Двi пляшки солодкої газованої води на тиждень -- i рак пiдшлункової залози гарантований

Лише двi пляшки такої води на тиждень, кажуть ученi Унiверситету Мiннесоти (США), пiдвищують ризик розвитку раку пiдшлункової залози аж на 87 вiдсоткiв! Адже цукри, якi мiстяться в солодкiй газованiй водi у надлишку, пiдвищують виробiток iнсулiну, що зношує пiдшлункову. Серед органів-мішеней -- печінка, шлунок, імунна та серцево-судинна система.

Чому ж солодка газована вода така небезпечна?

-- Лимонади, оранжi нерідко складаються виключно з розчинених у воді хiмiчних речовин -- ароматизаторiв, пiдсолодужвачiв, консервантiв, пiдсилювачiв смаку, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Достатньо почитати, що
написано на етикетці.

А крiм того, цi "шипучки" є дуже калорiйними. При регулярному вживаннi людина відразу починає набирати вагу. Звідси ризик ожиріння. А воно, своєю чергою, є провокувальним фактором розвитку серцево-судинних хвороб.

Крім того, такі напої газують дiоксидом вуглецю, або вуглекислим газом. Він дiє на шлунково-кишковий тракт як сильний подразник. Тому людям, що мають проблеми зi шлунком або кишкiвником, "газ-бульку" вживати категорично не можна. Це стосується й мiнеральної газованої води -- обирайте негазовану.

-- Ну а квас -- напій здоровий?

-- Якщо квас натуральний, виготовлений за класичною технологією (з хліба, без додавання штучних складників), то він, звісно, виграє на тлі "газ-бульки". У ньому також мiстяться продукти молочно-кислого бродiння, завдяки чому квас сприяє покращенню процесу травлення. Щоправда, тим, у кого висока кислотнiсть, квас
може зашкодити, бо вiн може викликати подразнення шлунка.

Однак, на жаль, і в квасі є цукор. Тому цей напій не повинен бути щоденним. Дітям і підліткам щодня краще давати компоти з фруктів та ягід (яких зараз чимало), морси, узвари. Їх і підсолоджувати не треба. Дуже важливо, щоб у дитини сформувався правильний смаковий стереотип, і тоді вона, не знаючи смаку різної хімії, навіть до рота її не братиме.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.