Найкращий гарнiр до страв - радить дієтолог

"Я чула, що на гарнiр до м'ясних страв, особливо жирних, треба давати гарбуз. Адже в ньому є вiтамiн Т, який допомагає  засвоювати важку їжу. А що це за вiтамiн? I де, крiм гарбуза, вiн ще мiститься?"

Зоряна Василiвна, м. Яворiв

-- Справдi, гарбуз є одним з найкращих гарнiрiв до жирного м'яса насамперед через великий вмiст клiтковини, а також згаданого вiтамiну Т, -- вiдповiдає Борис Скачко, фiтотерапевт, дiєтолог. -- Вiтамiн Т, або карнiтин, вiн же вiтамiн В11, важливий
для перебiгу багатьох фiзiологiчних процесiв в органiзмi.

Однiєю з його головних функцiй є розщеплення жирiв, а також вiн вiдповiдає за потрапляння аденозинтрифосфорної кислоти (саме АТФ виробляється з жирiв та є головним паливом для клiтин) у мiтохондрiї клiтин. У цьому процесi вiтамiн Т виконує роль "транспорту". Якщо в органiзмi людини не вистачає цього вiтамiну,
навiть при надходженнi великої кiлькостi калорiй вона вiдчуватиме брак енергiї.

Крiм того, вiтамiн Т нормалiзує обмiннi процеси, активно спалює жир, а тому потрiбен для боротьби з ожирiнням. Ще одна його функцiя -- боротьба з вiльними радикалами, якi окислюють клiтини i сприяють їх загибелi.

Серед рослинних продуктiв рекордсменом з вмiсту вiтамiну Т є саме гарбуз. Мiститься карнiтин також у кунжутному насiннi та дрiжджах. А з м'ясних продуктiв на нього багатi баранина, ягнятина, свинина, яйця. Проте варто знати, що пiд час теплової обробки частина вiтамiну Т руйнується. Тому, поряд з приготованим
гарбузом, можна вживати й сирий -- наприклад, додавати потертим до салатiв.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.