Фахівець розповів, яку заразу можуть переносити коти

"Недавно прочитала, що кошенята переносять смертельну інфекцію -- Capnocytophaga canimorsus, яка може викликати набряк мозку та вражає серце. А недавно ми  купили донечці кошеня... То це правда?"

Мар'яна Корецька, м. Вінниця

-- Відовідну інформацію розповсюдив Центр контролю та профілактики хвороб (США), який провів аналіз даних про інфекції, отримані від котів, -- каже Андрій Курач, ветеринар, президент Західноукраїнського товариства захисту тварин. -- 
Наскільки мені відомо, подібні дослідження у Європі не проводилися, тому сказати щось саме про цю інфекцію наразі не можу.

Натомість, достеменно відомо про кілька інших інфекцій, які переносять коти. Це, зокрема, токсоплазмоз, який особливо небезпечний для вагітних жінок. Заразитися можна при контакті з калом тварини, особливо, якщо він прибраний невчасно -- вже за 12 годин токсоплазма досягає певної стадії розвитку й стає небезпечною для людини. Тому порада номер один: прибирати за котом вчасно.

Друга інфекція -- бартонельоз, або "хвороба котячої подряпини". Людина заржається нею, коли під час подряпини інфекція з котячого кігтя потрапляє у ранку. Підвищується температура тіла, збільшуються лімфовузли... Цю інфекцію переносять блохи, тому порада номер два: обов'язково боротися з блохами на коті та у приміщенні.

Третя інфекція -- токсокароз. Це глистна інвазія, якою людина може заразитися від кота чи собаки. Тож, порада номер три: регулярно проводити дегельмінтизацію тварини.

Загалом, щоб знизити ризик будь-якого зараження від котів, слід дотримуватися певних правил (не цілуватися з твариною, не дозволяти дряпати себе), мити руки після контакту, регулярно проводити дегельмінтизацію (кожні три місяці), обробляти тварину від бліх (раз на місяць), вакцинувати (згідно з календарем щеплень). А також щонайменше раз на рік, навіть якщо нема скарг, показувати
тварину ветеринарному лікарю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.