Двi пляшки солодкої газованої води на тиждень -- i рак пiдшлункової залози гарантований

Лише двi пляшки такої води на тиждень, кажуть ученi Унiверситету Мiннесоти (США), пiдвищують ризик розвитку раку пiдшлункової залози аж на 87 вiдсоткiв! Адже цукри, якi мiстяться в солодкiй газованiй водi у надлишку, пiдвищують виробiток iнсулiну, що зношує пiдшлункову. Серед органів-мішеней -- печінка, шлунок, імунна та серцево-судинна система.

Чому ж солодка газована вода така небезпечна?

-- Лимонади, оранжi нерідко складаються виключно з розчинених у воді хiмiчних речовин -- ароматизаторiв, пiдсолодужвачiв, консервантiв, пiдсилювачiв смаку, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Достатньо почитати, що
написано на етикетці.

А крiм того, цi "шипучки" є дуже калорiйними. При регулярному вживаннi людина відразу починає набирати вагу. Звідси ризик ожиріння. А воно, своєю чергою, є провокувальним фактором розвитку серцево-судинних хвороб.

Крім того, такі напої газують дiоксидом вуглецю, або вуглекислим газом. Він дiє на шлунково-кишковий тракт як сильний подразник. Тому людям, що мають проблеми зi шлунком або кишкiвником, "газ-бульку" вживати категорично не можна. Це стосується й мiнеральної газованої води -- обирайте негазовану.

-- Ну а квас -- напій здоровий?

-- Якщо квас натуральний, виготовлений за класичною технологією (з хліба, без додавання штучних складників), то він, звісно, виграє на тлі "газ-бульки". У ньому також мiстяться продукти молочно-кислого бродiння, завдяки чому квас сприяє покращенню процесу травлення. Щоправда, тим, у кого висока кислотнiсть, квас
може зашкодити, бо вiн може викликати подразнення шлунка.

Однак, на жаль, і в квасі є цукор. Тому цей напій не повинен бути щоденним. Дітям і підліткам щодня краще давати компоти з фруктів та ягід (яких зараз чимало), морси, узвари. Їх і підсолоджувати не треба. Дуже важливо, щоб у дитини сформувався правильний смаковий стереотип, і тоді вона, не знаючи смаку різної хімії, навіть до рота її не братиме.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.