Як знезаразити молоко

"Чула, що з'явився новий сучасний метод знезараження молока на молокозаводах, крім пастеризації та стерилізації. Прошу написати про це докладніше".

Ніна Матвіївна Кох

-- Справді, досі застосовували переважно такі методи теплової обробки молока, як пастеризація і стерилізація, -- пояснює Ніна Кільдій, експерт з якості продуктів. -- Пастеризацією називають нагрівання молока до точки кипіння (менш ніж 100 градусів за Цельсієм), при цьому гинуть патогенні мікроорганізми (кишкова
паличка, збудники дизентерії тощо), але життєздатними залишаються спори, які потім починають розмножуватися. Тому пастеризоване молоко перед вживанням слід кип'ятити.

А при стерилізації молоко нагрівають до температури понад 100 градусів за Цельсієм. Притім гинуть і бактерії, і спори. Але тоді змінюється смак молока, також руйнуються вітаміни.

Тому розроблено інший метод знезараження молока, який зберігає більше корисних речовин і не змінює смаку. Йдеться про бактофугування, коли за допомогою спеціальних центрифуг з молока видаляють мікроорганізми та їх спори. Адже молоко та бактерії мать різну щільність, а тому їх можна розділити за допомогою центробіжної сили -- ефективність очищення становить 95%. Таким
чином можна знезаражувати сире молоко, не піддаючи його тепловій обробці. І такий спосіб уже застосовують кілька українських молокопереробних підприємств -- ця інформація має бути вказана на етикетках.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.