При варикозі допоможе гімнастика

"Чула про гімнастику, яка може допомогти при варикозі. Прошу розповісти, що це таке".

Тетяна Іванівна Чкір, м. Дрогобич

-- Справді, існує така віброгімнастика, яку запропонував академік  Мікулін ще у другій половині ХХ століття, -- каже Євген Горобченко, лікар-валеолог. -- Йдеться про найпростіші рухи -- своєрідний  струс п'ятами до підлоги. Це чудова віброгімнастика, яка може запобігти появі варикозу та покращити венозний кровообіг. Річ у тому, що перші закупорки з'являються не у великих венах, а
у капілярах. І ця проста вправа  здатна погнати кров по венах нагору. Для 
цього слід у положенні стоячи відірвати п'яти від підлоги на 2 -- 3 см і різко
опустити їх. Якщо робити таку вправу по 5 разів на день по 30 струшувань, скаржитися  на варикоз вам не доведеться.

При цьому ви маєте відчути удар, струс. А клапани у венах отримують додатковий імпульс для руху крові вгору. Такі рухи слід робити не поспішаючи, не частіш ніж один раз на секунду. Не піднімайтеся вище -- вправа від цього не стане ефективніше, а лише викличе непотрібну втому ніг. Занадто часті струшування теж марні. У міжклапанних просторах вен не встигне накопичитися достатня порція крові, і її хвиля не захлисне наступний "поверх".  Струшування стимулює більш енергійне пульсування крові у венах та усуває скупчення шлаків і тромбів біля венозних клапанів.

Виконуйте струшування жорстко, але не настільки різко, щоб вони болісно віддавалися в голові. Вони повинні бути такими ж, як під час бігу. Такою віброгімнастикою корисно займатися людям, які на роботі стоять або сидять.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.