Лікар розповів про небезпеку вживання парацетамолу

"Добрий день, редакцiє газети "Добрий лiкар!" У мене запитання: чи не мiг би лiкар роз'яснити, якi протипокази до вживання лiкiв, у складi яких є парацетамол. Чимало лiкiв проти грипу, знеболюваних засобiв його мiстять. Якої шкоди здоров'ю завдає парацетамол?"

З повагою, ваша читачка Ганна Михайлiвна, Снятинський р-н,
Iвано-Франкiвська область

-- Справдi, парацетамол мiститься в багатьох лiках, якi призначають при гарячцi, болю рiзного походження, -- вiдповiдає Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Щоб не було побiчного, шкiдливого, ефекту, важливо не передозовувати цього препарату: максимальна разова доза для дорослих -- 500 -- 1000 мiлiграмiв, а упродовж доби не варто вживати понад 2000 -- 4000 мiлiграмiв. Не рекомендують приймати парацетамол бiльше п'яти днiв поспiль. Якщо симптоми хвороби не вiдступають, треба порадитися з лiкарем щодо iнших лiкiв.

Цi застереження стосуються людей, органiзм яких нормально сприймає парацетамол у рекомендованих дозах. Але є люди з пiдвищеною чутливiстю до препарату, порушенням роботи печiнки або нирок, хворобами кровi, яким парацетамол узагалi не варто вживати. Дуже обережно призначають його при вагiтностi та грудному вигодовуваннi дитини, а також пацiєнтам лiтнього вiку.

Пiд час лiкування цим засобом заборонено вживати алкогольнi напої, оскiльки етанол спричиняє посиленню токсичного впливу парацетамолу на печiнку. У деяких випадках парацетамол не можна приймати з антибiотиками (наприклад, рифампiцином).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.