Не менше п’яти і не більше дев’яти: вчені назвали головну умову для збереження пам’яті

Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті

Недавні дослідження, що проводяться в Жіночій лікарні Брігхема, виявили зв'язок між тривалістю сну в середньому і літньому віці і станом пам'яті.

Дослідники програми "Тривалість сну в середньому і літньому віці і його вплив на пізнавальні здібності", виявили, що жінки, котрі приділяли сну менше п'яти або більше дев'яти годин на добу, демонстрували проблеми з пам'яттю, що відповідають майже двом додатковим рокам життя, в порівнянні з тим, хто спить близько сім годин на добу.

Ті з жінок, чия тривалість сну час від часу змінювалася більше, ніж на дві години на день, мали більше проблем з пам'яттю, ніж ті, кому не доводилося цього робити, повідомляє terrawoman

У цьому дослідженні вчені вперше вирішили оцінити зв'язок між тривалістю сну і її змінами та станом пам'яті. Участь прийняли 15 263 жінки у віці від 70 і старше, за первинними оцінками, не схильні до яких-небудь нападів або депресії. "Враховуючи важливість збереження пам'яті в старшому віці, украй необхідно визначити ті з чинників, що впливають на неї, які можна змінити для досягнення цієї мети", стверджує Елізабет Девор, керівник дослідження.

"Ми виявили, що середня тривалість сну, яка становить сім годин в день, допомагає підтримувати нормальний стан пам'яті в старшому віці. Ті із способів медичного втручання, які включають терапію сном, мають бути переглянуті, щоб не допустити погіршення пізнавальних здібностей".

Отже, головні висновки дослідження

- надлишок або недолік сну несприятливо впливають на стан пам'яті у літніх людей, незалежно від того, в якому віці вони виникають;

- значні зміни тривалості сну погіршують функції пам'яті у людей старшого віку;

- жінки, чия тривалість сну мінялася більше, ніж на дві години в день, починаючи з середнього віку, демонстрували гірші результати тестів на запам'ятовування; ці результати відповідали віку, що перевищує справжній на два роки.

"Тепер ми знаємо трохи більше про те, як сон впливає на пам'ять, - говорить Девор. - Проте, необхідно провести більше досліджень, щоб остаточно підтвердити наші відкриття і відшукати механізми, які визначають виявлені залежності". 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:07
Нові висновки науковців - додаткова причина продовжити навчання у виші.
13:00
Українські прикордонники будуть посилено оглядати людей, що прибувають з цієї країни.
11:00
За лаштунками роботи медиків, від яких часто залежить людське життя.
10:42
Як різкі зміни синоптичної ситуації призводять до проблем зі здоров'ям. Важливі пояснення та поради.
09:00
Розповідаємо про гормон, який допомагає нам прокидатися й бути активними.
13:28
В Україні кожна 4-5 пара має проблеми з настанням вагітності, кажуть медики.
11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.