Аромат лікарських трав при застуді діє краще, ніж аптечні ліки

У дітей в холодну пору часто загострюються проблеми з аденоїдами, мигдаликами. Що можна порадити з рослинних препаратів для них? Про це “Добрий лікар” розпитав відому травознайку Людмилу Волос з Хмельниччини.

-- Своїх дітей і онуків від застуд я лікувала лише рослинними препаратами. Але щодо аденоїдів і мигдаликів треба радитися з лікарем: усе залежить від стадії хвороби.

Поширене нині промивання носа солоною водою я не раджу. Краще запарити лікарську рослину під назвою "багно звичайне", як чай, і закрапувати або промивати ним носові ходи. Купити його можна і в аптеці, головне, щоб трава була не протермінована.

-- Як ставитеся до домашніх інгаляцій? Часто можна почути, мовляв, зварив картоплю в лушпинні, потримав дитину над парою -- і застуда минула...

-- У будь-якому разі не раджу робити домашні зігрівальні процедури, зокрема при гаймориті, ні дітям, ні дорослим. Бо, по-перше, можливе ускладнення, а, по-друге, нині не той час і не та екологія.

Не раджу ніякі гарячі яйця до чола прикладати, компреси із солі, дихання над картоплею чи відваром трав. Інгаляції можливі лише без зігрівального ефекту. Наприклад, можна наповнити подушечку лікарськими травами і просто вдихати їх запах. Або запарити трави, потримати, щоб трохи охололи, відхилити кришечку і вдихати той запах. Це може бути багно, суниця, хміль тощо.

Однак хлопцям і чоловікам з хмелем треба бути обережним, додавати його дрібку: він справді має противірусні й протизапальні властивості, проте містить жіночі фітогормони.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.