Двi пляшки солодкої газованої води на тиждень -- i рак пiдшлункової залози гарантований

Лише двi пляшки такої води на тиждень, кажуть ученi Унiверситету Мiннесоти (США), пiдвищують ризик розвитку раку пiдшлункової залози аж на 87 вiдсоткiв! Адже цукри, якi мiстяться в солодкiй газованiй водi у надлишку, пiдвищують виробiток iнсулiну, що зношує пiдшлункову. Серед органів-мішеней -- печінка, шлунок, імунна та серцево-судинна система.

Чому ж солодка газована вода така небезпечна?

-- Лимонади, оранжi нерідко складаються виключно з розчинених у воді хiмiчних речовин -- ароматизаторiв, пiдсолодужвачiв, консервантiв, пiдсилювачiв смаку, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Достатньо почитати, що
написано на етикетці.

А крiм того, цi "шипучки" є дуже калорiйними. При регулярному вживаннi людина відразу починає набирати вагу. Звідси ризик ожиріння. А воно, своєю чергою, є провокувальним фактором розвитку серцево-судинних хвороб.

Крім того, такі напої газують дiоксидом вуглецю, або вуглекислим газом. Він дiє на шлунково-кишковий тракт як сильний подразник. Тому людям, що мають проблеми зi шлунком або кишкiвником, "газ-бульку" вживати категорично не можна. Це стосується й мiнеральної газованої води -- обирайте негазовану.

-- Ну а квас -- напій здоровий?

-- Якщо квас натуральний, виготовлений за класичною технологією (з хліба, без додавання штучних складників), то він, звісно, виграє на тлі "газ-бульки". У ньому також мiстяться продукти молочно-кислого бродiння, завдяки чому квас сприяє покращенню процесу травлення. Щоправда, тим, у кого висока кислотнiсть, квас
може зашкодити, бо вiн може викликати подразнення шлунка.

Однак, на жаль, і в квасі є цукор. Тому цей напій не повинен бути щоденним. Дітям і підліткам щодня краще давати компоти з фруктів та ягід (яких зараз чимало), морси, узвари. Їх і підсолоджувати не треба. Дуже важливо, щоб у дитини сформувався правильний смаковий стереотип, і тоді вона, не знаючи смаку різної хімії, навіть до рота її не братиме.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.