Лікар розповів про небезпеку вживання парацетамолу

"Добрий день, редакцiє газети "Добрий лiкар!" У мене запитання: чи не мiг би лiкар роз'яснити, якi протипокази до вживання лiкiв, у складi яких є парацетамол. Чимало лiкiв проти грипу, знеболюваних засобiв його мiстять. Якої шкоди здоров'ю завдає парацетамол?"

З повагою, ваша читачка Ганна Михайлiвна, Снятинський р-н,
Iвано-Франкiвська область

-- Справдi, парацетамол мiститься в багатьох лiках, якi призначають при гарячцi, болю рiзного походження, -- вiдповiдає Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Щоб не було побiчного, шкiдливого, ефекту, важливо не передозовувати цього препарату: максимальна разова доза для дорослих -- 500 -- 1000 мiлiграмiв, а упродовж доби не варто вживати понад 2000 -- 4000 мiлiграмiв. Не рекомендують приймати парацетамол бiльше п'яти днiв поспiль. Якщо симптоми хвороби не вiдступають, треба порадитися з лiкарем щодо iнших лiкiв.

Цi застереження стосуються людей, органiзм яких нормально сприймає парацетамол у рекомендованих дозах. Але є люди з пiдвищеною чутливiстю до препарату, порушенням роботи печiнки або нирок, хворобами кровi, яким парацетамол узагалi не варто вживати. Дуже обережно призначають його при вагiтностi та грудному вигодовуваннi дитини, а також пацiєнтам лiтнього вiку.

Пiд час лiкування цим засобом заборонено вживати алкогольнi напої, оскiльки етанол спричиняє посиленню токсичного впливу парацетамолу на печiнку. У деяких випадках парацетамол не можна приймати з антибiотиками (наприклад, рифампiцином).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.