Аромат лікарських трав при застуді діє краще, ніж аптечні ліки

У дітей в холодну пору часто загострюються проблеми з аденоїдами, мигдаликами. Що можна порадити з рослинних препаратів для них? Про це “Добрий лікар” розпитав відому травознайку Людмилу Волос з Хмельниччини.

-- Своїх дітей і онуків від застуд я лікувала лише рослинними препаратами. Але щодо аденоїдів і мигдаликів треба радитися з лікарем: усе залежить від стадії хвороби.

Поширене нині промивання носа солоною водою я не раджу. Краще запарити лікарську рослину під назвою "багно звичайне", як чай, і закрапувати або промивати ним носові ходи. Купити його можна і в аптеці, головне, щоб трава була не протермінована.

-- Як ставитеся до домашніх інгаляцій? Часто можна почути, мовляв, зварив картоплю в лушпинні, потримав дитину над парою -- і застуда минула...

-- У будь-якому разі не раджу робити домашні зігрівальні процедури, зокрема при гаймориті, ні дітям, ні дорослим. Бо, по-перше, можливе ускладнення, а, по-друге, нині не той час і не та екологія.

Не раджу ніякі гарячі яйця до чола прикладати, компреси із солі, дихання над картоплею чи відваром трав. Інгаляції можливі лише без зігрівального ефекту. Наприклад, можна наповнити подушечку лікарськими травами і просто вдихати їх запах. Або запарити трави, потримати, щоб трохи охололи, відхилити кришечку і вдихати той запах. Це може бути багно, суниця, хміль тощо.

Однак хлопцям і чоловікам з хмелем треба бути обережним, додавати його дрібку: він справді має противірусні й протизапальні властивості, проте містить жіночі фітогормони.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.