Аромат лікарських трав при застуді діє краще, ніж аптечні ліки

У дітей в холодну пору часто загострюються проблеми з аденоїдами, мигдаликами. Що можна порадити з рослинних препаратів для них? Про це “Добрий лікар” розпитав відому травознайку Людмилу Волос з Хмельниччини.

-- Своїх дітей і онуків від застуд я лікувала лише рослинними препаратами. Але щодо аденоїдів і мигдаликів треба радитися з лікарем: усе залежить від стадії хвороби.

Поширене нині промивання носа солоною водою я не раджу. Краще запарити лікарську рослину під назвою "багно звичайне", як чай, і закрапувати або промивати ним носові ходи. Купити його можна і в аптеці, головне, щоб трава була не протермінована.

-- Як ставитеся до домашніх інгаляцій? Часто можна почути, мовляв, зварив картоплю в лушпинні, потримав дитину над парою -- і застуда минула...

-- У будь-якому разі не раджу робити домашні зігрівальні процедури, зокрема при гаймориті, ні дітям, ні дорослим. Бо, по-перше, можливе ускладнення, а, по-друге, нині не той час і не та екологія.

Не раджу ніякі гарячі яйця до чола прикладати, компреси із солі, дихання над картоплею чи відваром трав. Інгаляції можливі лише без зігрівального ефекту. Наприклад, можна наповнити подушечку лікарськими травами і просто вдихати їх запах. Або запарити трави, потримати, щоб трохи охололи, відхилити кришечку і вдихати той запах. Це може бути багно, суниця, хміль тощо.

Однак хлопцям і чоловікам з хмелем треба бути обережним, додавати його дрібку: він справді має противірусні й протизапальні властивості, проте містить жіночі фітогормони.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.