Кардіолог назвав одну з основних проблем серця

Погода мало не щодня рiзко змiнюється -- вiд плюс 11 i нижче й навпаки. Звiсно, вiд таких погодних "гойдалок" у прямому розумiннi похитує навiть людей, якi не скаржаться на здоров'я. То що вже говорити про тих, у кого проблеми iз серцем i судинами?

Чи не найчастiше в цi днi до медикiв звертаються пацiєнти зi скаргами на аритмiю. Чому?

Пояснює Анатолiй Дорогой, доктор медичних наук, завiдувач лабораторiї наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М.Д. Стражеска".

-- Що це таке -- аритмiя i якi її причини?

-- Аритмiя виникає на фонi порушення дiяльностi серця, мова про нерегулярнi скорочення серця, що позначається на його ритмi. Це може бути прискорення скорочень серця, сповiльнення чи напади серцебиття. Причин розвитку такого порушення може бути безлiч, серед них як генетичнi (наприклад, вродженi порушення провiдностi в системi серця, що здебiльшого констатують у дитячому вiцi), так i набутi. 

До другої групи факторiв належать iнфекцiйнi хвороби (наприклад, ангiна), мiокардит i навiть порушення обмiну речовин (йдеться, зокрема, про нестачу в органiзмi калiю).

-- А стреси провокують розвиток такої хвороби?

-- Якщо адаптацiйнi можливостi органiзму високi, тодi цей фактор не провокує аритмiю, за iнших обставин хронiчний стрес може стати причиною порушення ритму серця. Загалом така хвороба розвивається переважно в осiб пiсля 40 -- 50 рокiв як набута.

Аритмiя може бути кiлькох видiв, примiром, миготлива (що виникає регулярно) чи персистувальна (час вiд часу). Небезпеку становить кожна з них, адже йдеться про порушення в роботi внутрiшнього мотора. Тому, щойно вiдчули, що серце почало
нерегулярно скорочуватись, мерщiй до лiкаря робити електрокардiограму. До речi, нерiдко буває, що пацiєнт не мав скарг на роботу серця, але пiд час планового огляду дiзнається, що в нього аритмiя (хвороба може нiяк не проявлятися певний
перiод).

Загалом пiд час обстеження важливо дiзнатися, у якiй саме дiлянцi полягає проблема, аритмiя може бути надшлуночкова i шлуночкова. Найнебезпечнiший другий варiант, адже мова порушення всерединi серця, i такi хворi потребують негайної госпiталiзацiї, бо йдеться про загрозливий для життя стан. У будь-якому
разi залежно вiд виду й важкостi аритмiї хворий має пройти лiкування -- воно може бути курсовим або довiчним.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.