Яка робота не підходить вагітним - думка лікаря

"Нещодавно дізналася, що вагітна. Працюю продавчинею, цілий день на ногах. Хочу поцікавитися, яку роботу можна виконувати вагітним, а яку -- ні. Чи можу я просити роботодавця перевести мене в офіс?", -- запитує читачка "Доброго лікаря" Наталя з міста Хмельницького.

-- Перш за все хочу нагадати, що вагітність -- це не хвороба, а особливий стан жінки, -- відповідає Ірина Вовк, професор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України. -- Якщо вагітність проходить без загрози викидня та інших ускладнень, дуже змінювати спосіб життя не варто. Проте треба розуміти, що вагітна жінка швидше втомлюється, потребує більше відпочинку, прогулянок на повітрі.

Проте є випадки, коли вагітній жінці рекомендується перейти на інший вид діяльності. Насамперед, якщо її робота пов'язана з великим фізичним навантаженням і підніманням вантажів (йдеться про роботу прибиральниці, комірниці чи навіть продавчині), тривалим перебуванням на ногах або в незручній позі (це стосується продавчинь, майстринь-перукарів, майстринь манікюру та педикюру).

Вагітній жінці вкрай небажано працювати в нічну зміну (наприклад, якщо вона оператор кол-центру або нічний продавець), мати справу з будь-якими хімічними препаратами, а також працювати при дуже низькій чи дуже високій температурі.

До речі, мало хто знає, але вагітній жінці небажано працювати за швейною машинкою, особливо на пізніх термінах. Через постійну вібрацію така робота може спровокувати передчасні пологи. Загалом, вагітним жінкам шкідливий виробничий шум.

Та навіть якщо ви працюєте в офісі за комп'ютером -- є нюанси. Сидяче положення "від 9-ї до 18-ї" може спричинити застій крові в органах малого таза та нижніх кінцівках, що загрожує варикозним розширенням вен і може вплинути на розвиток плоду. Тому раз на годину робіть 5 -- 10-хвилинні перерви -- пройдіться, прогуляйтеся.

Звісно, у період вагітності слід зменшити частоту відряджень чи взагалі відмовитися від них, адже кожна поїздка -- це стрес, а він ні майбутній мамі, ні малюкові не потрібний.

Що стосується запитання читачки, то вона, якщо відчуває, що перевтомлюється, якщо з'являються набряки на ногах, є інші проблеми, має право попросити працедавця про переведення на легшу роботу (до слова, у жіночій консультації їй можуть надати відповідну довідку). І якщо фірма працює офіційно, працедавець зобов'язаний забезпечити вагітній жінці щадний режим -- якщо потрібно, аж до виходу у декретну відпустку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.