Якщо хочете вилікувати фарингіт, відмовтеся від цих продуктів

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї. Хвороба вже давно минула, а горло, особливо задня стінка, усе ще подразнене, пересохле, щось у ньому постійно дере й викликає покашлювання. І довго не можеш дати тому ради.

Що в таких випадках робити? Чим лікувати запалене горло? За порадами ми звернулися до Наталiї Гаврило, завідувача відділення сімейної медицини міської поліклініки.

-- Якщо хворий правильно лікує вірусне захворювання і має нормальний імунітет, -- каже Наталія Миколаївна, -- то через три дні обов'язково почуватиметься краще, а через п'ять днів одужає.  Та не всі ставляться до такої недуги серйозно, вважаючи
її незначною, не вживають ліків, чекають, що сама мине. Ось вона й "отаборяється" в організмі надовго. Навіть якщо й вдалося уникнути ускладнень -- отиту, бронхіту чи навіть пневмонії, то фарингіт чи ларингіт, як правило, неминучі. А вилікувати їх не так просто, бо розростається лімфоїдна тканина, яка робить горло запаленим -- червоним, болючим, воно потім довго унормовується.

-- Що треба робити? Як лікуватися? 

-- Насамперед слід полоскати горло. У цьому випадку не лише для того, аби вимивати залишки інфекції, а щоб постійно його зігрівати. Бажано, аби те полоскання було не тiльки відварами цілющих трав -- ромашки, шавлії, нагідок, але й медикаментозним. Бо якщо вдатися лише до травичок, то ефекту доведеться довго
чекати. Такі "народні" полоскання краще робити після того, як зняли гострий запальний процес у горлі й лишилося допомогти йому одужати повнiстю.

А щоб зняти запалення, треба полоскати горло ліками. Я в таких випадках раджу пацієнтам препарат фурасол. Один пакет на склянку теплої води -- i так тричі на день. І не просто в роті потримати, а закинути голову якомога далі назад й побулькати цим розчином у горлі, як кажуть, від душі. В основі цього препарату -- антисептик, який дезiнфікує слизову оболонку горла, й сіль, яка знімає набряк. Такі полоскання підвищують місцевий імунітет і сприяють швидшому одужанню. Після кожної такої процедури не можна щонайменше півгодини пити та їсти, щоб не змивати зi стiнок горла ліки.

Між полосканнями треба вживати смоктальні таблетки. Їх є  чимало -- фарінгтон, фалімінт, фарингосепт, лісобакт, декатилен, ефізол та інші. Після того як розсмоктали таблетку, також не змивайте з горла бодай півгодини. Ось так, чергуючи три полоскання й три-чотири смоктання,  треба розтягнути лікування на увесь день.

-- Це ми говорили про те, що лікує. А що заважає одужанню?

-- Мабуть, зайве нагадувати про те, що хворе горло не любить холодного, це всі добре знають. Але воно також не любить і газованих напоїв, гострих страв та приправ, наприклад, кетчупу, гірчиці, перцю, не рекомендують пити каву, бо вона має різкий смак і подразнює слизову оболонку не лише шлунка, а й горла.
Навіть шоколад при фарингітi пече в горлі. Пити, допоки лікуєтеся, бажано лише теплі напої, бо навіть кімнатної  температури -- не бажані.

Дуже важливо в цей час не змерзнути, особливо в ноги, не промочити їх, бо наші підошви буквально всіяні чутливими датчиками (рецепторамии), які завдяки нервовій системі зв'язані майже з усіма внутрішніми органами людини, в тому числі й органами дихання, до яких належить горло. Якщо вже так сталося, що потрапили під дощ (надворі ж осінь) і промочили ноги, то потримайте їх у теплій воді з гірчицею. А щоб із гірчиці виділилася та потрібна нам речовина, яка поліпшує кровообіг в організмі, температура води не повинна перевищувати 38 градусів.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
10:18
Проаналізувавши інгредієнти розчинних кавових напоїв, доведеться визнати, що це насправді - розчинні цукрові напої.
14:45
Епідемію хвороби у світі назвали наймасштабнішою за всю історію.
14:45
Спалахи небезпечного вірусу фіксують у всьому світі, а лідером за кількістю захворювань на пострадянському пострадянському просторі вважають Україну.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.