Фахівець розповів, яку заразу можуть переносити коти

"Недавно прочитала, що кошенята переносять смертельну інфекцію -- Capnocytophaga canimorsus, яка може викликати набряк мозку та вражає серце. А недавно ми  купили донечці кошеня... То це правда?"

Мар'яна Корецька, м. Вінниця

-- Відовідну інформацію розповсюдив Центр контролю та профілактики хвороб (США), який провів аналіз даних про інфекції, отримані від котів, -- каже Андрій Курач, ветеринар, президент Західноукраїнського товариства захисту тварин. -- 
Наскільки мені відомо, подібні дослідження у Європі не проводилися, тому сказати щось саме про цю інфекцію наразі не можу.

Натомість, достеменно відомо про кілька інших інфекцій, які переносять коти. Це, зокрема, токсоплазмоз, який особливо небезпечний для вагітних жінок. Заразитися можна при контакті з калом тварини, особливо, якщо він прибраний невчасно -- вже за 12 годин токсоплазма досягає певної стадії розвитку й стає небезпечною для людини. Тому порада номер один: прибирати за котом вчасно.

Друга інфекція -- бартонельоз, або "хвороба котячої подряпини". Людина заржається нею, коли під час подряпини інфекція з котячого кігтя потрапляє у ранку. Підвищується температура тіла, збільшуються лімфовузли... Цю інфекцію переносять блохи, тому порада номер два: обов'язково боротися з блохами на коті та у приміщенні.

Третя інфекція -- токсокароз. Це глистна інвазія, якою людина може заразитися від кота чи собаки. Тож, порада номер три: регулярно проводити дегельмінтизацію тварини.

Загалом, щоб знизити ризик будь-якого зараження від котів, слід дотримуватися певних правил (не цілуватися з твариною, не дозволяти дряпати себе), мити руки після контакту, регулярно проводити дегельмінтизацію (кожні три місяці), обробляти тварину від бліх (раз на місяць), вакцинувати (згідно з календарем щеплень). А також щонайменше раз на рік, навіть якщо нема скарг, показувати
тварину ветеринарному лікарю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.