Коли чистити зуби - до сніданку чи після?

Здавалося б, усі чистять зуби зранку. Та досі навіть медики сперечаються, коли все-таки краще братися за зубну пасту та щітку: до чи після сніданку?

-- Моя позиція така: чисті зуби не до сніданку, а після. Адже, якщо ви звечора почистили зуби, то в роті вже немає залишків їжі, які слід було б усунути. Але вони є після сніданку. Тому до сніданку можна сполоскати рот водою, а після -- впродовж трьох хвилин чистити зуби, -- розповідає "Доброму лікарю" стоматолог Ольга Кубрис.

Чистіть кожен зуб згори-вниз вимітальними рухами, від ясен до краю зуба. А ось безперервний хід зубною щіткою вгору-вниз або з боку в бік не рекомендований, бо так можна ушкодити ясна. Наприкінці чищення радять робити кругові рухи щіткою по зубах. Так ви непогано відполіруєте емаль, а також промасажуєте ясна.

-- Чи потрібно чистити при цьому ще й язик?

-- Конче потрібно! Очищаючи язик, ми позбуваємося бактерій, що є причиною неприємного запаху з рота, це одна з найпоширеніших проблем.

-- У продажу, крім зубних щіток, є великий вибір зубних ниток, йоржиків -- чи слід ними користуватися?

-- Так, у разі потреби. Це допоміжні засоби для того, щоб усунути частки їжі та наліт між зубами в тих місцях, куди не дістає зубна щітка. Ними варто користуватися обережно, не травмуючи ясен. Після цієї процедури ротову порожнину слід прополоскати теплим розчином солі, що допоможе додатково продезінфікувати  слизову оболонку рота.

Використовуйте зубну щітку, яка має м'яку щетину, вміщається у руці й якою можна дістатися до всіх зон. Змінюйте її кожні три місяці.

-- З якого віку привчати дитину до чищення зубів?

-- З першого року життя привчайте дитину до користування зубною щіткою, а з півтора року -- до користування спеціальною дитячою пастою, на якій вказано вік, для якого вона призначена.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.