11 симптомів, що вказують на серйозні проблеми з серцем

Про серцевий напад сигналізує не лише біль у серці

Серцевий напад може призвести не тільки до інвалідності, а й до летального наслідку. Адже серце працює безперервно, поставляючи всім органам і тканинам організму кров.

Коли ж стається збій у припливі крові до серцевого м’яза (міокарда), виникає ішемічна хвороба серця (ІХС). Прояви її можуть бути різними -- від стенокардії й аж до інфаркту. А ось результати — сумні: саме ІХС є однією з причин найвищої смертності у світі.

Однак запобігти її розвитку можна за 30 днів, звернувши увагу на ті сигнали, які посилає серце, пише "Добрий лікар". Навіть якщо деякі з них проявляються нечасто, це вже привід замислитися над станом свого внутрішнього "акумулятора". Виникнення більше п’яти серцевих нападів на день вказує на потребу терміново звернутися до лікаря.

Почнемо з тих нечітких сигналів, які переважно ігнорують, приймаючи за хвилини слабкості. Саме вони є маркерами захворювання.

Симптом №1. Втома.

Ви тільки встали з ліжка, а вже почуваєтеся розбитим. Добралися до роботи і думаєте тільки про те, як би відпочити. А повертаєтеся геть виснаженим. З кожним днем втома накопичується щораз більше.

Це тривожний симптом, що вказує на серцеву недостатність. Втома виникає через нестачу кровопостачання мозку, легенів і серця.

Симптом №2. Слабкість.

Багато хворих, які зазнали серцевого нападу, зазначали, що незадовго перед цим відчували таку слабкість, що не в змозі були утримати в руках аркуш паперу. Відчуття знесиленості (а це характерно при грипі) -- тривожний сигнал. Симптом вказує на ризик розвитку інфаркту міокарда найближчим часом.

Симптом №3. Перепади настрою.

Відчуття безпричинної тривоги переслідувало багатьох тих, хто врешті опинився на лікарняному ліжку. Медики радять уважно ставитися до такого стану, бо це один з поширених симптомів.  Сильна тривога або навіть страх смерті може вказувати на наближення серцевого нападу.

Симптом №4. Задишка.

Якщо, піднявшись на третій поверх, відчуваєте сильну задишку, немов після годинного марафону, а після навіть невеликого фізичного навантаження вам бракує повітря -- саме час звернутися до кардіолога. Задишка часто супроводжує серцевий напад і може спричиняти біль у грудях.

Симптом №5. Запаморочення.

Для повноцінного функціонування мозку має бути нормальний кровотік. Як тільки до мозку надходить недостатня кількість крові, це позначається на стані всього організму. Інфаркти супроводжуються запамороченнями або непритомністю. Тому порушення серцевих ритмів дуже небезпечне.

Симптом №6. Холодний піт.

Ви просто сидите і раптом вкриваєтеся потом, немов щойно дві години провели у спортзалі.  Тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом №7. Прискорений пульс.

Рідкісні стрибки пульсу, як правило, не викликають тривоги у лікарів. А ось  нерегулярний або прискорений пульс, особливо якщо він супроводжується  задишкою, запамороченням, слабкістю, вказує на аритмію.

Аритмія може стати причиною інфаркту або навіть раптової смерті.

Симптом №8. Біль у грудях з’являється раптово і так само раптово

зникає.

Не дивно, що багато людей ігнорують такі прояви і не усвідомлюють небезпеки. Аж коли зона ураження поширюється на руки, спину, плечі, тоді б'ють на сполох. Найпоширеніший симптом, що вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом №9. Набряклість.

Набряки ніг, а також збільшення ваги не завжди є наслідком малорухливого способу життя (хоча і його, безперечно, теж) -- серце також може подавати сигнали тривоги таким чином. До них належить і втрата апетиту.

Зайва рідина в організмі вказує на серцеву недостатність.

Симптом №10. Розлад шлунка.

Біль і здуття живота, які можуть негативно позначитися на травленні, не завжди сигналізують про розлади в роботі травних органів.  Тривожний симптом, небезпечність якого можна порівняти з болем в серці. Потрібне термінове лікування.

Симптом №11. Кашель.

Постійний кашель з’являється від накопиченої в легенях рідини. Іноді він супроводжується виділенням мокротиння, що вказує на серйозність проблеми. Ще одним тривожним симптомом може стати свистяче дихання.

Постійний кашель вказує на серцеву недостатність.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.