Застосування мила може нашкодити

Ретельно мийте руки з милом! -- тiльки й чуємо з дитинства. А деякi науковцi кажуть, що таке часте миття може бути небезпечним для здоров'я. I як бути?

-- Причина тривоги вчених -- розрекламований компонент триклозан (триклокарбан), який спочатку входив лише до складу пральних
порошкiв,  а потiм "перестрибнув" i в мило. Виробники стверджують: на шкiрi людини паразитують мiльйони бактерiй. Вiд них, мовляв, i захистить триклозан. Але цей антибактерiальний засiб, з'ясувалося, не такий безпечний, як здавалося, -- вiдповiдає Володимир Полiщук, мiкробiолог. -- Триклозан -- торговельна назва
синтезованої усерединi 60-х рокiв минулого столiття у Швейцарiї протимiкробної сполуки хлору.

Спершу медикiв захопила висока ефективнiсть триклозану в боротьбi з бактерiями i грибами, виробники стали додавати його спочатку до пральних порошкiв, а тодi й до засобiв особистої гiгiєни -- мила, шампунiв, дезодорантiв, зубної пасти.

Згодом з'ясувалося й те, що широке застосування цiєї антимiкробної речовини (як i багатьох iнших) "загартовує" специфiчнi штами стафiлококiв, стрептококiв. Це збудники небезпечних хвороб у людей, якi можуть потрапляти в органiзм i
через шкiру. По сутi, повторилася iсторiя з антибiотиками, масове й часом невиправдане використання яких спричинило протилежний бажаному ефект.

-- Тож варто пам'ятати: будь-якi антимiкробнi засоби не слiд застосовувати на свiй розсуд. Бо це загрожує руйнуванням захисного шару шкiри матриксу, -- додає Галина Шперун, лiкар-дерматокосметолог. -- Рiч у тiм, що шкiра людини
має специфiчну кислотнiсть (PH), яка, власне, захищає нас вiд вiрусiв, бактерiй, вiд шкiдливої дiї ультрафiолету. Навiть звичайне мило, у складi якого є луг, наш матрикс механiчно вимиває. Унаслiдок цього зазнає удару iмунна система шкiри.
Вiдповiдно, вiдкриваються ворота для стрептококiв, стафiлококiв, грибкiв, вiрусiв. Розвиваються дерматити i грибковi хвороби, що важко пiддаються лiкуванню.

Тому не радила б захоплюватися саме антибактерiальним милом. До того ж щодня. Та й милити все тiло не варто бiльше нiж раз на день. I щоразу пiсля того, як поплавали у громадському басейнi.

Оптимальний варiант на щодень -- нейтральнi мийнi засоби. Наприклад, мило з дитячої групи, у ньому менше агресивних речовин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.