Ефективні методи подолання проблеми неприємного запаху з рота

-- Неприємний запах iз рота може стати величезною проблемою в спiлкуваннi та стосунках, а також причиною безлiчi комплексiв i невпевненостi в собi, -- каже сiмейний лiкар Олег Войтук. --  Людинi, яка має таку проблему, непросто знайомитися з кимось, вона соромиться спiлкуватися з довколишнiми, i взагалi --
соромно й незручно зайвий раз розтуляти рота. Крiм усього іншого, це ще й ознака проблем зi здоров'ям!

-- Що спричиняє таку неприємну проблему?

-- Насамперед ідеться про невилiкуванi карiознi зуби, або про неправильно запломбований зуб, або ж пломба "зносилася". Таке буває й пiд час запалення ясен i кiсткової тканини, через ускладнення пiсля видалення зуба, внаслiдок прорiзування зуба мудростi, рiзних хвороб слизової оболонки -- стоматиту, грибкових
iнфекцiй, ран, ерозiй, виразки, сухостi в ротi, що пов'язано з недостатньою роботою слинних залоз. Найкраще в таких випадках -- піти до стоматолога! До речi, iз запахом допоможе впоратися й протезист, якщо джерело неприємностей -- пiд
зубними коронками. А людям, якi користуються вставними протезами, слiд старанно доглядати їх.

-- То, полiкувавши ротову порожнину, можна позбутися цiєї проблеми?

-- О нi! Неприємний подих буває, якщо в пацiєнта фронтит, синусит, гайморит, отит, тонзилiт, ринiт. Терапевт i пульмонолог знають, що по-особливому пахне з рота у хворих на пневмонiю, бронхiт, туберкульоз. Коли хворi легенi, запах зазвичай 
посилюється пiд час кашлю. У разi захворювання органiв травлення -- на ентерит, колiт, гастрит, виразку шлунка чи дванадцятипалої кишки, дисбактерiоз -- нездоровий запах може посилюватися вiдрижкою сiрководню. Особливий рiзновид неприємного запаху виникає в разi грижi дiафрагми. По-особливому також пахне подих людини, що захворiла на гепатит, гепатоз, холецистит, холангiт. Запах ацетону з'являється при дiабетi, хворобах нирок. Тобто неприємний запах iз рота може сигналiзувати про нефроз, гломерулонефрит, пiєлонефрит, цистит.
     
На свiжiсть подиху може впливати й тривале вживання лiкiв. Антигiстамiннi, протинабряковi засоби, антидепресанти, заспокiйливi лiки та препарати проти гiпертонiї зменшують надходження слини, що спричиняє збiльшення кiлькостi бактерiй. 

До речi, пiсля тридцяти хвилин активного спiлкування слизова рота пересихає, й iндивiдуальний запах iз рота -- приємний чи нi -- стає дуже вiдчутним. Тому балакучим людям треба робити перерви в розмовi або пiд час неї пити воду маленькими ковтками.
     
У деяких жiнок пахне з рота перед настанням менструацiї -- це пов'язано з гормональними змiнами, якi призводять до збiльшення кiлькостi бактерiй у ротi.

Ситний обiд з усiлякими м'ясними асортi, цигарки, спиртне, часник, цибуля -- усiм вiдомi винуватцi несвiжого подиху. Це може здатися дивним, та появу неприємного запаху може спричинити розвантажувальна дiєта. Причина не лише в сухостi в ротi, а й у тому, що пiд час спалювання жиру в органiзмi видiляється ацетон iз характерним запахом. Тому, коли ви худнете, придiляйте особливу увагу гiгiєнi
ротової порожнини й споживайте якомога бiльше рiдини.

-- Що ж робити, щоб подих був свіжий?

-- Поради можуть бути лише традицiйнi. Вранцi й увечерi не забувайте чистити зуби, а також щоки, язик i пiднебiння. Важливо користуватися зубочисткою та зубною ниткою: вони усувають залишки їжi, що застрягла мiж зубами, -- на таких залишках розмножуються бактерiї. Багатьом допомагає полоскання рота кожнi двi години. Найкраще використовувати бактерициднi розчини -- зелений чай, розчини, що мiстять олiю туї чи мускатного горiха, або рiдини, багатi на мiкроелементи. А кожного разу пiсля вживання їжi та пiсля сну треба полоскати рот водою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.