При гіпертонії не можна знижувати тиск дуже швидко

Як вибрати таблетки "від тиску"

Гіпертонію не дарма називають "тихим вбивцею". Хвороба не вибирає людей за статтю чи соціальним становищем, уражає всіх однаково.

Найчастіше її діагностують у чоловіків віком 35 -- 50 років, у жінок -- після менопаузи. Незалежно від статі, вона загрожує курцям, любителям щоденної дози міцного спиртного, гострої та солоної їжі.

Її повинні остерігатися люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, багато працюють розумово чи перебувають в емоційному напруженні, стресі. Слід бути уважними до тиску людям із надмірною вагою та хворим на цукровий діабет. Якщо ваші родичі, батьки-дідусі хворіли на гіпертонію, то й ви потрапляєте у зону ризику.

-- Чи є сучасні високоефективні препарати, які допомагають подолати цю підступну недугу?

-- Так, сьогодні гіпертонію лікують не одним препаратом, а поєднанням декількох, які часто для зручності поміщені в одну пігулку, -- розповідає “Доброму лікарю” академік, доктор медичних наук, професор Орест Абрагамович. -- Це ефективніше, оскільки застосовуються ліки різного механізму дії, що дає змогу призначати їх не у високих, а в низьких або середніх дозах.

Останніми роками застосовують нові препарати тривалої дії, які знижують артеріальний тиск на цілу добу при одноразовому щоденному вживанні. Але важливо, щоб ці ліки прописав лікар. Він має не тільки виписати ліки, а й пояснити, як їх вживати.

-- Невже і тут є якісь секрети?

-- Головний із них у тому, що не можна знижувати тиск дуже швидко, за короткий час. Набагато безпечніше це робити поетапно впродовж декількох місяців, на 10 -- 15% від початкового. Проте, відчувши поліпшення, не слід припиняти вживання препаратів.

Небезпечно також самостійно знижувати дози ліків, особливо бета-блокаторів. Це загрожує серцевою катастрофою -- наприклад, інфарктом. Слід пам'ятати, що хороший гіпотензивний препарат не обов'язково повинен давати швидкий ефект. Будь-яке дозування препаратів для серця -- виключна компетенція лікаря. І боронь вас Боже вживати ліки проти тиску, які "дуже добре помогли сусідці".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.