Більше Моцарта, менше алкоголю — і мозок вам подякує

Десятиліття тому психолог Франциск Рошер і його колеги зробили відкриття, що прослуховування музичних творів Моцарта покращує математичне мислення людей.

Навіть щури долали лабіринти швидше й більш точно після прослуховування Моцарта, ніж після шуму або музики композитора-мінімаліста Філіпа Гласса.

Торік Рошер повідомив, що для щурів, як і для людини, соната Моцарта є стимулятором діяльності трьох генів, пов'язаних із клітинами, що передають сигнали в мозок. Це найгармонійніший спосіб поліпшити ваші  розумові здібності. До того ж, така музика загалом покращує  здібності мозку, тому що змушує слухачів почувати себе краще. Відбувається одночасно і розслаблення, і стимулювання організму.

Тож, якщо хочете покращити розумову діяльність, регулярно слухайте Моцарта. "Добрий лікар" ділиться й іншими секретами.

- Покращуйте навички

Звичайні заняття, такі як вишивання, читання, малювання і розгадування кросвордів, дуже важливі. Змушуйте себе виконувати все це по-новому, знаходьте оригінальні рішення, щоби поліпшити свої навички. Читайте книжки, вивчіть нові способи малювання, розгадуйте більш складні кросворди. Наприклад, спробуйте читати перевернуту книжку. Не засмучуйтеся, якщо це не вдасться відразу. Тренуйтеся. Досягнення більш високих результатів допоможе вашому мозку бути здоровим.

- Скоротіть кількість алкоголю

Доведено, що спиртне не тільки ушкоджує розумові здібності, але й перешкоджає їх відновленню. Пити можна, але в міру. Зрозуміло, у кожного своя міра.

- Бавтеся

Коли маєте вільний час, грайте. Виділіть час на ігри. Грайте в карти, у відеоігри, в настільні ігри. Навіть у морський бій або хрестики-нулики. Не має значення, у що ви граєте. Гра поліпшить ваш настрій і роботу мозку. Це навчить ваш мозок думати стратегічно, винахідливо.

- Спіть з ручкою і папером

Перегляд ключової інформації перед сном поліпшить її запам'ятовування на 20-30%. Ви можете тримати біля ліжка якусь книжку для читання перед сном, якщо вона не буде дуже втомлювати вас. І обов'язково тримайте ручку з блокнотом поруч з ліжком. Якщо з'явиться якась нав'язлива думка, вона не дасть заснути, доки ви її не запишете. Не засмучуйтеся, якщо вранці вона здасться дурною або безглуздою. Головне, що мозок виконав роботу.

- Концентруйтесь

Концентрація може поліпшити роботу мозку. Але "крадії концентрації" не завжди помітні. Вчіться помічати, коли ви відволіклись. Якщо ви повинні були, наприклад, поснідати, то ця думка може заважати весь ранок, підриваючи вашу ясність в голові. Ви навіть можете не усвідомлювати, що ця думка заважає вам. Візьміть собі за звичку замислюватися і запитувати себе: "Які думки й чому зараз у мене крутяться у голові?". У нашому прикладі сніданок ви могли би перенести у ваш список справ. Запишіть звечора великими буквами -- поснідати. І повісьте на видному місці. Це може позбавити вас від цієї думки і допоможе мислити більш ясно. Такі способи особливо важливі у віці 80 і більше років.

- Любіть

У серії досліджень доктора Катлера і його колег з Пенсильванського і пізніше зі Стенфордського університетів було виявлено, що регулярний сексуальний контакт  має сприятливий вплив. Сексуальний контакт, принаймні раз на тиждень, сприяє нормалізації менструального циклу в жінок, робить більш короткими менструації, затримує менопаузу, збільшує рівень естрогену й уповільнює процес старіння. Збільшення рівня естрогену за рахунок збільшення кількості занять сексом  допомагає поліпшити мозкову діяльність.

- Творіть з пристрастю

Коли в життя людей входить навчання і творчість, вони віддають своїй роботі на 127% більше. Захоплюйтеся самі й захоплюйте світ. Згадайте, що ви любили робити, коли були дитиною, і робіть це, будучи дорослим. Це ключ до вашого прихованого генія. Да Вінчі, Едісон, Ейнштейн, Пікассо -- всі вони любили гратися і  досліджувати. Не бійтеся "впасти в  дитинство". Це відбувається рано чи пізно з усіма, але не всі розуміють користь від цього.

- Визначте цикли розумової активності

Визначте той час, коли ви найбільш активні. В цей час ви зможете займатися найважливішими завданнями. Це може бути ранок, вечір, ніч. Або навіть час, який ви проводите в туалеті.

- Пишіть

Вести особистий щоденник дуже корисно, передусім для вас. Це дуже хороша стимуляція мозку. Пишіть листи незнайомим людям. Якщо ви не отримаєте відповідь, це не важливо. Листи дозволяють розширити можливості вашого мозку. Знайдіть способи писати, щоб вас змогли читати інші. Це можуть бути історії вашого дитинства, смішні або кумедні випадки, якими ви хочете поділитися з іншими людьми. Заведіть блог, щоб вас могли читати якомога більше людей.

- Використовуйте ароматерапію для активації мозку.

Аромати можна використовувати для підняття тонусу або розслаблення. "Енергетики" -- м'ята, кипарис, лимон, сік ефіопського кактуса. Для розслаблення вам знадобиться герань, троянда або тибетська кульбаба. Кількох крапель олій у вашій ванні або в розпилювачі буде достатньо. Ви можете також використовувати носовичок -- достатньо кількох крапель. Попередньо переконайтеся, що у вас немає алергії на цю олію.

- Оточіть себе натхненниками

Спілкуйтеся з людьми, котрі надихають вас, як із сучасниками, так і з минулого часу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.