Наш мозок починає працювати на повну силу у віці 60-80 років, заявили вчені

Геронтолог доктор Джен Коен, директор Медичного центру університету імені Джорджа Вашингтона (США), стверджує, що мозок літньої людини набагато більш пластичний, ніж прийнято вважати. Таку заяву він зробив, проаналізувавши найостанніші дослідження всфері нейронаук.

Упродовж життя наш мозок кодує думки та спогади, формуючи нові нейронні зв'язки. Крім того, більш інтегрованою стає взаємодія правої та лівої півкуль мозку, що розширює наші творчі можливості.

Не такий швидкий, як у молодості, мозок здорової літньої людини виграє у гнучкості. Можливо, саме тому в зрілому віці ми робимо більш точні висновки й приймаємо мудрі рішення. Крім того, було виявлено, що з віком наш мозок спокійніше реагує на негативні емоції, пише “Добрий лікар”.

Мозок починає працювати на повну силу у віці 60-80 років. Пік інтелектуальної активності людини припадає приблизно на 70 років. З часом у головному мозку збільшується кількість мієліну -- речовини, яка змушує сигнал швидше проходити між нейронами. За рахунок цього загальна інтелектуальна сила мозку підвищується до 3000% порівняно з середнім показником. А пік активності виробництва мієліну припадає на 60-80 річний вік.

Якщо до 60 років між двома півкулями головного мозку існує чіткий розподіл функцій, то після 60 років людина може використовувати обидві частини мозку одночасно, регулюючи їх включення легким нахилом голови в той чи інший бік. Це дозволяє вирішувати значно складніші завдання.

Учені відібрали добровольців різних вікових груп і попросили їх відповісти на ряд тестів різного рівня складності. Виявилося, що люди старшої вікової категорії (60- 75 років) набагато простіше й швидше вирішують найскладніші завдання. Молодші учасники експерименту, у критичних ситуаціях, при вирішенні складних завдань, намагалися вирішувати їх прорахунком всіх можливих варіантів, що, врешті-решт, призводило до плутанини. У той час як ті, кому було за 60, з дивовижною точністю вибирали два-три альтернативні варіанти, котрі ведуть до єдиного правильногорішення.

Професор Мончі Урі з Монреальського університету вважає, що "мозок літньої людини вибирає найменш енергоємний шлях, відкидаючи непотрібні та залишаючи тільки правильні варіанти вирішення завдання".

На цей процес має також вплив і життєвий досвід літніх людей, отриманий впродовж усього життя. Вони менш схильні до сум'яття через незвичайну або емоційну інформацію, ніж молодь. Як заявив професор Каліфорнійського університету Діліп Джейст, "мозок людини, за плечима якої десятиліття життя, менш імпульсивний та більш раціональний".

Саме це ми і називаємо мудрістю -- суміш знань і підсвідомого досвіду дозволяють приймати швидкі та правильні рішення.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.