Чого не любить пiдшлункова

"У мого сина -- панкреатит, лiкарi кажуть: слiд дотримуватись дiєти. А нещодавно я прочитала, що до списку продуктiв, агресивних для цього органа, належать квасоля, сирi яблука, кислi й соленi страви. То що можна, а чого категорично не рекомендують додавати до рацiону, коли є така проблема?"

Олена Ступець

-- При панкреатитi найперше слiд вiдмовитися вiд вудженини, жирних, надто солених, смажених та гострих страв, -- пояснює лiкар-гастроентеролог Звенислава Костур. -- Також потрiбно обмежити споживання кислих продуктiв та спецiй у стравах. Не можна їсти сирi овочi й фрукти, продукти, що мiстять грубу клiтковину (капуста, неподрiбненi кашi, квасоля).

А головне, прислухатися до органiзму: якщо, наприклад, з'їли якийсь продукт i заболiв живiт, виключiть його з рацiону. Особливо небезпечне переїдання, тодi пiдшлункова залоза змушена видiляти надмiрну кiлькiсть ферментiв, що призводить до її виснаження.

Майте на увазi, що цей орган вiдiграє в травному трактi ключову роль. Адже саме пiдшлункова залоза видiляє важливi травнi ферменти, такi як амiлаза (перетравлює вуглеводи та харчовi волокна), трипсин (перетравлює бiлки), лiпаза (перетравлює жири). Цей орган видiляє бiкарбонати (нейтралiзують агресивно-кислотну
дiю шлункового соку, що потрапляє у дванадцятипалу кишку) та гормони (зокрема, iнсулiн, соматостатин), котрi надходять у кров i стимулюють функцiї iнших органiв травлення.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.