Лікар розповів, як нормалізувати роботу серця

"Прошу написати, чи є народні способи лікування слабкого пульсу, коли він у межах 40 -- 46 ударів за хвилину? Медикаментозні засоби  не дуже допомагають".

Іван Білик, Тернопільська область

-- Низький пульс (нормою вважається показник від 60 до 80 ударів за хвилину) -- це серйозний симптом, пов'язаний зі зниженням частоти серцевих скорочень, -- пояснила сімейний лікар Олена Решетник. -- Чому це стається? Така брадикардія може бути наслідком низки проблем зі здоров'ям, зокрема артеріальної 
гіпотензії, ендокринних хвороб, а також сильного стресу і навіть неправильного вживання медпрепаратів. В останньому випадку слід було б звернутися до лікаря, щоб проаналізувати попередні призначення.

Небезпека вашого стану в тому, що при показникові пульсу 40 ударів на хвилину організм потерпає від нестачі кровопостачання і кисневого голодування. Але перш ніж заживати ліки, треба  визначитися з причиною такого низького показника.  

Як давно вам робили кардіограму, інші дослідження стану серця? Чи ви колись перевіряли щитоподібну залозу? Якщо ні, то варто це зробити. А вже тоді, відповідно до ситуції, вдатися до немедикаментозних засобів -- таких, до речі, немало. Серед найвідоміших -- і кофеїновмісні кава і чай, і настоянки із
женьшенем та елеутерококом. Але не варто навіть їх вживати, попередньо не порадившись із лікарем, що добре знає вашу історію хвороби. Діючи навмання, можна лише зашкодити здоров'ю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.