Чого не любить пiдшлункова

"У мого сина -- панкреатит, лiкарi кажуть: слiд дотримуватись дiєти. А нещодавно я прочитала, що до списку продуктiв, агресивних для цього органа, належать квасоля, сирi яблука, кислi й соленi страви. То що можна, а чого категорично не рекомендують додавати до рацiону, коли є така проблема?"

Олена Ступець

-- При панкреатитi найперше слiд вiдмовитися вiд вудженини, жирних, надто солених, смажених та гострих страв, -- пояснює лiкар-гастроентеролог Звенислава Костур. -- Також потрiбно обмежити споживання кислих продуктiв та спецiй у стравах. Не можна їсти сирi овочi й фрукти, продукти, що мiстять грубу клiтковину (капуста, неподрiбненi кашi, квасоля).

А головне, прислухатися до органiзму: якщо, наприклад, з'їли якийсь продукт i заболiв живiт, виключiть його з рацiону. Особливо небезпечне переїдання, тодi пiдшлункова залоза змушена видiляти надмiрну кiлькiсть ферментiв, що призводить до її виснаження.

Майте на увазi, що цей орган вiдiграє в травному трактi ключову роль. Адже саме пiдшлункова залоза видiляє важливi травнi ферменти, такi як амiлаза (перетравлює вуглеводи та харчовi волокна), трипсин (перетравлює бiлки), лiпаза (перетравлює жири). Цей орган видiляє бiкарбонати (нейтралiзують агресивно-кислотну
дiю шлункового соку, що потрапляє у дванадцятипалу кишку) та гормони (зокрема, iнсулiн, соматостатин), котрi надходять у кров i стимулюють функцiї iнших органiв травлення.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.