При гіпертонії не можна знижувати тиск дуже швидко

Як вибрати таблетки "від тиску"

Гіпертонію не дарма називають "тихим вбивцею". Хвороба не вибирає людей за статтю чи соціальним становищем, уражає всіх однаково.

Найчастіше її діагностують у чоловіків віком 35 -- 50 років, у жінок -- після менопаузи. Незалежно від статі, вона загрожує курцям, любителям щоденної дози міцного спиртного, гострої та солоної їжі.

Її повинні остерігатися люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, багато працюють розумово чи перебувають в емоційному напруженні, стресі. Слід бути уважними до тиску людям із надмірною вагою та хворим на цукровий діабет. Якщо ваші родичі, батьки-дідусі хворіли на гіпертонію, то й ви потрапляєте у зону ризику.

-- Чи є сучасні високоефективні препарати, які допомагають подолати цю підступну недугу?

-- Так, сьогодні гіпертонію лікують не одним препаратом, а поєднанням декількох, які часто для зручності поміщені в одну пігулку, -- розповідає “Доброму лікарю” академік, доктор медичних наук, професор Орест Абрагамович. -- Це ефективніше, оскільки застосовуються ліки різного механізму дії, що дає змогу призначати їх не у високих, а в низьких або середніх дозах.

Останніми роками застосовують нові препарати тривалої дії, які знижують артеріальний тиск на цілу добу при одноразовому щоденному вживанні. Але важливо, щоб ці ліки прописав лікар. Він має не тільки виписати ліки, а й пояснити, як їх вживати.

-- Невже і тут є якісь секрети?

-- Головний із них у тому, що не можна знижувати тиск дуже швидко, за короткий час. Набагато безпечніше це робити поетапно впродовж декількох місяців, на 10 -- 15% від початкового. Проте, відчувши поліпшення, не слід припиняти вживання препаратів.

Небезпечно також самостійно знижувати дози ліків, особливо бета-блокаторів. Це загрожує серцевою катастрофою -- наприклад, інфарктом. Слід пам'ятати, що хороший гіпотензивний препарат не обов'язково повинен давати швидкий ефект. Будь-яке дозування препаратів для серця -- виключна компетенція лікаря. І боронь вас Боже вживати ліки проти тиску, які "дуже добре помогли сусідці".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.