Лікар розповів, як нормалізувати роботу серця

"Прошу написати, чи є народні способи лікування слабкого пульсу, коли він у межах 40 -- 46 ударів за хвилину? Медикаментозні засоби  не дуже допомагають".

Іван Білик, Тернопільська область

-- Низький пульс (нормою вважається показник від 60 до 80 ударів за хвилину) -- це серйозний симптом, пов'язаний зі зниженням частоти серцевих скорочень, -- пояснила сімейний лікар Олена Решетник. -- Чому це стається? Така брадикардія може бути наслідком низки проблем зі здоров'ям, зокрема артеріальної 
гіпотензії, ендокринних хвороб, а також сильного стресу і навіть неправильного вживання медпрепаратів. В останньому випадку слід було б звернутися до лікаря, щоб проаналізувати попередні призначення.

Небезпека вашого стану в тому, що при показникові пульсу 40 ударів на хвилину організм потерпає від нестачі кровопостачання і кисневого голодування. Але перш ніж заживати ліки, треба  визначитися з причиною такого низького показника.  

Як давно вам робили кардіограму, інші дослідження стану серця? Чи ви колись перевіряли щитоподібну залозу? Якщо ні, то варто це зробити. А вже тоді, відповідно до ситуції, вдатися до немедикаментозних засобів -- таких, до речі, немало. Серед найвідоміших -- і кофеїновмісні кава і чай, і настоянки із
женьшенем та елеутерококом. Але не варто навіть їх вживати, попередньо не порадившись із лікарем, що добре знає вашу історію хвороби. Діючи навмання, можна лише зашкодити здоров'ю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.