Як знезаразити молоко

"Чула, що з'явився новий сучасний метод знезараження молока на молокозаводах, крім пастеризації та стерилізації. Прошу написати про це докладніше".

Ніна Матвіївна Кох

-- Справді, досі застосовували переважно такі методи теплової обробки молока, як пастеризація і стерилізація, -- пояснює Ніна Кільдій, експерт з якості продуктів. -- Пастеризацією називають нагрівання молока до точки кипіння (менш ніж 100 градусів за Цельсієм), при цьому гинуть патогенні мікроорганізми (кишкова
паличка, збудники дизентерії тощо), але життєздатними залишаються спори, які потім починають розмножуватися. Тому пастеризоване молоко перед вживанням слід кип'ятити.

А при стерилізації молоко нагрівають до температури понад 100 градусів за Цельсієм. Притім гинуть і бактерії, і спори. Але тоді змінюється смак молока, також руйнуються вітаміни.

Тому розроблено інший метод знезараження молока, який зберігає більше корисних речовин і не змінює смаку. Йдеться про бактофугування, коли за допомогою спеціальних центрифуг з молока видаляють мікроорганізми та їх спори. Адже молоко та бактерії мать різну щільність, а тому їх можна розділити за допомогою центробіжної сили -- ефективність очищення становить 95%. Таким
чином можна знезаражувати сире молоко, не піддаючи його тепловій обробці. І такий спосіб уже застосовують кілька українських молокопереробних підприємств -- ця інформація має бути вказана на етикетках.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.