При гіпертонії не можна знижувати тиск дуже швидко

Як вибрати таблетки "від тиску"

Гіпертонію не дарма називають "тихим вбивцею". Хвороба не вибирає людей за статтю чи соціальним становищем, уражає всіх однаково.

Найчастіше її діагностують у чоловіків віком 35 -- 50 років, у жінок -- після менопаузи. Незалежно від статі, вона загрожує курцям, любителям щоденної дози міцного спиртного, гострої та солоної їжі.

Її повинні остерігатися люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, багато працюють розумово чи перебувають в емоційному напруженні, стресі. Слід бути уважними до тиску людям із надмірною вагою та хворим на цукровий діабет. Якщо ваші родичі, батьки-дідусі хворіли на гіпертонію, то й ви потрапляєте у зону ризику.

-- Чи є сучасні високоефективні препарати, які допомагають подолати цю підступну недугу?

-- Так, сьогодні гіпертонію лікують не одним препаратом, а поєднанням декількох, які часто для зручності поміщені в одну пігулку, -- розповідає “Доброму лікарю” академік, доктор медичних наук, професор Орест Абрагамович. -- Це ефективніше, оскільки застосовуються ліки різного механізму дії, що дає змогу призначати їх не у високих, а в низьких або середніх дозах.

Останніми роками застосовують нові препарати тривалої дії, які знижують артеріальний тиск на цілу добу при одноразовому щоденному вживанні. Але важливо, щоб ці ліки прописав лікар. Він має не тільки виписати ліки, а й пояснити, як їх вживати.

-- Невже і тут є якісь секрети?

-- Головний із них у тому, що не можна знижувати тиск дуже швидко, за короткий час. Набагато безпечніше це робити поетапно впродовж декількох місяців, на 10 -- 15% від початкового. Проте, відчувши поліпшення, не слід припиняти вживання препаратів.

Небезпечно також самостійно знижувати дози ліків, особливо бета-блокаторів. Це загрожує серцевою катастрофою -- наприклад, інфарктом. Слід пам'ятати, що хороший гіпотензивний препарат не обов'язково повинен давати швидкий ефект. Будь-яке дозування препаратів для серця -- виключна компетенція лікаря. І боронь вас Боже вживати ліки проти тиску, які "дуже добре помогли сусідці".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.