Як знезаразити молоко

"Чула, що з'явився новий сучасний метод знезараження молока на молокозаводах, крім пастеризації та стерилізації. Прошу написати про це докладніше".

Ніна Матвіївна Кох

-- Справді, досі застосовували переважно такі методи теплової обробки молока, як пастеризація і стерилізація, -- пояснює Ніна Кільдій, експерт з якості продуктів. -- Пастеризацією називають нагрівання молока до точки кипіння (менш ніж 100 градусів за Цельсієм), при цьому гинуть патогенні мікроорганізми (кишкова
паличка, збудники дизентерії тощо), але життєздатними залишаються спори, які потім починають розмножуватися. Тому пастеризоване молоко перед вживанням слід кип'ятити.

А при стерилізації молоко нагрівають до температури понад 100 градусів за Цельсієм. Притім гинуть і бактерії, і спори. Але тоді змінюється смак молока, також руйнуються вітаміни.

Тому розроблено інший метод знезараження молока, який зберігає більше корисних речовин і не змінює смаку. Йдеться про бактофугування, коли за допомогою спеціальних центрифуг з молока видаляють мікроорганізми та їх спори. Адже молоко та бактерії мать різну щільність, а тому їх можна розділити за допомогою центробіжної сили -- ефективність очищення становить 95%. Таким
чином можна знезаражувати сире молоко, не піддаючи його тепловій обробці. І такий спосіб уже застосовують кілька українських молокопереробних підприємств -- ця інформація має бути вказана на етикетках.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.