Лікар розповів, як нормалізувати роботу серця

"Прошу написати, чи є народні способи лікування слабкого пульсу, коли він у межах 40 -- 46 ударів за хвилину? Медикаментозні засоби  не дуже допомагають".

Іван Білик, Тернопільська область

-- Низький пульс (нормою вважається показник від 60 до 80 ударів за хвилину) -- це серйозний симптом, пов'язаний зі зниженням частоти серцевих скорочень, -- пояснила сімейний лікар Олена Решетник. -- Чому це стається? Така брадикардія може бути наслідком низки проблем зі здоров'ям, зокрема артеріальної 
гіпотензії, ендокринних хвороб, а також сильного стресу і навіть неправильного вживання медпрепаратів. В останньому випадку слід було б звернутися до лікаря, щоб проаналізувати попередні призначення.

Небезпека вашого стану в тому, що при показникові пульсу 40 ударів на хвилину організм потерпає від нестачі кровопостачання і кисневого голодування. Але перш ніж заживати ліки, треба  визначитися з причиною такого низького показника.  

Як давно вам робили кардіограму, інші дослідження стану серця? Чи ви колись перевіряли щитоподібну залозу? Якщо ні, то варто це зробити. А вже тоді, відповідно до ситуції, вдатися до немедикаментозних засобів -- таких, до речі, немало. Серед найвідоміших -- і кофеїновмісні кава і чай, і настоянки із
женьшенем та елеутерококом. Але не варто навіть їх вживати, попередньо не порадившись із лікарем, що добре знає вашу історію хвороби. Діючи навмання, можна лише зашкодити здоров'ю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.