Кардіолог назвав одну з основних проблем серця

Погода мало не щодня рiзко змiнюється -- вiд плюс 11 i нижче й навпаки. Звiсно, вiд таких погодних "гойдалок" у прямому розумiннi похитує навiть людей, якi не скаржаться на здоров'я. То що вже говорити про тих, у кого проблеми iз серцем i судинами?

Чи не найчастiше в цi днi до медикiв звертаються пацiєнти зi скаргами на аритмiю. Чому?

Пояснює Анатолiй Дорогой, доктор медичних наук, завiдувач лабораторiї наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М.Д. Стражеска".

-- Що це таке -- аритмiя i якi її причини?

-- Аритмiя виникає на фонi порушення дiяльностi серця, мова про нерегулярнi скорочення серця, що позначається на його ритмi. Це може бути прискорення скорочень серця, сповiльнення чи напади серцебиття. Причин розвитку такого порушення може бути безлiч, серед них як генетичнi (наприклад, вродженi порушення провiдностi в системi серця, що здебiльшого констатують у дитячому вiцi), так i набутi. 

До другої групи факторiв належать iнфекцiйнi хвороби (наприклад, ангiна), мiокардит i навiть порушення обмiну речовин (йдеться, зокрема, про нестачу в органiзмi калiю).

-- А стреси провокують розвиток такої хвороби?

-- Якщо адаптацiйнi можливостi органiзму високi, тодi цей фактор не провокує аритмiю, за iнших обставин хронiчний стрес може стати причиною порушення ритму серця. Загалом така хвороба розвивається переважно в осiб пiсля 40 -- 50 рокiв як набута.

Аритмiя може бути кiлькох видiв, примiром, миготлива (що виникає регулярно) чи персистувальна (час вiд часу). Небезпеку становить кожна з них, адже йдеться про порушення в роботi внутрiшнього мотора. Тому, щойно вiдчули, що серце почало
нерегулярно скорочуватись, мерщiй до лiкаря робити електрокардiограму. До речi, нерiдко буває, що пацiєнт не мав скарг на роботу серця, але пiд час планового огляду дiзнається, що в нього аритмiя (хвороба може нiяк не проявлятися певний
перiод).

Загалом пiд час обстеження важливо дiзнатися, у якiй саме дiлянцi полягає проблема, аритмiя може бути надшлуночкова i шлуночкова. Найнебезпечнiший другий варiант, адже мова порушення всерединi серця, i такi хворi потребують негайної госпiталiзацiї, бо йдеться про загрозливий для життя стан. У будь-якому
разi залежно вiд виду й важкостi аритмiї хворий має пройти лiкування -- воно може бути курсовим або довiчним.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.