30 грамiв тернiвки щодня - на здоров'я!

-- Ягоди терену -- природне джерело ретинолу (вiтамiну А), пектинiв, яблучної кислоти (3,3%), вiтамiну С, цукрiв, глiкозидiв, пiгментiв i мiнеральних солей, -- каже Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Найкраще сiк терену
зберiгається у спиртових настоянках, якi корисно пити при розладах шлунково-кишкового тракту, неспецифiчних виразкових колiтах, дизентерiї, харчових отруєннях, кандидозах тощо. Наприклад, тернiвка (настоянка на горiлцi) -- перевiрений лiкувальний напiй при кишкових iнфекцiях.

Для приготування лiкарських препаратiв з терену використовують майже всi частини рослини, за винятком деревини: квiтки, плоди, листки, кору та коренi. 

-- Чи легко приготувати тернiвку?

-- Просто всипте в лiтровий слоїк (до половини) помитi i просушенi на рушнику плоди терену, залийте горiлкою (а ще краще -- 50-градусним самогоном), настоюйте
мiсяць. Тернiвка має неповторний трояндово-сливовий смак, однак споживати її слiд помалу: для дорослої здорової людини -- десертна  ложка двiчi на день натще, але якщо секрецiя шлунка пiдвищена, краще пiсля їди.

-- А чи правда, що лiкувальну дiю має й тернова олiя?

-- Це олiйна витяжка з тернових ягiд. Її також можна приготувати власноруч. Ягоди покласти в пляшку темного кольору, залити вже не горiлкою, а гарячою олiєю (оливковою, кукурудзяною або соняшниковою), витримати тиждень у прохолодному, захищеному вiд свiтла мiсця. Олiйний розчин набуде яскравого пурпурового кольору. А речовини, якi з ягiд переходять до олiї й добре в нiй
зберiгаються, дуже кориснi для шлунково-кишкового тракту й органiзму загалом.

Проте при деяких хворобах, як-от гостре запалення пiдшлункової залози, вживати тернову олiю протипоказано.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.