Чого не любить пiдшлункова

"У мого сина -- панкреатит, лiкарi кажуть: слiд дотримуватись дiєти. А нещодавно я прочитала, що до списку продуктiв, агресивних для цього органа, належать квасоля, сирi яблука, кислi й соленi страви. То що можна, а чого категорично не рекомендують додавати до рацiону, коли є така проблема?"

Олена Ступець

-- При панкреатитi найперше слiд вiдмовитися вiд вудженини, жирних, надто солених, смажених та гострих страв, -- пояснює лiкар-гастроентеролог Звенислава Костур. -- Також потрiбно обмежити споживання кислих продуктiв та спецiй у стравах. Не можна їсти сирi овочi й фрукти, продукти, що мiстять грубу клiтковину (капуста, неподрiбненi кашi, квасоля).

А головне, прислухатися до органiзму: якщо, наприклад, з'їли якийсь продукт i заболiв живiт, виключiть його з рацiону. Особливо небезпечне переїдання, тодi пiдшлункова залоза змушена видiляти надмiрну кiлькiсть ферментiв, що призводить до її виснаження.

Майте на увазi, що цей орган вiдiграє в травному трактi ключову роль. Адже саме пiдшлункова залоза видiляє важливi травнi ферменти, такi як амiлаза (перетравлює вуглеводи та харчовi волокна), трипсин (перетравлює бiлки), лiпаза (перетравлює жири). Цей орган видiляє бiкарбонати (нейтралiзують агресивно-кислотну
дiю шлункового соку, що потрапляє у дванадцятипалу кишку) та гормони (зокрема, iнсулiн, соматостатин), котрi надходять у кров i стимулюють функцiї iнших органiв травлення.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.