Як знезаразити молоко

"Чула, що з'явився новий сучасний метод знезараження молока на молокозаводах, крім пастеризації та стерилізації. Прошу написати про це докладніше".

Ніна Матвіївна Кох

-- Справді, досі застосовували переважно такі методи теплової обробки молока, як пастеризація і стерилізація, -- пояснює Ніна Кільдій, експерт з якості продуктів. -- Пастеризацією називають нагрівання молока до точки кипіння (менш ніж 100 градусів за Цельсієм), при цьому гинуть патогенні мікроорганізми (кишкова
паличка, збудники дизентерії тощо), але життєздатними залишаються спори, які потім починають розмножуватися. Тому пастеризоване молоко перед вживанням слід кип'ятити.

А при стерилізації молоко нагрівають до температури понад 100 градусів за Цельсієм. Притім гинуть і бактерії, і спори. Але тоді змінюється смак молока, також руйнуються вітаміни.

Тому розроблено інший метод знезараження молока, який зберігає більше корисних речовин і не змінює смаку. Йдеться про бактофугування, коли за допомогою спеціальних центрифуг з молока видаляють мікроорганізми та їх спори. Адже молоко та бактерії мать різну щільність, а тому їх можна розділити за допомогою центробіжної сили -- ефективність очищення становить 95%. Таким
чином можна знезаражувати сире молоко, не піддаючи його тепловій обробці. І такий спосіб уже застосовують кілька українських молокопереробних підприємств -- ця інформація має бути вказана на етикетках.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.