Таємниці материнського молока

Доведено: при грудному вигодовуванні діти значно рідше хворіють, мають добрий зір і гарну пам'ять

Грудне молоко -- єдине повноцінне харчування для малюка, яке щодня

поповнює його баланс вітамінів та мінералів і допомагає розвиватися здоровим. Та не лише це робить грудне вигодовування таким унікальним -- воно допомагає матері і дитині встановити тісний психоемоційний зв’язок, пише “Добрий лікар”.

Адже маленька дитина має три основні потреби: харчування материнським молоком, відчуття тепла рук матері, відчуття спокою та безпеки, які виникають у дитини в присутності мами. Завдяки цьому грудне вигодовування є біологічною і емоційною основою для росту немовляти.

Грудне молоко містить не лише поживні речовини (білки, жири, вуглеводи), а й ферменти, потрібні для їх перетравлювання, понад 15 видів гормонів, вітаміни та мікроелементи у співвідношеннях, оптимальних для засвоєння. Крім того, до складу грудного молока входять унікальні речовини: таурин, карнітин та інозитол, необхідні для нормального розвитку нервової системи дитини.

Материнське молоко сприяє формуванню імунітету в дитини через наявність антиінфекційних речовин і антитіл до хвороб, на які нездужала мати, тому його можна вважати першим природним "щепленням" маляти.

Діти, яких годують грудьми, набагато рідше мають гострі розлади функції шлунка (диспепсію та ентероколіт), хронічні розлади живлення організму, гіпотрофію, недокрів’я, авітамінози, до яких належить і рахіт, що виникає внаслідок недостачі в їжі, а значить і в організмі, ергокальциферолу.

Раннє прикладання дитини до грудей забезпечує швидшу адаптацію малюка до умов позаутробного нестерильного середовища за допомогою заселення шкірних покривів, слизових оболонок, шлунково-кишкового тракту дитини  мікроорганізмами матері (зокрема біфідо- та лактобактеріями). Тоді як альфа-лактоза, яка міститься у коров’ячому молоці, стимулює ріст грамнегативної флори, що призводить до дефіциту біфідобактерій, а у подальшому -- до розвитку дисбіозу кишок.

Також грудне молоко має цілу низку важливих гормонів і тому виконує регуляторну функцію. У ньому наявні гіпоталамічні,  гіпофізарні гормони, гормони щитоподібної залози, наднирників, підшлункової залози; простагландини, травні ферменти (пепсин, трипсин, ліпаза, амілаза, фактори росту). Ці речовини  запобігають перевантаженню ендокринної системи малюка, регулюють його білковий обмін, а також забезпечують поступовий перехід від внутрішньоутробного до позаутробного живлення дитини.

Діти, вигодовані грудним молоком, не так часто потерпають від вушних і респіраторних інфекцій; крім того, у них знижується ймовірність розвитку алергії, раку, дитячого діабету та ожиріння.

Грудне вигодовування стимулює розвиток мозку. Дослідження показали, що у дітей, що харчувалися материнським молоком, краще розвинені візуальна пам'ять і зір. 

Не менш важливо те, що грудне молоко стерильне, не заражене бактеріями і має протимікробні властивості. У нього правильна температура, і воно не потребує ніякої підготовки і, що найважливіше, завжди доступне для вашої дитини.

Завдяки грудному вигодовуванню формується і зміцнюється здоров’я не тільки дитини, але й самої матері. Так, швидше перебудовується ендокринна система і скорочується матка у породіллі, а отже, менше буває таких ускладнень у післяпологовому періоді, як кровотечі, анемії, запальні хвороби жіночих статевих органів. Годування дитини груддю запобігає в цей період настанню у жінки  нової вагітності, тобто це своєрідний метод природної контрацепції.

Наукові спостереження свідчать, що у жінок, які тривалий час годували своїх дітей грудьми, значно рідше розвиваються мастопатії, пухлини молочних залоз, матки та яєчників. Годування грудьми позитивно впливає на психоемоційний стан матері, стимулює фізіологічну зрілість жінки.

Отже, природне вигодовування справді важливе для повноцінного розвитку здорового маляти, адже, крім усього, забезпечує психічний зв’язок з рідною для нього людиною. А це має багатосторонній вплив на фізичний, психоемоційний і мовленнєвий розвиток, закладає основи здоров'я дитини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.