Фахівець розповів, яку заразу можуть переносити коти

"Недавно прочитала, що кошенята переносять смертельну інфекцію -- Capnocytophaga canimorsus, яка може викликати набряк мозку та вражає серце. А недавно ми  купили донечці кошеня... То це правда?"

Мар'яна Корецька, м. Вінниця

-- Відовідну інформацію розповсюдив Центр контролю та профілактики хвороб (США), який провів аналіз даних про інфекції, отримані від котів, -- каже Андрій Курач, ветеринар, президент Західноукраїнського товариства захисту тварин. -- 
Наскільки мені відомо, подібні дослідження у Європі не проводилися, тому сказати щось саме про цю інфекцію наразі не можу.

Натомість, достеменно відомо про кілька інших інфекцій, які переносять коти. Це, зокрема, токсоплазмоз, який особливо небезпечний для вагітних жінок. Заразитися можна при контакті з калом тварини, особливо, якщо він прибраний невчасно -- вже за 12 годин токсоплазма досягає певної стадії розвитку й стає небезпечною для людини. Тому порада номер один: прибирати за котом вчасно.

Друга інфекція -- бартонельоз, або "хвороба котячої подряпини". Людина заржається нею, коли під час подряпини інфекція з котячого кігтя потрапляє у ранку. Підвищується температура тіла, збільшуються лімфовузли... Цю інфекцію переносять блохи, тому порада номер два: обов'язково боротися з блохами на коті та у приміщенні.

Третя інфекція -- токсокароз. Це глистна інвазія, якою людина може заразитися від кота чи собаки. Тож, порада номер три: регулярно проводити дегельмінтизацію тварини.

Загалом, щоб знизити ризик будь-якого зараження від котів, слід дотримуватися певних правил (не цілуватися з твариною, не дозволяти дряпати себе), мити руки після контакту, регулярно проводити дегельмінтизацію (кожні три місяці), обробляти тварину від бліх (раз на місяць), вакцинувати (згідно з календарем щеплень). А також щонайменше раз на рік, навіть якщо нема скарг, показувати
тварину ветеринарному лікарю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.