Лікар пояснив, чому йодують саме сіль

"Поширеним методом профiлактики зобу в Українi є вживання йодованої солi. Це справдi ефективно? Чому йодують саме сiль?"

Олексiй Петрович, смт Гiрник

-- Рiч у тiм, що сiль йодувати найпростiше,-- вiдповiв Вiталiй Корзун,  завiдувач лабораторiї Iнституту гiгiєни та медичної екологiї  iм. О.М. Марзєєва НАМНУ, -- цей продукт ми вживаємо регулярно, його й обрано для йодування задля профiлактики
йододефiциту.

Щоб органiзм дiстав потрiбну дозу йоду, достатньо вживати чайну ложку такої солi на добу. Щоб не передозувати йоду, важливо додавати йодовану сiль лише до готових страв, тодi простiше контролювати дозування. Скажiмо, 1/5 ложки даємо до кашi, стiльки ж -- до першого, другого й салату на обiд, решту -- до вечiрнiх страв.

I ще: пiсля того як вiдкрили упаковку iз сiллю, її бажано пересипати в скляну посудину зi щiльною кришкою, щоб йод не випаровувався.

Але наголошую: йодовану сiль використовуйте тодi, коли йоду органiзму справдi бракує. Адже надлишок йоду також може спровокувати недуги щитоподiбної залози. Той же зоб розвивається як  через нестачу, так i вiд надлишку йоду. А вивести зайвий йод з органiзму непросто.

А ось органiчний йод навiть у надлишку без проблем виводиться, а мiститься вiн у морських водоростях, волоських горiхах, насiннi соняшнику, журавлинi. Найкраще засвоюється йод у бiлкових сполуках (вони є в морськiй рибi, водоростях), бо бiлок
переносить важливу сполуку в органiзм. Важливо: скiльки б ламiнарiї не з'їв, передозування йоду не буде.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.