Вибирати зубну пасту треба "з розумом" – поради стоматолога

Зубна паста – це та річ, якою ми користуємося щодня. Й її вибір часто є визначним для здоров’я зубів та ротової порожнини.

-- То як вибрати правильну зубну пасту?

-- Варто знати, що фторид, який міститься в зубних пастах, прилипає до емалі зубів і перешкоджає утворенню карієсу, а триклозан володіє антимікробною властивістю і запобігає утворенню зубного нальоту, -- пояснює Доброму лікарю стоматолог Ольга Кубрис. --  Але для того, щоб вибрати саме свою зубну пасту, потрібно хоча б раз у півроку прийти на огляд до стоматолога.

Він, оцінивши стан ваших зубів та слизової ротової порожнини,  визначить, яка паста вам потрібна. Наприклад, пасту з фтором ми не рекомендуємо тим, хто живе в районах, де питна вода -- з перевищеним вмістом фтору. Відбілювальними пастами
користуватися можна максимум місяць, бо від неї стоншується емаль зуба. Пасту для ясен, які кривавлять, слід застосовувати, якщо є неприємний запах з рота чи набряк або почервоніння   ясен, а за якийсь час -- перейти на користування звичайною пастою.

-- До чого може призвести неправильне чищення зубів чи відмова від чищення?

-- До пульпіту й усіх інших наслідків карієсу, як-от, зокрема, періодонтит,  пародонтоз, які не тільки супроводжуються болем, неприємним запахом, руйнують зуб і тканини навколо нього, але й стають джерелом інфекції, що може поширюватися кров'яним руслом по всіх органах та системах.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.