Дітям сидіти в позі "жабки" шкідливо

"Мiй дворiчний син любить бавитися на пiдлозi. Але я звернула увагу, що вiн часто сидить у позi "жабки": сiдницi, колiна та гомiлки на пiдлозi, а стопи немов розпластанi по боках. Менi здається, що це не дуже здорово, особливо для колiн. Хiба не так?"

Свiтлана О.

-- Це положення називають позою W -- якщо подивитися згори, зiгнутi ноги утворюють на пiдлозi цю лiтеру, -- вiдповiдає Вiктор Котюк, ортопед-травматолог. -- Для багатьох дiтей це положення доволi зручне, проте воно створює надмiрне навантаження на стегновi та колiннi суглоби, призводить до перерозтягнення
колiнних сухожилкiв, неправильного формування м'язiв стопи, через що може розвинутися плоскостопiсть. Скажiмо, пiд час ходьби в дитини, яка часто сидить у такiй позi, стопи можуть вивертатися назовнi.

Та й пiд час сидiння в позi W корпус дитини дещо скоцюрблений, нахилений уперед, а положення нестiйке. Крiм того, часте перебування в цiй позi може призвести до труднощiв розвитку координацiї, порушення постави, а також призвести до проблем у спинi та дiлянцi таза в перiод дорослiшання.

Тож краще не дозволяти дитинi сидiти в такому положеннi. Альтернативою
є позицiя V, коли нiжки розставленi у формi рогатки (дитина сидить на сiдницях, а ноги витягнутi на пiдлозi). Ця позицiя не обмежує рухiв, не викликає гiперкомпенсацiї певних груп м'язiв. Нешкiдливою є також поза "по-турецьки". Або ж придбайте невисоку табуретку чи лавочку спецiально для iгор на пiдлозi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.