Яка робота не підходить вагітним - думка лікаря

"Нещодавно дізналася, що вагітна. Працюю продавчинею, цілий день на ногах. Хочу поцікавитися, яку роботу можна виконувати вагітним, а яку -- ні. Чи можу я просити роботодавця перевести мене в офіс?", -- запитує читачка "Доброго лікаря" Наталя з міста Хмельницького.

-- Перш за все хочу нагадати, що вагітність -- це не хвороба, а особливий стан жінки, -- відповідає Ірина Вовк, професор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України. -- Якщо вагітність проходить без загрози викидня та інших ускладнень, дуже змінювати спосіб життя не варто. Проте треба розуміти, що вагітна жінка швидше втомлюється, потребує більше відпочинку, прогулянок на повітрі.

Проте є випадки, коли вагітній жінці рекомендується перейти на інший вид діяльності. Насамперед, якщо її робота пов'язана з великим фізичним навантаженням і підніманням вантажів (йдеться про роботу прибиральниці, комірниці чи навіть продавчині), тривалим перебуванням на ногах або в незручній позі (це стосується продавчинь, майстринь-перукарів, майстринь манікюру та педикюру).

Вагітній жінці вкрай небажано працювати в нічну зміну (наприклад, якщо вона оператор кол-центру або нічний продавець), мати справу з будь-якими хімічними препаратами, а також працювати при дуже низькій чи дуже високій температурі.

До речі, мало хто знає, але вагітній жінці небажано працювати за швейною машинкою, особливо на пізніх термінах. Через постійну вібрацію така робота може спровокувати передчасні пологи. Загалом, вагітним жінкам шкідливий виробничий шум.

Та навіть якщо ви працюєте в офісі за комп'ютером -- є нюанси. Сидяче положення "від 9-ї до 18-ї" може спричинити застій крові в органах малого таза та нижніх кінцівках, що загрожує варикозним розширенням вен і може вплинути на розвиток плоду. Тому раз на годину робіть 5 -- 10-хвилинні перерви -- пройдіться, прогуляйтеся.

Звісно, у період вагітності слід зменшити частоту відряджень чи взагалі відмовитися від них, адже кожна поїздка -- це стрес, а він ні майбутній мамі, ні малюкові не потрібний.

Що стосується запитання читачки, то вона, якщо відчуває, що перевтомлюється, якщо з'являються набряки на ногах, є інші проблеми, має право попросити працедавця про переведення на легшу роботу (до слова, у жіночій консультації їй можуть надати відповідну довідку). І якщо фірма працює офіційно, працедавець зобов'язаний забезпечити вагітній жінці щадний режим -- якщо потрібно, аж до виходу у декретну відпустку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.