"Жити довго - це прекрасно": рецепти щасливого довголіття

понський лікар Шігеакі Хінохара прожив 105 щасливих років і працював у клініці до останнього дня. Його рекомендації  наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Про це пише Добрий Лікар.

1. Радій!

Відчуття радості приносить більше користі, ніж сон і їжа. Ось як пише про це доктор Хінохара: "Людина дістає енергію не з їжі або сну, а з веселощів. Пам’ятаєте, у дитинстві, якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те ж саме. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким режимом харчування або сну".

2. Харчуйся правильно!

Секрет довголіття японця -- в помірному споживанні їжі. Чашечка кави зранку, молоко або апельсиновий сік з оливковою олією -- ось і весь сніданок. Обід можна пропустити або зробити його мінімальним. Якщо ти зайнятий корисною справою, їжа тобі не потрібна.

На вечерю краще їж овочі, рибу з рисом. Вживання м’яса потрібно обмежити, двічі на тиждень по 100 грамів цілком достатньо, вважає лікар.

3. Плануй наперед

Заповнюй блокнот планами на майбутнє. Думки матеріальні -- коли думаєш про майбутнє, немає часу озиратися у минуле і засмучуватися над проблемами.

Шігеакі Хінохара проводив мінімум 150 лекцій на рік. Тривалість кожної -- до півтори години, і весь цей час він читав їх навстоячки.

4. Лікарі не можуть вилікувати все!

"Коли лікар рекомендує вам здати якісь аналізи або зробити операцію, запитайте його, чи став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам?"

Це твердження має сильний підтекст. Комерційна медицина перестала бути панацеєю. Навіщо людині зайві страждання, якщо вона не може вилікуватися? Іноді улюблена музика чи тварини допомагають краще, ніж досвідчені лікарі.

5. Не шкодуй себе!

Фізичні навантаження необов’язково виконувати в спортзалі. Піші прогулянки, велосипед, сходи замість ліфта -- це набагато краще, ніж нічого. Диван -- найлютіший ворог, відпочивати потрібно активно. У свої 105 років Хінохара переступав відразу дві сходинки, змушуючи м’язи працювати.

6. Читай!

Знайди свою книжку для натхнення. Нехай вона допоможе визначити мету в житті. Доктор радить "Абата Фоглера" Роберта Браунінга: "Треба ставити перед собою великі цілі в мистецтві й у житті. Якщо ви збираєтеся намалювати коло, воно повинно бути таким величезним, щоб і за все життя не закінчити. Нам видно тільки
частину цього кола -- дугу, а решта -- за межами нашого зору і нашого життя".

7. Біль -- не вирок!

У сучасних лікарнях повинно бути більше веселощів: музики, танців, тварин. Арт-терапія допомагає краще за ліки. Перемкни увагу з болю на щось цікаве і відразу забудеш про нього.

8. Переоцінити цінності

У гонитві за матеріальним збагаченням людина забуває про найголовніші речі -- любов, турботу, милосердя. Слова мудреця з цього приводу: "Пам’ятайте: ніхто не знає, коли проб’є його година. Зі собою все це не понесеш".

9. Наука як мистецтво

Науковими формулами й незрозумілими фразами допомогти людині неможливо. Хвороби тісно пов’язані з людською душею. Всі люди різні, і підхід до лікування повинен бути індивідуальним.

10. Будь готовий до несподіванок

Наше тіло здатне творити неймовірні речі. Шігеакі Хінохара розповів дивовижну історію про те, як він потрапив у полон і покладався тільки на власні сили. Любов і повага до свого тіла допоможе подолати будь-які фізичні випробування.

11. Знайди вчителя

Знайди зразок для наслідування. Всіма силами намагайся перевершити його. Героєм для Хінохара був його батько, пізніше він надихався іншими особистостями: "Коли я опиняюся у скрутному становищі, я намагаюся уявити собі, що б ці люди зробили на моєму місці".

12. Жити довго -- це прекрасно!

Насолоджуйся життям кожну хвилину, кожну мить. Нехай новий день буде кращим за попередній. Пам’ятай про інших, після 60 років допомагай усім у міру можливості. Не потрібно вимагати нічого натомість. Те, що ти живий, -- найвища плата.

Доктор Шігеакі Хінохара помер 18 липня 2017 року. Він залишався президентом Міжнародної клініки Святого Луки в Токіо до самої смерті й продовжував приймати пацієнтів. У його блокноті сторінки були заповнені на 5 місяців наперед. Йому було 105 років. Людина з великої літери!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.