Дітям сидіти в позі "жабки" шкідливо

"Мiй дворiчний син любить бавитися на пiдлозi. Але я звернула увагу, що вiн часто сидить у позi "жабки": сiдницi, колiна та гомiлки на пiдлозi, а стопи немов розпластанi по боках. Менi здається, що це не дуже здорово, особливо для колiн. Хiба не так?"

Свiтлана О.

-- Це положення називають позою W -- якщо подивитися згори, зiгнутi ноги утворюють на пiдлозi цю лiтеру, -- вiдповiдає Вiктор Котюк, ортопед-травматолог. -- Для багатьох дiтей це положення доволi зручне, проте воно створює надмiрне навантаження на стегновi та колiннi суглоби, призводить до перерозтягнення
колiнних сухожилкiв, неправильного формування м'язiв стопи, через що може розвинутися плоскостопiсть. Скажiмо, пiд час ходьби в дитини, яка часто сидить у такiй позi, стопи можуть вивертатися назовнi.

Та й пiд час сидiння в позi W корпус дитини дещо скоцюрблений, нахилений уперед, а положення нестiйке. Крiм того, часте перебування в цiй позi може призвести до труднощiв розвитку координацiї, порушення постави, а також призвести до проблем у спинi та дiлянцi таза в перiод дорослiшання.

Тож краще не дозволяти дитинi сидiти в такому положеннi. Альтернативою
є позицiя V, коли нiжки розставленi у формi рогатки (дитина сидить на сiдницях, а ноги витягнутi на пiдлозi). Ця позицiя не обмежує рухiв, не викликає гiперкомпенсацiї певних груп м'язiв. Нешкiдливою є також поза "по-турецьки". Або ж придбайте невисоку табуретку чи лавочку спецiально для iгор на пiдлозi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.