i дуже важливу бiологiчно-активну речовину, що має назву лiзоцин, яка й знезаражує вiруси.

-- Але якщо ми таки слабуємо, отже лiзоцин не дуже ефективний?

-- Слизова оболонка справдi може не впоратися з навантаженням, особливо
взимку, коли наш органiзм зазнає найпотужнiшої атаки вiрусiв. Як наслiдок, розвивається запальний процес. 

У нормi завдяки роботi слизової носа в органiзмi людини за добу видiляється до пiвтора лiтра слизу, iнакше нiс був би сухий. А якщо розвивається запальний процес, слизу рiзко стає бiльше, в такий спосiб органiзм намагається позбутися
збудника.

- То нежить є позитивним симптомом?

- Потрiбно розумiти, що нежить з'являється, щоб органiзм  очистився, але не можна покладатися лише на його зусилля. З появою нежитю потрiбно активно промивати нiс сольовим розчином, у якому вiруси гинутимуть, зрештою, це додатковий метод вимивання збудника. Зважаючи на це, варто вживати профiлактичних заходiв, що полягають у щоденному промиваннi носа, в такий спосiб вiруси не матимуть змоги активiзовуватись.

А якщо органiзму не допомогти, iнфекцiя почне опускатися, поширюючись органами дихання. Тодi пiд загрозою опиняються трахея й бронхи, i розвивається кашель.

- Як зупинити кашель?

- А для чого його зупиняти? Йдеться ж про симптом захисту (!) органiзму. Зрозумiйте: трахеї та бронхи мiстять так званий миготливий епiтелiй, який у буквальному сенсi коливається, нагадуючи пшеничне поле, завдяки чому виводиться все зайве. Коли вiрус уражає цей епiтелiй, вiн перестає рухатись, його нiби паралiзує, тодi накопичується мокротиння. Для того ж, щоб його позбутись, розвивається кашель -- у такий механiчний спосiб органiзм i намагається очистити органи дихання. Тому зупиняти такий важливий симптом за допомогою протикашльових засобiв, обраних на власний розсуд, небезпечно, це загрожує важкими наслiдками. Лiкування має призначати лiкар, що залежатиме вiд дiлянки й ступеня ураження.

Хоча небезпечно й нехтувати лiкування, адже тодi може приєднатися бактерiальна флора, коли з'являється гнiйне мокротиння. А це вже потребуватиме антибактерiальної терапiї. Тому медики й наголошують на вчасному зверненнi по
допомогу, адже завдяки правильному лiкуванню й адекватним дiям (йдеться й про гарячi ванночки для нiг, гiрчичники чи банки) можна швидко впоратися з проблемою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.