Якщо на морозі сльозяться очі - значить, вам бракує цього мікроелементу

Варто тiльки пройтися вулицею у морозну чи вітряну погоду, як починають сльозитися очі.. Звідки ці недоречні сльози?

-- А хто сказав, що вони недоречні? -- перепитує Надiя Дехтярьова, лiкар вищої категорiї, офтальмолог. -- Сльозовидiлення -- це нормальна функцiя ока, його захисна реакцiя на подразник. Сильний холодний вiтер, мороз очам неприємні так само, як і дим (яскраве сліпуче сонце тощо). У цьому разі рогівка "вмикає" механізм зволоження, щоб уникнути травмування i переохолодження.

Інша річ, що певні фактори підсилюють чутливість ока до агресивних факторів довкілля. Наприклад, постійний вплив випромінення, що виходить iз монітора комп'ютера. Якщо ви щодня проводите вiсiм годин (а то й бiльше) за монiтором,  який до того ж ще й миготить, то не дивуйтеся, що ваші очi постійно плачуть.

Унаслідок постiйного напруження тонка плiвка на очному яблуцi перестає виконувати свої захиснi функцiї, кровоноснi судини розширюються -- очі не лише весь час заплакані, а й червоні.

Тож вихід iз ситуації зрозумілий: захищати очі окулярами навіть узимку, притiм краще вибирати "хамелеон" (фотохром), що при яскравому свiтлi темнiшає, а при тьмяному -- свiтлiшає. А ще слід врегулювати режим роботи за монітором. До речі, особам, якi постійно працюють за комп'ютером, слiд носити не звичайні окуляри. Лінзи повинні мати спеціальне покриття.

-- А чи не може спровокувати чутливість очей брак певних вітамінів?

-- Справді, помiчено, що очi постійно "плачуть", коли в органiзмi бракує калiю. Це може статися внаслiдок постiйного вживання сечогiнних препаратiв чи проблем iз засвоюванням мiкроелементiв, нерацiональним харчуванням. Є пігулки, що  регулюють баланс калію, а можна поновити його і завдяки корисним продуктам -- картоплi, що зварена у лушпинні, капусти, кураги тощо.

Можна зробити для очей вітамінні краплі. Одну ложку якiсного меду розчинiть у 10 чайних ложках дистильованої воду (води для ін'єкцій, що продають в аптеці). Медовий розчин закапуйте в кожне око по 1 краплi тричi на день упродовж пiвроку. Такi краплi постачають око вiтамiнами, знiмають сухiсть, вiдчуття пiску, сльозотечу, полiпшують зiр. Але якщо бодай раз у житті була алергія на бджолопродукти, робити цього не можна.

-- Чи правда, що очі часто сльозяться у людей старших?

-- Так, сльозотеча може бути спровокована ослабленням тонусу повiк i сльозового мiшка. Це проблема людей похилого вiку. Їм допоможуть простi вправи: чотири-п'ять разiв мiцно заплющити очi й повторити це двiчi-тричi на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

09:30
Своїми параметрами новонароджена неабияк здивувала і батьків, і медиків. Адже за результатами ультразвукової діагностики, яку проводили на 40-му тижні вагітності, лікарі зазначили, що вага дитини - 3900 грамів
00:24
В. о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що прянощі мають ряд корисних для людського організму властивостей.
22:24
Хороший секс на вихідних допомагає збільшити продуктивність на роботі.
19:20
Офтальмолог розповіла, чому розвивається "куряча сліпота".
17:00
На стіл до кардіохірурга Едуарда Соколова вклала шкідлива звичка.
14:27
Хоч вони не тільки додають смаку до їжі, а й покращують травлення та в цілому мають велику користь для організму, прянощі не є ліками.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.