При нападах страху і задухи допоможе... тазик з теплою водою

За словами медиків, восени зазвичай збільшується кількість пацієнтів, котрі потерпають через так звані панік-атаки.  З таким станом важко впоратися самотужки, хоча лікарі запевняють, що є кілька простих способiв подолання проблеми, коли раптом людину охоплює сильний страх, який супроводжується ще й нападом задухи.

-- У більшості випадків панічна атака починається після перенесеного стресу, -- пояснює Ірина Шваб, завiдувач неврологiчного вiддiлення мiської комунальної полiклiнiки, -- точніше, після апогею стресової ситуації. Такий випадок може бути одиничним, хоча частіше буває навпаки -- якщо почались панічні атаки, то час від часу вони повторюються. До речі, жертвами найчастіше стають люди з певним типом будови нервової системи.

Йдеться зокрема про доволі вимогливих людей, котрі до того ж  пунктуальнi та педантичнi. Такі люди живуть високими стандартами, ставлячи до собою та інших 
трохи вимоги. На цьому тлi розвивається стан тривожності, коли людина живе в очікуванні, ніби от-от щось має статися. Такий стан нерідко закінчується панік-атакою.

-- Як це проявляється?

-- У кожного по-різному, але є чимало спільних симптомів. Зокрема, внаслiдок викиду адреналіну звужуються та спазмують судини, підвищується артеріальний тиск, пришвидшується серцебиття. Наслідком цього є задуха (стає важко дихати), людину може почати трясти від холоду або ж з'являється відчуття холоду в кінцівках.

А буває ще гірше, коли на тлі панічної атаки виникає переконання, що це останні хвилини життя. Тоді людину охоплює страх смерті. Крім того, часто на цьому тлі розвивається запаморочення, з'являється біль голови.

-- Із цим можна впоратись самостійно?

-- Щоб зняти важкі симптоми, досить покласти на потилицю гарячий гірчичник. Це спровокує відтiк крові від головного мозку, i настане полегшення. А ще краще опустити ноги в теплу воду, тоді збільшиться притік крові від голови до кінцівок, і нормалізується артеріальний тиск, полiпшиться дихання.

Якщо ж при цьому виникає страх смерті, на допомогу прийде самонавіювання. Просто повторюйте собі, що ви в безпеці, нічого не станеться. А починати варто з таких слів: "Я спокійний, мої кінцівки розслаблені".

Однак якщо ви вже стали жертвою панічної атаки, варто пройти обстеження. Бо такого роду порушення з'являється на тлі так званої нейроциркуляторної дистонії (дисрегуляція вегетативної нервової системи). При цьому людина потерпає через нестабільність настрою (часті та різкі його зміни), бiль голови, порушення
артеріального тиску, запаморочення, відчуття холоду в руках та ногах. Якщо при нейроциркуляторній дистонії не пройти лікування, наслідком можу стати панік-атаки.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.