Якщо хочете вилікувати фарингіт, відмовтеся від цих продуктів

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї. Хвороба вже давно минула, а горло, особливо задня стінка, усе ще подразнене, пересохле, щось у ньому постійно дере й викликає покашлювання. І довго не можеш дати тому ради.

Що в таких випадках робити? Чим лікувати запалене горло? За порадами ми звернулися до Наталiї Гаврило, завідувача відділення сімейної медицини міської поліклініки.

-- Якщо хворий правильно лікує вірусне захворювання і має нормальний імунітет, -- каже Наталія Миколаївна, -- то через три дні обов'язково почуватиметься краще, а через п'ять днів одужає.  Та не всі ставляться до такої недуги серйозно, вважаючи
її незначною, не вживають ліків, чекають, що сама мине. Ось вона й "отаборяється" в організмі надовго. Навіть якщо й вдалося уникнути ускладнень -- отиту, бронхіту чи навіть пневмонії, то фарингіт чи ларингіт, як правило, неминучі. А вилікувати їх не так просто, бо розростається лімфоїдна тканина, яка робить горло запаленим -- червоним, болючим, воно потім довго унормовується.

-- Що треба робити? Як лікуватися? 

-- Насамперед слід полоскати горло. У цьому випадку не лише для того, аби вимивати залишки інфекції, а щоб постійно його зігрівати. Бажано, аби те полоскання було не тiльки відварами цілющих трав -- ромашки, шавлії, нагідок, але й медикаментозним. Бо якщо вдатися лише до травичок, то ефекту доведеться довго
чекати. Такі "народні" полоскання краще робити після того, як зняли гострий запальний процес у горлі й лишилося допомогти йому одужати повнiстю.

А щоб зняти запалення, треба полоскати горло ліками. Я в таких випадках раджу пацієнтам препарат фурасол. Один пакет на склянку теплої води -- i так тричі на день. І не просто в роті потримати, а закинути голову якомога далі назад й побулькати цим розчином у горлі, як кажуть, від душі. В основі цього препарату -- антисептик, який дезiнфікує слизову оболонку горла, й сіль, яка знімає набряк. Такі полоскання підвищують місцевий імунітет і сприяють швидшому одужанню. Після кожної такої процедури не можна щонайменше півгодини пити та їсти, щоб не змивати зi стiнок горла ліки.

Між полосканнями треба вживати смоктальні таблетки. Їх є  чимало -- фарінгтон, фалімінт, фарингосепт, лісобакт, декатилен, ефізол та інші. Після того як розсмоктали таблетку, також не змивайте з горла бодай півгодини. Ось так, чергуючи три полоскання й три-чотири смоктання,  треба розтягнути лікування на увесь день.

-- Це ми говорили про те, що лікує. А що заважає одужанню?

-- Мабуть, зайве нагадувати про те, що хворе горло не любить холодного, це всі добре знають. Але воно також не любить і газованих напоїв, гострих страв та приправ, наприклад, кетчупу, гірчиці, перцю, не рекомендують пити каву, бо вона має різкий смак і подразнює слизову оболонку не лише шлунка, а й горла.
Навіть шоколад при фарингітi пече в горлі. Пити, допоки лікуєтеся, бажано лише теплі напої, бо навіть кімнатної  температури -- не бажані.

Дуже важливо в цей час не змерзнути, особливо в ноги, не промочити їх, бо наші підошви буквально всіяні чутливими датчиками (рецепторамии), які завдяки нервовій системі зв'язані майже з усіма внутрішніми органами людини, в тому числі й органами дихання, до яких належить горло. Якщо вже так сталося, що потрапили під дощ (надворі ж осінь) і промочили ноги, то потримайте їх у теплій воді з гірчицею. А щоб із гірчиці виділилася та потрібна нам речовина, яка поліпшує кровообіг в організмі, температура води не повинна перевищувати 38 градусів.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
14:55
Клінічні дослідження показують, що вже за місяць у людини розвивається рубцеве звуження стравоходу, з'являються виразкові кровотечі в шлунку і всі симптоми токсичного набряку легень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.