Якщо на морозі сльозяться очі - значить, вам бракує цього мікроелементу

Варто тiльки пройтися вулицею у морозну чи вітряну погоду, як починають сльозитися очі.. Звідки ці недоречні сльози?

-- А хто сказав, що вони недоречні? -- перепитує Надiя Дехтярьова, лiкар вищої категорiї, офтальмолог. -- Сльозовидiлення -- це нормальна функцiя ока, його захисна реакцiя на подразник. Сильний холодний вiтер, мороз очам неприємні так само, як і дим (яскраве сліпуче сонце тощо). У цьому разі рогівка "вмикає" механізм зволоження, щоб уникнути травмування i переохолодження.

Інша річ, що певні фактори підсилюють чутливість ока до агресивних факторів довкілля. Наприклад, постійний вплив випромінення, що виходить iз монітора комп'ютера. Якщо ви щодня проводите вiсiм годин (а то й бiльше) за монiтором,  який до того ж ще й миготить, то не дивуйтеся, що ваші очi постійно плачуть.

Унаслідок постiйного напруження тонка плiвка на очному яблуцi перестає виконувати свої захиснi функцiї, кровоноснi судини розширюються -- очі не лише весь час заплакані, а й червоні.

Тож вихід iз ситуації зрозумілий: захищати очі окулярами навіть узимку, притiм краще вибирати "хамелеон" (фотохром), що при яскравому свiтлi темнiшає, а при тьмяному -- свiтлiшає. А ще слід врегулювати режим роботи за монітором. До речі, особам, якi постійно працюють за комп'ютером, слiд носити не звичайні окуляри. Лінзи повинні мати спеціальне покриття.

-- А чи не може спровокувати чутливість очей брак певних вітамінів?

-- Справді, помiчено, що очi постійно "плачуть", коли в органiзмi бракує калiю. Це може статися внаслiдок постiйного вживання сечогiнних препаратiв чи проблем iз засвоюванням мiкроелементiв, нерацiональним харчуванням. Є пігулки, що  регулюють баланс калію, а можна поновити його і завдяки корисним продуктам -- картоплi, що зварена у лушпинні, капусти, кураги тощо.

Можна зробити для очей вітамінні краплі. Одну ложку якiсного меду розчинiть у 10 чайних ложках дистильованої воду (води для ін'єкцій, що продають в аптеці). Медовий розчин закапуйте в кожне око по 1 краплi тричi на день упродовж пiвроку. Такi краплi постачають око вiтамiнами, знiмають сухiсть, вiдчуття пiску, сльозотечу, полiпшують зiр. Але якщо бодай раз у житті була алергія на бджолопродукти, робити цього не можна.

-- Чи правда, що очі часто сльозяться у людей старших?

-- Так, сльозотеча може бути спровокована ослабленням тонусу повiк i сльозового мiшка. Це проблема людей похилого вiку. Їм допоможуть простi вправи: чотири-п'ять разiв мiцно заплющити очi й повторити це двiчi-тричi на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.