Коли чистити зуби - до сніданку чи після?

Здавалося б, усі чистять зуби зранку. Та досі навіть медики сперечаються, коли все-таки краще братися за зубну пасту та щітку: до чи після сніданку?

-- Моя позиція така: чисті зуби не до сніданку, а після. Адже, якщо ви звечора почистили зуби, то в роті вже немає залишків їжі, які слід було б усунути. Але вони є після сніданку. Тому до сніданку можна сполоскати рот водою, а після -- впродовж трьох хвилин чистити зуби, -- розповідає "Доброму лікарю" стоматолог Ольга Кубрис.

Чистіть кожен зуб згори-вниз вимітальними рухами, від ясен до краю зуба. А ось безперервний хід зубною щіткою вгору-вниз або з боку в бік не рекомендований, бо так можна ушкодити ясна. Наприкінці чищення радять робити кругові рухи щіткою по зубах. Так ви непогано відполіруєте емаль, а також промасажуєте ясна.

-- Чи потрібно чистити при цьому ще й язик?

-- Конче потрібно! Очищаючи язик, ми позбуваємося бактерій, що є причиною неприємного запаху з рота, це одна з найпоширеніших проблем.

-- У продажу, крім зубних щіток, є великий вибір зубних ниток, йоржиків -- чи слід ними користуватися?

-- Так, у разі потреби. Це допоміжні засоби для того, щоб усунути частки їжі та наліт між зубами в тих місцях, куди не дістає зубна щітка. Ними варто користуватися обережно, не травмуючи ясен. Після цієї процедури ротову порожнину слід прополоскати теплим розчином солі, що допоможе додатково продезінфікувати  слизову оболонку рота.

Використовуйте зубну щітку, яка має м'яку щетину, вміщається у руці й якою можна дістатися до всіх зон. Змінюйте її кожні три місяці.

-- З якого віку привчати дитину до чищення зубів?

-- З першого року життя привчайте дитину до користування зубною щіткою, а з півтора року -- до користування спеціальною дитячою пастою, на якій вказано вік, для якого вона призначена.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.