Застосування мила може нашкодити

Ретельно мийте руки з милом! -- тiльки й чуємо з дитинства. А деякi науковцi кажуть, що таке часте миття може бути небезпечним для здоров'я. I як бути?

-- Причина тривоги вчених -- розрекламований компонент триклозан (триклокарбан), який спочатку входив лише до складу пральних
порошкiв,  а потiм "перестрибнув" i в мило. Виробники стверджують: на шкiрi людини паразитують мiльйони бактерiй. Вiд них, мовляв, i захистить триклозан. Але цей антибактерiальний засiб, з'ясувалося, не такий безпечний, як здавалося, -- вiдповiдає Володимир Полiщук, мiкробiолог. -- Триклозан -- торговельна назва
синтезованої усерединi 60-х рокiв минулого столiття у Швейцарiї протимiкробної сполуки хлору.

Спершу медикiв захопила висока ефективнiсть триклозану в боротьбi з бактерiями i грибами, виробники стали додавати його спочатку до пральних порошкiв, а тодi й до засобiв особистої гiгiєни -- мила, шампунiв, дезодорантiв, зубної пасти.

Згодом з'ясувалося й те, що широке застосування цiєї антимiкробної речовини (як i багатьох iнших) "загартовує" специфiчнi штами стафiлококiв, стрептококiв. Це збудники небезпечних хвороб у людей, якi можуть потрапляти в органiзм i
через шкiру. По сутi, повторилася iсторiя з антибiотиками, масове й часом невиправдане використання яких спричинило протилежний бажаному ефект.

-- Тож варто пам'ятати: будь-якi антимiкробнi засоби не слiд застосовувати на свiй розсуд. Бо це загрожує руйнуванням захисного шару шкiри матриксу, -- додає Галина Шперун, лiкар-дерматокосметолог. -- Рiч у тiм, що шкiра людини
має специфiчну кислотнiсть (PH), яка, власне, захищає нас вiд вiрусiв, бактерiй, вiд шкiдливої дiї ультрафiолету. Навiть звичайне мило, у складi якого є луг, наш матрикс механiчно вимиває. Унаслiдок цього зазнає удару iмунна система шкiри.
Вiдповiдно, вiдкриваються ворота для стрептококiв, стафiлококiв, грибкiв, вiрусiв. Розвиваються дерматити i грибковi хвороби, що важко пiддаються лiкуванню.

Тому не радила б захоплюватися саме антибактерiальним милом. До того ж щодня. Та й милити все тiло не варто бiльше нiж раз на день. I щоразу пiсля того, як поплавали у громадському басейнi.

Оптимальний варiант на щодень -- нейтральнi мийнi засоби. Наприклад, мило з дитячої групи, у ньому менше агресивних речовин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.