Ефективні методи подолання проблеми неприємного запаху з рота

-- Неприємний запах iз рота може стати величезною проблемою в спiлкуваннi та стосунках, а також причиною безлiчi комплексiв i невпевненостi в собi, -- каже сiмейний лiкар Олег Войтук. --  Людинi, яка має таку проблему, непросто знайомитися з кимось, вона соромиться спiлкуватися з довколишнiми, i взагалi --
соромно й незручно зайвий раз розтуляти рота. Крiм усього іншого, це ще й ознака проблем зi здоров'ям!

-- Що спричиняє таку неприємну проблему?

-- Насамперед ідеться про невилiкуванi карiознi зуби, або про неправильно запломбований зуб, або ж пломба "зносилася". Таке буває й пiд час запалення ясен i кiсткової тканини, через ускладнення пiсля видалення зуба, внаслiдок прорiзування зуба мудростi, рiзних хвороб слизової оболонки -- стоматиту, грибкових
iнфекцiй, ран, ерозiй, виразки, сухостi в ротi, що пов'язано з недостатньою роботою слинних залоз. Найкраще в таких випадках -- піти до стоматолога! До речi, iз запахом допоможе впоратися й протезист, якщо джерело неприємностей -- пiд
зубними коронками. А людям, якi користуються вставними протезами, слiд старанно доглядати їх.

-- То, полiкувавши ротову порожнину, можна позбутися цiєї проблеми?

-- О нi! Неприємний подих буває, якщо в пацiєнта фронтит, синусит, гайморит, отит, тонзилiт, ринiт. Терапевт i пульмонолог знають, що по-особливому пахне з рота у хворих на пневмонiю, бронхiт, туберкульоз. Коли хворi легенi, запах зазвичай 
посилюється пiд час кашлю. У разi захворювання органiв травлення -- на ентерит, колiт, гастрит, виразку шлунка чи дванадцятипалої кишки, дисбактерiоз -- нездоровий запах може посилюватися вiдрижкою сiрководню. Особливий рiзновид неприємного запаху виникає в разi грижi дiафрагми. По-особливому також пахне подих людини, що захворiла на гепатит, гепатоз, холецистит, холангiт. Запах ацетону з'являється при дiабетi, хворобах нирок. Тобто неприємний запах iз рота може сигналiзувати про нефроз, гломерулонефрит, пiєлонефрит, цистит.
     
На свiжiсть подиху може впливати й тривале вживання лiкiв. Антигiстамiннi, протинабряковi засоби, антидепресанти, заспокiйливi лiки та препарати проти гiпертонiї зменшують надходження слини, що спричиняє збiльшення кiлькостi бактерiй. 

До речi, пiсля тридцяти хвилин активного спiлкування слизова рота пересихає, й iндивiдуальний запах iз рота -- приємний чи нi -- стає дуже вiдчутним. Тому балакучим людям треба робити перерви в розмовi або пiд час неї пити воду маленькими ковтками.
     
У деяких жiнок пахне з рота перед настанням менструацiї -- це пов'язано з гормональними змiнами, якi призводять до збiльшення кiлькостi бактерiй у ротi.

Ситний обiд з усiлякими м'ясними асортi, цигарки, спиртне, часник, цибуля -- усiм вiдомi винуватцi несвiжого подиху. Це може здатися дивним, та появу неприємного запаху може спричинити розвантажувальна дiєта. Причина не лише в сухостi в ротi, а й у тому, що пiд час спалювання жиру в органiзмi видiляється ацетон iз характерним запахом. Тому, коли ви худнете, придiляйте особливу увагу гiгiєнi
ротової порожнини й споживайте якомога бiльше рiдини.

-- Що ж робити, щоб подих був свіжий?

-- Поради можуть бути лише традицiйнi. Вранцi й увечерi не забувайте чистити зуби, а також щоки, язик i пiднебiння. Важливо користуватися зубочисткою та зубною ниткою: вони усувають залишки їжi, що застрягла мiж зубами, -- на таких залишках розмножуються бактерiї. Багатьом допомагає полоскання рота кожнi двi години. Найкраще використовувати бактерициднi розчини -- зелений чай, розчини, що мiстять олiю туї чи мускатного горiха, або рiдини, багатi на мiкроелементи. А кожного разу пiсля вживання їжi та пiсля сну треба полоскати рот водою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.