Лікар розповів про небезпеку вживання парацетамолу

"Добрий день, редакцiє газети "Добрий лiкар!" У мене запитання: чи не мiг би лiкар роз'яснити, якi протипокази до вживання лiкiв, у складi яких є парацетамол. Чимало лiкiв проти грипу, знеболюваних засобiв його мiстять. Якої шкоди здоров'ю завдає парацетамол?"

З повагою, ваша читачка Ганна Михайлiвна, Снятинський р-н,
Iвано-Франкiвська область

-- Справдi, парацетамол мiститься в багатьох лiках, якi призначають при гарячцi, болю рiзного походження, -- вiдповiдає Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Щоб не було побiчного, шкiдливого, ефекту, важливо не передозовувати цього препарату: максимальна разова доза для дорослих -- 500 -- 1000 мiлiграмiв, а упродовж доби не варто вживати понад 2000 -- 4000 мiлiграмiв. Не рекомендують приймати парацетамол бiльше п'яти днiв поспiль. Якщо симптоми хвороби не вiдступають, треба порадитися з лiкарем щодо iнших лiкiв.

Цi застереження стосуються людей, органiзм яких нормально сприймає парацетамол у рекомендованих дозах. Але є люди з пiдвищеною чутливiстю до препарату, порушенням роботи печiнки або нирок, хворобами кровi, яким парацетамол узагалi не варто вживати. Дуже обережно призначають його при вагiтностi та грудному вигодовуваннi дитини, а також пацiєнтам лiтнього вiку.

Пiд час лiкування цим засобом заборонено вживати алкогольнi напої, оскiльки етанол спричиняє посиленню токсичного впливу парацетамолу на печiнку. У деяких випадках парацетамол не можна приймати з антибiотиками (наприклад, рифампiцином).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.